WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rychwał. Zakończył się Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski

Dodano: 23.09.2018 19:35
Źródło: LM.pl

Aż 238 prac powstało podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych, który odbył się w Rychwale.

To już trzeci raz, kiedy gmina Rychwał gościła młodych artystów z całego kraju. W XXVI Plenerze wzięło udział 60 uczniów z 35 średnich szkół plastycznych. Młodzież malowała miejscowości: Grochowy, Rychwał i Kuchary Kościelne. Podczas wystawy poplenerowej, która miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale. W jej trakcie autorzy pięciu najlepszych prac otrzymało indeksy na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunek malarstwo. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Alicja Domańska z Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Nikodem Płaczek z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Inka Sawicka z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni oraz Wiktoria Kołcon z Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego. Indeks na wyższą uczelnię oraz Grand Prix tegorocznej edycji imprezy otrzymał Emil Bucki z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Organizatorami ogólnopolskiego pleneru było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Urzędem Gminy i Miasta w Rychwale.

fot. UGiM w Rychwale

slajd 1 z 22
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Fantastyczna sprawa, że udało to się zrobić w Rychwale.
Dodano: 23.09.2018 20:17    Przez: ~Junno

KOMENTARZE

Fantastyczna sprawa, że udało to się zrobić w Rychwale.
Dodano: 23.09.2018 20:17    Przez: ~Junno
...artysta to duchowy organizator wyobraźni narodu....jak mawiał CK Norwid
Dodano: 23.09.2018 23:27    Przez: ~su_arez@wp.pl
ŚWIECI I GOŁE ,MŁODE KOBIETY ,TO SIĘ SPRZEDA . ...
Dodano: 25.09.2018 05:38    Przez: ~L
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO