WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Rzeczpospolita samorządowa. PSL rusza do wyborczej walki

Dodano: 29.08.2018 21:53
Źródło: LM.pl

Mają budować „małą ojczyznę”, a przez to Polskę. O zbliżających się wyborach samorządowych mówił dziś w Koninie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szef ludowców pojawił się najpierw w Turku, a później w Koninie. W Młodzieżowym Domu Kultury spotkał się z samorządowcami powiatu konińskiego i słupeckiego.

- To bardzo ważne wybory. Potrzebna jest mobilizacja, żebyśmy mogli nie utracić zdobytych wcześniej pozycji, a dobrze byłoby żebyśmy je wzmocnili – mówił Stanisław Bielik, starosta koniński.

Prezes PSL przypomniał, że w roku 100-lecia odzyskania niepodległości Polski trzeba zadbać o „odrodzenie wspólnoty Polaków”.

- Ta bratobójcza wojna, która toczy się między tymi wielkimi partiami, doprowadziła do gigantycznego podziału społeczeństwa. Nasza rola to zbudować jak najsilniejszą małą ojczyznę i obronić przed tymi, co chcą ją centalizować i podejmować decyzje w Warszawie, a nie w Koninie, czy Słupcy. One mają zapadać w tych miejscowościach. Mała ojczyzna musi mieć prawo do samostanowienia – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Hasłem wyborczym ludowców będzie „Rzeczpospolita samorządowa”.

- Nas definiuje nazwa. Polskie Stronnictwo Ludowe to jedyna partia, która w nazwie ma Polska. Tu w Koninie jest Polska, w każdej z naszych małych ojczyzn. Tu bije serce kraju i mamy być z tego dumni. Jesteśmy najstarszą i doświadczoną partią. Trzeba iść do ludzi z odwagą i pokazać co udało się zrobić i jakie były niedociągnięcia – podkreślał Kosiniak-Kamysz. - PSL stanowi nasz najkrótszy i najpiękniejszy program. To partia ogólnonarodowa, patriotyczna, związana z ziemią i kulturą ludową, ale przez ludowość - powszechna. Tu w Wielkopolsce jest bardzo dobra drużyna, w którą mocno wierzę. Razem ziścimy marzenie o godnej, sprawiedliwej, niepodlgełej ojczyznie, która jest państwem szanowanym w europie i na świecie, która ma przyjaciół i buduje mosty. Do dzieła! - dodał.

Ze spotkania w Koninie, prezes PSL pojechał do Koła.

slajd 1 z 18
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Takiej obłudy już dawno nie słyszałem...to jedyna partia, która ma w nazwie Polska.....a jak jest tu na dole???? PSL z po i SLD robi wszystko żeby utrzymać się przy korycie..co prawie wprost powiedział Bielik,że musimy utrzymać nasze pozycje...w Koninie PSL oczywiście popiera SLD.... może i nazwa ładna ale z rzeczywistością niewiele ma wspólnego...
Dodano: 29.08.2018 23:00    Przez: ~su_arez@wp.pl
PSL nie reprezentuje pięknej polskiej wsi i potrzeb jej mieszkańców, PSL reprezentuje wieśniactwo - stan umysłu.
Dodano: 29.08.2018 23:06    Przez: ~edyta
Kto za PiS łapka zielona a kto za PSL i PO czerwona.
Dodano: 29.08.2018 22:07    Przez: ~wasza Oleńka
A kolegi burego nie było który razem z kolegą gradem sprzedali kopalnie?
Dodano: 29.08.2018 23:14    Przez: ~Vgg
mało się jeszcze na kradli?
Dodano: 30.08.2018 08:17    Przez: ~qaz

