WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rychwał. Zakończył się Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski

Dodano: 23.09.2018 19:35
Źródło: LM.pl

Aż 238 prac powstało podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych, który odbył się w Rychwale.

To już trzeci raz, kiedy gmina Rychwał gościła młodych artystów z całego kraju. W XXVI Plenerze wzięło udział 60 uczniów z 35 średnich szkół plastycznych. Młodzież malowała miejscowości: Grochowy, Rychwał i Kuchary Kościelne. Podczas wystawy poplenerowej, która miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale. W jej trakcie autorzy pięciu najlepszych prac otrzymało indeksy na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunek malarstwo. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Alicja Domańska z Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Nikodem Płaczek z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Inka Sawicka z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni oraz Wiktoria Kołcon z Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego. Indeks na wyższą uczelnię oraz Grand Prix tegorocznej edycji imprezy otrzymał Emil Bucki z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Organizatorami ogólnopolskiego pleneru było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Urzędem Gminy i Miasta w Rychwale.

fot. UGiM w Rychwale

slajd 1 z 22
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Fantastyczna sprawa, że udało to się zrobić w Rychwale.
Dodano: 23.09.2018 20:17    Przez: ~Junno

KOMENTARZE

Fantastyczna sprawa, że udało to się zrobić w Rychwale.
Dodano: 23.09.2018 20:17    Przez: ~Junno
...artysta to duchowy organizator wyobraźni narodu....jak mawiał CK Norwid
Dodano: 23.09.2018 23:27    Przez: ~su_arez@wp.pl
ŚWIECI I GOŁE ,MŁODE KOBIETY ,TO SIĘ SPRZEDA . ...
Dodano: 25.09.2018 05:38    Przez: ~L
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO