WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koncert Konin dla Niepodległej

Materiał promocyjny

Dodano: 14.09.2018 15:42

Konin dla Niepodległej – pod takim hasłem wystąpią w Koninie Sebastian Riedel & Cree , Kobranocka i Róże Europy. Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbędzie się 15 września 2018 o godz. 18.00 na konińskich błoniach. Na wydarzenie zaprasza prezydent miasta Konina Józef Nowicki. Rok 2018 jest wyjątkowym, imprezy pod szyldem „Konin dla Niepodległej” odbywają się w mieście przez cały rok. W połowie września wystąpią trzy, doskonale znane zespoły rockowe.

Cree gra rocka, stylem przypominającego muzykę z lat 60 i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy 16-letnich wówczas Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa.  Zespół zadebiutował cztery lata później na festiwalu w warszawskiej Stodole. Od tamtej pory grupa zaczęła koncertować w kraju i zagranicą, a w 1998 roku wydał debiutancką płytę. Utwory zespoły zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Autorem większości repertuaru grupy, wokalistą i  gitarzystą jest Sebastian Riedel, syn Ryśka Riedla (Dżem).

Kobranocka
Polski zespół rockowy, który powstał w latach 80 XX wieku i początkowo nazywał się "Latający Pisuar". W latach 1986 - 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największe przeboje Kobranocki to: "Kocham Cię jak Irlandię", "Hipisówka", "Jak zapomnieć Cię", "List z pola boju", "Ela, czemu się nie wcielasz?" oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen - "Nikomu nie wolno się z tego śmiać" czy Stones'ów "Współczucie dla diabła"

Róże Europy
Róże Europy to jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych lat 80. i początku 90. Założycielami grupy byli Piotr Klatt (wokalista, gitarzysta, autor tekstów), Piotr Frąckiewicz (gitarzysta), Maciej Ochman (instrumenty klawiszowe) i Arek Żurowski (gitara basowa).

Zasłynęli dzięki takim hitom jak "Stańcie przed lustrami", "Rock'n'rollowcy", "Krew.M.Monroe", "Radio Młodych Bandytów", "Marihuana" czy "Jedwab". Ich najnowszy album nosi tytuł "8", bo to już rzeczywiście ósma płyta w karierze Róż Europy. Grupa brała udział w licznych festiwalach, m.in. Jarocin, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przystanek Woodstock.

Koncert „Konin dla Niepodległej”
Sebastian Riedel & Cree,  Kobranocka, Róże Europy
Godz. 18.00
Konińskie Błonia
Wstęp wolny

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,   miasto konin,   konin dla niepodległej
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO