WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. To już 73 lata! Uroczystość zakończenia II wojny światowej

Dodano: 6.05.2018 09:03
Źródło: LM.pl

Wręczenie odznaczeń, złożenie kwiatów i defilada. Tak będą wyglądały w Koninie obchody 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczną się 8 maja na pl. Wolności zbiórką pododdziałów i pocztów sztandarowych. O godz. 16:00 złożony zostanie meldunek o gotowości do uroczystości, a na maszt zostanie wciągnięta flaga. Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpi wręczenie odznaczeń i złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą. Obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej zamknie uroczysta defilada.

fot. archiwum

 

  • Konin. To już 73 lata! Uroczystość zakończenia II wojny światowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Uroczystość zakończenia II wojny to chyba była w 1945 r. Teraz to najwyżej uroczystość obchodów rocznicy tego wydarzenia. Jeśli nie mam racji, to przepraszam.
Dodano: 6.05.2018 10:14    Przez: ~poprawiacz
A te odznaczenia to kto dostanie? - czy jak zwykle sami swoi którzy wojnę mają wtedy , gdy stara zrobi awanturę po wypłacie ?...
Dodano: 6.05.2018 10:35    Przez: ~zx
Panie Prezydencie Kto?? i dlaczego odebrał a tym samym dopuścił do uzytkowania Most Uni Europejskiej(wart 200 mln zl) jak tam wystąpiły BLEDY WYKONAWCZE??Panie Prezydencie Kto???wykonywał przeglady mostu minimum dwa razy do roku i nie stwierdził przez dziesięć lat ( przynajmniej 20 przegladów wykonano) wadliwego/niedbałego wykonania tego mostu???
Dodano: 6.05.2018 19:37    Przez: ~co ///
Minęło 73 lata od zakończenia potwornej II-giej wojny światowej, którą wywołali Niemcy pod przywództwem Hitlera i ludzie już zapomnieli o bestialskich zbrodniach i mordach czynionych przez nazistowskie Niemcy, tym bardziej, że tamto pokolenie w większości, które przeżyło, już powymierało. Młode pokolenia z dystansem podchodzą do tamtych wydarzeń, znając je jedynie z historii i trzeba je przypominać, aby nigdy więcej się nie powtórzyły.
Dodano: 6.05.2018 17:29    Przez: ~K-n

