WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. Studenci-seniorzy rozpoczęli pierwszy rok akademicki

Dodano: 2.10.2018 12:55
Źródło: LM.pl

Trzynastu studentów odebrało w poniedziałek indeksy Uniwersytetu III Wieku w Kleczewie. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.

Podczas inauguracji działania uniwersytetu porozumienie o jego utworzeniu podpisali burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski i rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie Marek Waszkowiak. Naukę w najbliższym roku akademickim podejmie trzynastu studentów-seniorów, którzy w poniedziałek odebrali swoje indeksy.

W programie uczelni znalazły się m.in. nauka języków obcych, zajęcia z rękodzieła, wykłady i konwersatoria z historii, literatury, muzykologii, zagadnień społecznych czy promocji zdrowia czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Za powstanie placówki odpowiadają Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie i Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kleczewie. 

fot. Gmina Kleczew



  • Kleczew. Studenci-seniorzy rozpoczęli pierwszy rok akademicki
  • Kleczew. Studenci-seniorzy rozpoczęli pierwszy rok akademicki
  • Kleczew. Studenci-seniorzy rozpoczęli pierwszy rok akademicki

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Marek Wesołowski powinien już odejść na emeryturę. Czas dać szansę młodszym.
Dodano: 2.10.2018 13:59    Przez: ~Kleczewiak
Waszkowiak nie ma prawa do insygni rektorowskich podobnie jak Pawlak w Pwsz A jednak przybrali się w sobole i swirują wyksztalciuchy.
Dodano: 2.10.2018 15:41    Przez: ~Filip
Przecież to ewidentna profanacja uczelni i stanowiska rektora. Do czego myśmy jako kraj i nauka w szkole wyższej już doszli? A do czego jeszcze dojdziemy? Nie wiem.
Dodano: 2.10.2018 18:51    Przez: ~zniesmaczony totalnie.
Ciemnotę tylko pogłębiają i myślą, że sobolowe futerka im podniosą "ego".
Dodano: 2.10.2018 14:42    Przez: ~Kiermusy
A kto za to zapłaci ¿ pewno my młodzi, tyrając po dwanaście godzin u prywaciarzy.. Zabawy sobie urządzacie z nudów? Weźcie się za poważne sprawy narodu i kraju. Stanowiska zobowiązują..
Dodano: 2.10.2018 16:58    Przez: ~Ja

