WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińskie MZK nie jest już jednostką budżetową. Teraz to spółka

Dodano: 28.06.2018 10:49
Źródło: LM.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie został przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wczoraj prezydent podpisał akt notarialny w tej sprawie.

Przekształcenie MZK polega na likwidacji samorządowego zakładu budżetowego. Jedynym udziałowcem nowej spółki będzie miasto, które za pośrednictwem rady nadzorczej sprawować będzie nadzór właścicielski nad jej działaniem.

Spółka przejmie cały majątek zakładu MZK oraz pracowników. Zmiana ma dać spółce większą autonomię i pozwoli na samodzielne finansowanie nowych inwestycji. Jak podkreśla koniński magistrat, wpłynie też na „przejrzystość relacji między spółką a jej właścicielem”.

fot. konin.pl

  • Konińskie MZK nie jest już jednostką budżetową. Teraz to spółka
  • Konińskie MZK nie jest już jednostką budżetową. Teraz to spółka
  • Konińskie MZK nie jest już jednostką budżetową. Teraz to spółka
  • Konińskie MZK nie jest już jednostką budżetową. Teraz to spółka

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego nie podano do publicznej wiadomości składu nowej Rady nadzorczej i związanych z tym wynagrodzeń oraz wynagrodzeń nowego Prezesa i w-ce Prezesa spółki? To jest przecież nadal spółka utrzymywana z pieniędzy podatników i informacje o wynagrodzeniach powinny być jawne i transparentne.
Dodano: 28.06.2018 11:19    Przez: ~Obserwator życia
Nowy ( stary ) prezes wreszcie będzie miał na fryzjera
Dodano: 28.06.2018 10:57    Przez: ~podatnik
a kierowcy mzk pracują za ochłap, przystanki ledwo co wymienili. TRAGICZNY STAN DRÓG, pielęgniarki strajkuja, szpital ledwo zipie... Ale kawka w porcelance jest i pensyjki po 10k . Ale zeby dac pielegniarkom po 200 zl do wyplaty juz nie starcza...
Dodano: 28.06.2018 11:11    Przez: ~ratujmy Konin!
Tak sie tworzy nowe stanowiska dla swoich przydu....pasow.Brawo dla Pprrzydenta za kreatuwnosc !!!####
Dodano: 28.06.2018 11:07    Przez: ~Rowerek
miejsce dla kolejnych towarzyszy , jak np. towarzysz Sekretarz POP PZPR - Białkowski,obecnie pobierający pensję w PWiK....wszyscy ludzie prezydenta.....wybory blisko....
Dodano: 28.06.2018 11:19    Przez: ~zx

KOMENTARZE

Nowy ( stary ) prezes wreszcie będzie miał na fryzjera
Dodano: 28.06.2018 10:57    Przez: ~podatnik
ja co Ci nie pasi jego fryzura?boszzzzzz co za ludzie.. wiecznie im coś nie pasi... w latach 80 każdy taką miał.
Dodano: 28.06.2018 11:09    Przez: ~łysy
Nie lubię łysych, a włosy oczywiście zadbane dodają uroku i kobiecie i mężczyżnie.
Dodano: 28.06.2018 12:08    Przez: ~Kiedyś długowłosy
O widzę na właścicielu kopalni się wzorujecie tam też wszystko w spółkach tylko czekać aż 500 zł obniża pensje pracownikom
Dodano: 28.06.2018 13:43    Przez: ~Rrfc
Od szoferów wymaga jazdy pod krawatem a sam wygląda jak półtora nieszczęścia !
Dodano: 14.07.2018 14:41    Przez: ~PACHCIARZOWO
Tak sie tworzy nowe stanowiska dla swoich przydu....pasow.Brawo dla Pprrzydenta za kreatuwnosc !!!####
Dodano: 28.06.2018 11:07    Przez: ~Rowerek
miejsce dla kolejnych towarzyszy , jak np. towarzysz Sekretarz POP PZPR - Białkowski,obecnie pobierający pensję w PWiK....wszyscy ludzie prezydenta.....wybory blisko....
Dodano: 28.06.2018 11:19    Przez: ~zx
Dlaczego nie podano do publicznej wiadomości składu nowej Rady nadzorczej i związanych z tym wynagrodzeń oraz wynagrodzeń nowego Prezesa i w-ce Prezesa spółki? To jest przecież nadal spółka utrzymywana z pieniędzy podatników i informacje o wynagrodzeniach powinny być jawne i transparentne.
Dodano: 28.06.2018 11:19    Przez: ~Obserwator życia
a łapkę czerwoną dał oczywiście towarzysz Białkowski......uderz w stół....a nożyce się odezwą...prawda - rysiu..?
Dodano: 29.06.2018 09:04    Przez: ~zx
PiS przyjdzie to pozamiata i rozliczy.
Dodano: 28.06.2018 11:10    Przez: ~Wiezienie
Buhahaha! Wstawi tylko swoich ludzi, a jak nie starczy dla wszystkich, to utworzy nowe stanowiska.
Dodano: 28.06.2018 11:18    Przez: ~dojna zmiana
Raczej wymieni na swoich. Nie wierz ślepo w to co Ci obiecują.
Dodano: 29.06.2018 07:59    Przez: ~znafca
a kierowcy mzk pracują za ochłap, przystanki ledwo co wymienili. TRAGICZNY STAN DRÓG, pielęgniarki strajkuja, szpital ledwo zipie... Ale kawka w porcelance jest i pensyjki po 10k . Ale zeby dac pielegniarkom po 200 zl do wyplaty juz nie starcza...
Dodano: 28.06.2018 11:11    Przez: ~ratujmy Konin!
A co ma pielęgniarka wspólnego z kierowcą ? Przecież to jest inny płatnik !!!
Dodano: 28.06.2018 11:18    Przez: ~K
@K ale prezydent ten sam co przysiegał i obiecywał ze bedzie dbał o mieszkancow.. a tu wuj
Dodano: 28.06.2018 11:35    Przez: ~23d
do K. dla was zawsze jest jakaś wymówka byle sie kaska zgadzała ...
Dodano: 28.06.2018 11:49    Przez: ~sprzedam opla
Tu wszystko ledwo zipie czekać aż to miasto się zapadnie drogi slabe mosty się walą przemysł górniczy na dniach decyzja zapadnie o oscislowo też 6 tyś osób może stracić pracę fugo upadłość brak nowych inwestorów nie wspomnę o sporcie obiektach reprezentatarywnych stadion amfiteatr tragedia
Dodano: 28.06.2018 13:49    Przez: ~Hjjk
@~Hjjk - jakie 6 tysięcy?? Dolicz do tego rodziny (często wielodzietne) i z 6 tysięcy zrobi się 18-25 tysięcy.
Dodano: 28.06.2018 18:26    Przez: ~Pn
dlaczego nie było konkursu na prezesa
Dodano: 28.06.2018 11:41    Przez: ~xxxxx
ja pie....ę znowu zrobili przewał co na to Rada Miasta ,znów darmozjady ,ten typ restrukturyzacji może tylko wróżyć głęboki upadek tej instytucji. Prezes Pachciąż do wymiany już za długo tam siedzi. Biedni kierowcy -pożucie ten zakład u każdego innego pracodawcy dostaniecie w miarę przyzwoite pieniądze, zobaczymy co wtedy zrobią ,ta ekipa idzie na całość i niczego się nie boi Proszę drodzy mieszkańcy zacznijcie krzyczeć w tej i innych sprawach to jest rozbój w biały dzień Ekipa rządząca kpi sobie z mieszkańców. Tu trzeba wysłąć prokuratora w celu sprawdzenia gości i całego tego procederu. Gdzie są te przystanki, tablice, nowi dobrze zarabiający kierowcy ,nowe linie , nowe autobusy, nowe duże czytelne rozkłady, dziś to wielkie bagno , po co to komu, to jest wyprowadzanie naszych podatników pieniędzy ,nie ma oporu to robią co chcą. Komuno - betonie won z Konina
Dodano: 28.06.2018 14:03    Przez: ~Karol k
I teraz będą przekęty jak to u nas :D - czekamy aby zamieścić na stronie www informację na temat procedury prezesów, komplementariuszy i całego zarządu który zacznie w szybkim tępie się bogacić...
Dodano: 28.06.2018 14:20    Przez: ~Ko3
Teraz to MZK powstanie z kolan, kierowcy doczekają się lepszych zarobków!!! Brawo panie Dyrektorze i panie Prezydencie za długo oczekiwane zmiany oczekiwane przez pracowników .
Dodano: 28.06.2018 14:30    Przez: ~admi
Ty już Żwirek nie p***rol bo żeś sprzedał załogę za psi grosz!!
Dodano: 28.06.2018 15:37    Przez: ~Były pracownik
to wielki związkowiec sprzedał załogę?NIE DO WIARY