WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Cztery poranne wypadki w powiecie. Jechali zbyt szybko

Aktualizacja 25.01.2018 10:53
Źródło: LM.pl

Do czterech wypadków doszło dziś rano w powiecie konińskim. Osiem osób zostało poszkodowanych.

Aż do trzech zdarzeń doszło nad ranem w gminie Rzgów. W miejscowości Zastruże z drogi wypadły dwa busy - renault master oraz mercedes vito. Po wypadku z udziałem mercedesa vito, którym kierował 21-latek ze Rzgowa, aż sześć osób trafiło do szpitala. W drugim przypadku nikomu nic się nie stało, bez szwanku wyszedł również kierujący z Kalisza.

Trzeci wypadek miał miejsce w Rzgowie Drugim. Opel corsa prowadzony przez 30-letnią kobietę wpadł w poślizg tuż przed mostem, następnie dachował i zatrzymał się tuż przed wodą. Kobieta została zabrana do szpitala, ale wstępne informacje mówią, że nic groźnego jej się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Barczygłów (gmina Stare Miasto). Podczas zjeżdżania z wiaduktu samochód wpadł w poślizg i uderzył bokiem w drzewo. Do szpitala zabrana została 22-letnia kierująca. - Kobieta miała o tyle szczęście, że uderzyła w drzewo tuż za swoim fotelem. Kilkadziesiąt centymetrów dzieliło ją od bardzo poważnych obrażeń albo nawet śmierci - informuje asp. sztab. Marcin Jankowski.

Jak informuje oficer prasowy konińskiej policji powodem wszystkich tych wypadków była zbyt szybka jazda. - Jak widać policyjne działania prewencyjne, ostrzegawcze i inne na niewiele się zdadzą, jeżeli kierowcom zabraknie odrobiny wyobraźni i zdrowego rozsądku. Wystarczył jeden, czy dwa cieplejsze dni, a niektórzy już uznali, że śliskie drogi to w tym sezonie przeszłość. Policjanci apelują, aby w zimie odpowiednio wcześniej planować wszelkie wyjazdy do pracy czy inne. Dajmy sobie więcej czasu na dotarcie do celu.

slajd 1 z 11
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech Pan rzecznuk łaskawie powie mi jaka jest odpowiednia prędkość do jazdy po lodzie? Prawda jest taka ze nawet przy 20km/h mozna wpasc w poslizg.wystarczy gwaltowniejszy ruch kierownicą. Malo tego auto nabiera impetu na lodzie dzieki swej dużej wadze. Czyli nie p.....ol mi ze predkosc niedostosowana. Tylko powiedz prawde ze po tej drodze nie mozna bylo w ogole jezdzic w tym jej stanie. Ja sie pytam gdzie byly sluzby drogowe?!!!!!
Dodano: 25.01.2018 09:34    Przez: ~Kierowca
A może jest tak, źe odpowiedzialne służby nie przystowowały dróg do warunków atmosferycznych.
Dodano: 25.01.2018 09:18    Przez: ~Qwerty
zamiast przeznaczyć pieniążki na posypanie dróg powiat pewnie trzyma je na wybory
Dodano: 25.01.2018 09:07    Przez: ~leo
vg niestety kiedys sadziłem się o to, lodowisko na drogach. Niestety państwo się zabiezpieczyło przepisem typu "niedostosowanie predkosci do warunków na drodze" gdy powiesz, ze jechałeś 5km/h to sąd Ci powie, że trzeba było jechać 3km/h i taka gatka ....
Dodano: 25.01.2018 09:40    Przez: ~pakowy
Te barierki są jednak dla ozdoby😕 Gdyby był tam chodnik zamiast rowu, pieszy i tak by oberwał😕
Dodano: 25.01.2018 09:00    Przez: ~Tom