KOMENTARZE

Marek Wesołowski powinien już odejść na emeryturę. Czas dać szansę młodszym.
Dodano: 02.10.2018 13:59    Przez: ~Kleczewiak
Ciemnotę tylko pogłębiają i myślą, że sobolowe futerka im podniosą "ego".
Dodano: 02.10.2018 14:42    Przez: ~Kiermusy
Co to za przebierańcy bo na herodów to jeszcze czas.
Dodano: 03.10.2018 08:34    Przez: ~klaun
Wnuczek: Babciu, ja będę za Heroda!Babcia: Za młody jesteś na Heroda!Wnuczek: A co? Herod nigdy nie był młody? Babcia: Nie!
Dodano: 03.10.2018 09:42    Przez: ~Jacek
Waszkowiak nie ma prawa do insygni rektorowskich podobnie jak Pawlak w Pwsz A jednak przybrali się w sobole i swirują wyksztalciuchy.
Dodano: 02.10.2018 15:41    Przez: ~Filip
Czy herb miasta może być używany na ulotkach wyborczych kandydatów?
Dodano: 02.10.2018 16:04    Przez: ~Janusz S
Herb raczej służy do promocji, a nie do komercyjnych działań wyborczych
Dodano: 02.10.2018 20:35    Przez: ~Baśka
A kto za to zapłaci ¿ pewno my młodzi, tyrając po dwanaście godzin u prywaciarzy.. Zabawy sobie urządzacie z nudów? Weźcie się za poważne sprawy narodu i kraju. Stanowiska zobowiązują..
Dodano: 02.10.2018 16:58    Przez: ~Ja
Zabronisz starszym ludziom cos jeszcze w swoim życiu robic?
Dodano: 02.10.2018 19:20    Przez: ~zzz
A ile im tego życia zostało ? Rok, dwa i do grobu, a ich nauka pójdzie w las.
Dodano: 02.10.2018 19:30    Przez: ~Grabarz
Otwórz swoją firmę to nie będziesz musiał się żalić ,że tyrasz po 12 godz u prywaciarza.Będziesz tyrał po 16 godz a ZUS i tak cię albo wykończy albo doprowadzi do stanu przedzawałowego bo trzeba dać patologii pobierającej pincet plus.Liche masz swoje życie ,że musisz tak beczeć na LM-ie.
Dodano: 02.10.2018 19:36    Przez: ~PiS to dno
Te pis to dno za poprzedników nie musiałeś zusu odprowadzać i w zasadzie nic nie robiłeś ,kaska ci sama wpływała na konto
Dodano: 02.10.2018 20:07    Przez: ~po już na dnie
Te to sobie możesz mówić do swojej starej .Oczywiście ,że musiałem ale to nie ja kłamałem jak kaczyński z szydło na zmianę ,potem matołuszek ,że PiS podatków nie będzie podnosił .A ZUS przepraszam to co to jest drugi kot kurdupla ?Radzę posłuchać ujawnionej taśmy z matołuszkiem w roli głównej np.na Onecie .
Dodano: 02.10.2018 20:11    Przez: ~PiS to dno
B...widzisz i nie grzmisz.Nie mogę.
Dodano: 02.10.2018 18:13    Przez: ~wykształciuch
Ale jaja, ale jaja, starzy ludzie nad grobem podejmują edukację i po co ? A co robiliście, kiedy byliście młodzi, ano na szkołę rzucaliście kamieniami ? Czy nie lepiej w tym już podeszłym wieku, kiedy życie dobiega końca chwycić do ręki Biblię i zacząć studiować Słowo Boże, a i Bóg by się ucieszył, że się karmicie Jego Słowem ?
Dodano: 02.10.2018 18:38    Przez: ~Chrzescijanin
Tak tak! Moze jeszcze wplacac kase do Torunia. Pouczac to mozesz swoje dzieci. Kazdy dorosły moze sam wybrac. Kiedy sie uczy i jaka wiare wyznaje.
Dodano: 02.10.2018 19:23    Przez: ~zzz
Wiedzy, którą być może posiądziecie do grobu nie zabierzecie, a życie wasze chyli się ku końcowi i po co wam ta wiedza ? Czy nie lepiej te ostatnie chwile życia spożytkować w bardziej pożyteczny sposób, chociażby aktywny na łonie natury, aby dotlenić organizm świeżym powietrzem i poczuć się zdrowiej ?
Dodano: 02.10.2018 18:48    Przez: ~Starość nie radość
A co to za wiedza? Skończyłem technikum i studia, a wszystkiego co przydatne i ważne nauczyło mnie życie. Program szkolny to przeżytek. Jest niereformowalny. PS. Ile będą zarabiać wykładowcy na tej zabawie?
Dodano: 02.10.2018 21:25    Przez: ~Marcin
Przecież to ewidentna profanacja uczelni i stanowiska rektora. Do czego myśmy jako kraj i nauka w szkole wyższej już doszli? A do czego jeszcze dojdziemy? Nie wiem.
Dodano: 02.10.2018 18:51    Przez: ~zniesmaczony totalnie.
Lepiej tym starszym schorowanym i spracowanym ludziom zapewnili by jakiś ciekawy koncert muzyczny zapraszając np. zespół "Kamraty" - do tego kawę, kawałek dobrego ciasta z lampką wina i tańce ze wspólnym śpiewaniem. Trochę by rozruszali swoje kości i by to Im wyszło na zdrowie i powspominać by mieli o czym.
Dodano: 02.10.2018 22:00    Przez: ~Luniu
Ciekawe kto Bedzie prowadził wykłady z historii?Pewnie przewodniczący rady.Filologię polską redaktor gazety Kleczewskiej itd