KOMENTARZE

Uroczystość zakończenia II wojny to chyba była w 1945 r. Teraz to najwyżej uroczystość obchodów rocznicy tego wydarzenia. Jeśli nie mam racji, to przepraszam.
Dodano: 06.05.2018 10:14    Przez: ~poprawiacz
Masz rację, to jest rocznica, już 73-cia, pismaki po studiach nie potrafią sklecić poprawnie prostego zdania.
Dodano: 06.05.2018 17:00    Przez: ~Robotnik
avatar No cóż, skoniczyła się wprawdzie jedna okupacja niemiecka a zczęła druga sowiecka z powataniami przeciw niej i setkami tyś ofiar najznamienitszych Polaków, 1956,1968,1970,1976,1981,1992,2010. Tak naprawdę sowiecka okupacja przez sowietów i ich ludzi trwała do 2015 roku z krótkimi przerwami na karnawał solidarności ,rządy premierów Olszewskiego i braci Kaczyńskich.Na szczęście cudem jak w 1918 roku tak i w 2015 udało odzyskać się nam Polakom niepodległość, i podobnie jak i wyedy czeka nas tytaniczna praca z oczyszeniem i przywracaniem instalacji państwa.I to równie trudne zadanie jak w 1918 roku po zaborach.Po ostatnich wybrykach pijaka i degenerta z Brukseli odającego hołd belzebubowi Marksowi i jego zbrodniczej ideologi która od Chile po Kambodżę pochłonęła setki mln ludzi czas na Polexit i odcięcie pępowiny od neosowieckiego projetu inżynierii społecznęj spod tym razem nie czerwonej ale niebieskiej szmaty.
Dodano: 06.05.2018 18:33    Przez: Tomasz Kobrzycki
Panie Prezydencie Kto?? i dlaczego odebrał a tym samym dopuścił do uzytkowania Most Uni Europejskiej(wart 200 mln zl) jak tam wystąpiły BLEDY WYKONAWCZE??Panie Prezydencie Kto???wykonywał przeglady mostu minimum dwa razy do roku i nie stwierdził przez dziesięć lat ( przynajmniej 20 przegladów wykonano) wadliwego/niedbałego wykonania tego mostu???
Dodano: 06.05.2018 19:37    Przez: ~co ///
avatar Jak to kto dopuścił ten bubel projektowy i budowlany utopiony w Warcie ,,Kasa Misiu kasa"
Dodano: 06.05.2018 19:55    Przez: Tomasz Kobrzycki
A te odznaczenia to kto dostanie? - czy jak zwykle sami swoi którzy wojnę mają wtedy , gdy stara zrobi awanturę po wypłacie ?...
Dodano: 06.05.2018 10:35    Przez: ~zx
Towarzysz Botor !!!!
Dodano: 06.05.2018 22:31    Przez: ~virtuti mi niedali
My wojnę wygraliśmy, ale 9 maja razem z naszymi słowiańskimi braćmi Rosjanami. Po 700-letniej niemieckiej okupacji odzyskaliśmy ziemie zachodnie. Wojnę 8 maja to zakończyli nasi obecni okupanci.
Dodano: 06.05.2018 12:21    Przez: ~Arjawarta
Mam nadzieję, że poza tą drobną, ułomnością intelektualną którą nam tak bezceremonialnie obnażyłeś, wszystko inne Twe organy znajdują się we względnej równowadze funkcjonalnej.
Dodano: 06.05.2018 14:24    Przez: ~jaś
Jasiu pij mleko, może będziesz dzięki temu lepiej myślał, bo jak narazie mózg masz wyprany przez obecną propagandę.
Dodano: 06.05.2018 14:31    Przez: ~Arjawarta
dużo mleka
Dodano: 06.05.2018 15:52    Przez: ~zx
Arja-wita, jaką obecną propagandę ? Ruskich nazywasz naszymi braćmi, dobrze się czujesz ? Myślałem żeś mądrzejszy.
Dodano: 06.05.2018 17:08    Przez: ~Katyń
Zwykłych Ruskich a nie tych Żydów z NKWD, które szło na tyłach frontu.
Dodano: 06.05.2018 17:28    Przez: ~Arjawarta
Rząd PiS nie da 500 plus na niepełnosprawnych. Internauci: No jak? Przecież wystarczy nie kraść!
Dodano: 06.05.2018 12:25    Przez: ~Pn
Każdy rząd kradnie i to się nazywa podatek, ubezpieczenie itd. A rząd PiS musi dać na jakieś cmentarze żydowskie i muzea o Żydach i dla Polaków nie ma.
Dodano: 06.05.2018 13:10    Przez: ~Arjawarta
Ludzie PiS-u nie kradną, a nagradzali się wszyscy rządzący, niezależnie z jakiej opcji byli, można by było podyskutować jedynie o wysokości nagród.
Dodano: 06.05.2018 17:15    Przez: ~Prawica
Czy w Koninie powstaje jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej, jako że od czasu zakończenia wojny upłynęło 73 lata, ale zagrożenie nie minęło, ciągle jesteśmy atakowani, a to przez Unię Europejską, a to przez Żydów rozsianych po świecie.
Dodano: 06.05.2018 16:55    Przez: ~Symp. PiS
Minęło 73 lata od zakończenia potwornej II-giej wojny światowej, którą wywołali Niemcy pod przywództwem Hitlera i ludzie już zapomnieli o bestialskich zbrodniach i mordach czynionych przez nazistowskie Niemcy, tym bardziej, że tamto pokolenie w większości, które przeżyło, już powymierało. Młode pokolenia z dystansem podchodzą do tamtych wydarzeń, znając je jedynie z historii i trzeba je przypominać, aby nigdy więcej się nie powtórzyły.
Dodano: 06.05.2018 17:29    Przez: ~K-n
Coś się znowu szykuje. Szatany Zjednoczone wysyłają (już w drodze) do Polski nowych kilka tysięcy najemników wraz z ciężkim sprzętem bojowym - PO CO ???!!!
Dodano: 06.05.2018 21:43    Przez: ~Matilan
Rio koko Channel