KOMENTARZE

Ano to co stopniało w dzień na drogach to w nocy zmarzło :-/
Dodano: 25.01.2018 08:48    Przez: ~oj
Co najwyżej mogło się ochłodzić. Temp. w nocy nie spadła poniżej 3*C.
Dodano: 25.01.2018 10:09    Przez: ~xXx
PRAWDA jest taka że droga nie była odśnieżana, gdy padał śnieg. Wiem bo jeżdżę tam dość często. Wczoraj nie zdążyło wszystko spłynąć z drogi i jakby tego było mało na lodzie była woda. Urzędasy z z Konina (droga powiatowa) i Rzgowa mają gdzieś żeby odśnieżać jakiekolwiek drogi poza Koninem i Rzgowem. Tak samo jest w innych mniejszych miejscowościach. A takie tłumaczenie, że ktoś jechał za szybko dobre jest na każdą okazję. Nawet jak pojedziesz 2 km/h to powiedzą Ci że trzeba było jechać 1 km/h
Dodano: 25.01.2018 10:40    Przez: ~Obiektywny
...tak samo sytuacja wygląda w Powiecie Słupeckim
Dodano: 25.01.2018 10:44    Przez: ~jkl
W nocy temperatura powietrza nie spadła poniżej 0 ale przy gruncie było na pewno poniżej 0, więc przymarzło.
Dodano: 25.01.2018 13:14    Przez: ~asd
Też bym popajacowal nieraz na drodze gdybym był nieśmiertelny
Dodano: 25.01.2018 20:28    Przez: ~Q
Te barierki są jednak dla ozdoby😕 Gdyby był tam chodnik zamiast rowu, pieszy i tak by oberwał😕
Dodano: 25.01.2018 09:00    Przez: ~Tom
Chodnik jest przed barierkami
Dodano: 25.01.2018 09:09    Przez: ~Gość
barierki są po to aby pieszy nie wpadł do rowu. A nie, że 2 tonowe auto hah
Dodano: 25.01.2018 09:41    Przez: ~pj
zamiast przeznaczyć pieniążki na posypanie dróg powiat pewnie trzyma je na wybory
Dodano: 25.01.2018 09:07    Przez: ~leo
y-NKP szaleją!!!
Dodano: 25.01.2018 09:08    Przez: ~Litery odwrotnie
kto to nkp ?
Dodano: 25.01.2018 09:42    Przez: ~debil
Naczelny Komendant Państwa :)
Dodano: 25.01.2018 14:03    Przez: ~bbb
A może jest tak, źe odpowiedzialne służby nie przystowowały dróg do warunków atmosferycznych.
Dodano: 25.01.2018 09:18    Przez: ~Qwerty
obciążyć służby zajmujące sie zimowym utrzymaniem dróg
Dodano: 25.01.2018 09:22    Przez: ~vg
vg niestety kiedys sadziłem się o to, lodowisko na drogach. Niestety państwo się zabiezpieczyło przepisem typu "niedostosowanie predkosci do warunków na drodze" gdy powiesz, ze jechałeś 5km/h to sąd Ci powie, że trzeba było jechać 3km/h i taka gatka ....
Dodano: 25.01.2018 09:40    Przez: ~pakowy
Gatki to możesz mieć na tyłku , taka gadka .
Dodano: 25.01.2018 11:13    Przez: ~polski trudna jenzyka
2 godziny po wypadkach w Rzgowie zaczęto sypać jezdnie żwirem, szkoda że po fakcie i szkoda że pierwszy raz tej zimy.
Dodano: 25.01.2018 16:49    Przez: ~gosc
czyzby czarny lod?
Dodano: 25.01.2018 09:26    Przez: ~lodziara
Nie mówi się czarny lód tylko, ciemny lud...
Dodano: 25.01.2018 10:43    Przez: ~as
Niech Pan rzecznuk łaskawie powie mi jaka jest odpowiednia prędkość do jazdy po lodzie? Prawda jest taka ze nawet przy 20km/h mozna wpasc w poslizg.wystarczy gwaltowniejszy ruch kierownicą. Malo tego auto nabiera impetu na lodzie dzieki swej dużej wadze. Czyli nie p.....ol mi ze predkosc niedostosowana. Tylko powiedz prawde ze po tej drodze nie mozna bylo w ogole jezdzic w tym jej stanie. Ja sie pytam gdzie byly sluzby drogowe?!!!!!
Dodano: 25.01.2018 09:34    Przez: ~Kierowca
I zapewne tylko te samochody tamtędy jechały, co?
Dodano: 25.01.2018 10:46    Przez: ~john
Ciemniak nie odpowie ci więc nie oczekuj wiele od kundla Jojo.
Dodano: 25.01.2018 15:32    Przez: ~Pn
Jak ktoś wariat i nie potrafi ostrożnie jeździć tzn przystosować się do warunków to tylko jego wina, ale zdrowia dla wszystkich poszkodowanych. Każdy mówi że służby są winne, na mokrym na deszczu też można wpaść to co służby maja latać z szuszarkami i szuszyć ulice? trochę pomyślcie !!!. Sami kierowcy sa winni