KOMENTARZE

Kto za PiS łapka zielona a kto za PSL i PO czerwona.
Dodano: 29.08.2018 22:07    Przez: ~wasza Oleńka
Towarzyszko ! A innej alternatywy nie ma ? Obie partie które wymieniasz okradają społeczeństwo pod postacią 23 vatu !
Dodano: 29.08.2018 22:25    Przez: ~emigrant
W UK na żywność jest 0% vatu ,Jak Wam nie wstyd !
Dodano: 29.08.2018 22:28    Przez: ~emigrant
A kolegi burego nie było który razem z kolegą gradem sprzedali kopalnie?
Dodano: 29.08.2018 23:14    Przez: ~Vgg
W Polsce na żywność jest 8% VAT
Dodano: 30.08.2018 07:57    Przez: ~Qń
Tylko PiS !!! Ja też byłem na hali 26
Dodano: 30.08.2018 08:58    Przez: ~T
Wyborca PiSu idzie przez pustynię. Po 3 dniach bez picia dochodzi do znaku na którym jest strzałka w lewo WODA 100 km i strzałka w prawo H2O 50m... W którą stronę poszedł... PiS dla Konina jest jak gilotyna( kopalnia, wody geotermalne) głosujecie na kogo chcecie tylko nie płakać potem nad swoją pensją i że pracy nie ma !!!
Dodano: 30.08.2018 11:01    Przez: ~Polityka to bagno
pis to jak dżuma w średniowieczu - bo mentalnie się zarazili tą chorobą ludzie o umyśle z poziomu średniowiecza.
Dodano: 30.08.2018 11:31    Przez: ~Precz
Foto.3-dziadek Bielik-wódz leśnych dziadków , Fot.6-wiecznie śpiący Zenek, Fot.11-wieczny maturzysta z Krzymowa i reszta :przypatrzcie się na kogo macie nie głosować.
Dodano: 30.08.2018 11:43    Przez: ~PSL WON
"Jesteś szalona" w wykonaniu SEBY !!! zdjęcie nr17
Dodano: 30.08.2018 11:45    Przez: ~poprostu,poprostu DNO
Spójrzcie na to towarzycho : to są ludzie z innej epoki ,wyglądają jakby ich przed chwilą oderwano od pługa !!! a już tyn stary-osta to dopiero dygnitarz -tragedia.
Dodano: 30.08.2018 22:39    Przez: ~POPOPOprostu
PSL rządził prawie nieprzerwanie od lat 80 a to z SLD, PSL czy PO i co zrobili dla Polski? NIC kompletnie NIC. Jedynie poumieszczali swoich w instytucjach.
Dodano: 30.08.2018 23:28    Przez: ~eeeee
A gdzie przewodniczący i zastępca struktur miejskich? :DCzy wyżej wymienieni przytulili się już do PiS czy może innej partii?
Dodano: 29.08.2018 22:24    Przez: ~karpiu
Zbliżają się wybory! Głosujcie dalej zaKODOwani na PO PSL Nowoczesne Lewackie Partie a Imigranci EKONOMICZNI z Afryki zrobią z wami POrządek tak jak na Zachodzie! Tylko POtem pretensje do własnej głuPOty jak wam córki, matki...ubogacą.
Dodano: 29.08.2018 22:42    Przez: ~ewa
Pretensje to ty miej do swojej staruchy ,że cię wypluła i świniom na pożarcie nie rzuciła .Męczysz się i innych .
Dodano: 30.08.2018 14:52    Przez: ~Symp.PiS
"ewa", Twoje poglądy są zbliżone do moich, tak jak i "su-arez-a", a więc pozdrawiam Was serdecznie.
Dodano: 30.08.2018 16:13    Przez: ~Prawdziwy Symp. PiS
Takiej obłudy już dawno nie słyszałem...to jedyna partia, która ma w nazwie Polska.....a jak jest tu na dole???? PSL z po i SLD robi wszystko żeby utrzymać się przy korycie..co prawie wprost powiedział Bielik,że musimy utrzymać nasze pozycje...w Koninie PSL oczywiście popiera SLD.... może i nazwa ładna ale z rzeczywistością niewiele ma wspólnego...
Dodano: 29.08.2018 23:00    Przez: ~su_arez@wp.pl
PSL nie reprezentuje pięknej polskiej wsi i potrzeb jej mieszkańców, PSL reprezentuje wieśniactwo - stan umysłu.
Dodano: 29.08.2018 23:06    Przez: ~edyta
Pani,,edyto',czy pani słoma z butów wystaje?Bo to jak wynika z komentarza jest pani umysł.
Dodano: 29.08.2018 23:12    Przez: ~kret
W szpilki słoma się nie wciśnie bo odciski by się porobiły i stópki by potem bolały
Dodano: 29.08.2018 23:18    Przez: ~xd
zapachniało młodoscia....hahahahahahahagssredn wieku 75 ;-)
Dodano: 30.08.2018 06:58    Przez: ~hahahahaha
Jest mi wszystko jedno kto wygra, najwazniejszym jest zeby wyeliminowac przedstawiciela sekty radiomaryjnej zwanej Przekrety i Spekulanty.
Dodano: 30.08.2018 07:02    Przez: ~Q
No to głosuj na Bure Gnojojady i Gumofilce.
Dodano: 30.08.2018 08:57    Przez: ~tfffuuu
Q, studiuje Marksa i Engelsa.
Dodano: 30.08.2018 16:15    Przez: ~Taki komuch
mało się jeszcze na kradli?
Dodano: 30.08.2018 08:17    Przez: ~qaz
Naopowiadali ci, że poprzednicy kradli i tak większość powtarza. A gdzie wyroki?. Czy naprawdę nie widzisz co teraz robi "dobra zmiana" karuzala etatów w spółkach skarbu państwa i ogromne odprawy. Niekompetentni prezesi spółek, misiewicze itp.
Dodano: 30.08.2018 08:29    Przez: ~Darek
przykładowe złodziejstwo pisuarów https://warszawa.onet.pl/gazeta-wyb