WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn ,który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 06.11.2018 10:20    Przez: ~czytelnik
Nudnys jsk gski z olejem...😂😂😂
Dodano: 06.11.2018 12:43    Przez: ~Pn
Będę tak długo pisać aż zostaną poczynione kroki w stosunku do twojej osoby
Dodano: 06.11.2018 13:31    Przez: ~czytelnik
Pn obraża Prezydenta RP, Premiera i ministrów, mało tego obraża elektorat PiS-u, to samo robi Q i są bezkarni.
Dodano: 06.11.2018 19:51    Przez: ~Komentuj z kulturą
Panie Piotrze, głosowałem na Pana z przekonaniem, że będzie miał pan odwagę zrobić porządek w patologicznej spółce wodociągi i usunie pan ze stanowiska prezesa, przez którego ludzie boją chodzić się do pracy. Panie Piotrze cała moja rodzina głosowała na pana z myślą, że pan na to stanowisko da człowieka kompetentnego, odpowiedzialnego i szanującego ciężko pracującego pracownika na mrozie i upale. Pozdrawiam
Dodano: 06.11.2018 10:23    Przez: ~Fizyczny
W bajki jeszcze wierzysz?
Dodano: 06.11.2018 10:24    Przez: ~xd
ale naiwniak
Dodano: 06.11.2018 10:37    Przez: ~buuu
ty Fizyczny skąd ty żeś przyleciał i w co tu uwierzyłeś -czas Ci jeszcze pokaże
Dodano: 06.11.2018 10:40    Przez: ~wyborca
"Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką." - to już teraz okazuje się, że patrzymy w stronę władzy centralnej? A przed wyborami jakoś alternatywa energetyczna miała być i nikt nic nie wpominał, że będzie rząd do tego potrzebny. To jak to jest. Głaszczemy bo bez wsparcia PiS będzie jak było, czyli zero kasy z góry. Do najbliższych wyborów parlamentarnych. Cóż, dwa lata w takiej sytuacji jakiej jest Konin to może być bardzo poważny problem.
Dodano: 06.11.2018 11:10    Przez: ~koninianin_realista
niech Po rządzi tzn prezydent rada miasta i zobaczymy co będzie za 5 lat ja już czekam na te nowości .....pozdrawiam
Dodano: 06.11.2018 11:32    Przez: ~rafix
Wladza cenyralna bierze wegiel id Rosjan i za bardzo nie interesuje cie jej problem...
Dodano: 06.11.2018 12:45    Przez: ~Pn
Rząd nie powinien w niczym wspierać polityków z PO, jako że politycy PO i .N są totalną opozycją dla rządu PiS-u.
Dodano: 06.11.2018 19:55    Przez: ~Jarosław
Współpracy tak, tylko nie z szarancza pis.
Dodano: 06.11.2018 11:27    Przez: ~Q
dokładnie niech samo rządzi PO w KOninie ludzie wybrali szacunek za to i niech teraz patrzą na te obietnice aaa ja usiądę w cieniu i poczekam jak się ujadanie zacznie aaa czas pokaże .....bo pieniądza brak aaaa tu jeszcze nie wiadomo co za trupy z szafy wyjdą ....
Dodano: 06.11.2018 11:36    Przez: ~cierpliwy
Q dzisiaj na 18 do Kościoła tak jak wczoraj idziemy pamiętaj
Dodano: 06.11.2018 13:30    Przez: ~matka
****l was pies i twoich starych
Dodano: 06.11.2018 17:44    Przez: ~W
Q i Pn to bliżniaki ?
Dodano: 06.11.2018 19:56    Przez: ~Jednojajowe ?
Nie wspomina p.Korytkowski o konsekwentnym wykonywaniu programu wyborczego.Czy już zapomniał co obiecał ? Głosowałem na pana i chcę by program, a szczególnie ten punkt o pozyskiwaniu inwestorów i zwiększaniu zatrudnienia,był wykonywany od pierwszych dni po wyborach .
Dodano: 06.11.2018 11:58    Przez: ~Koninianin
naiwniak max Koninianin
Dodano: 06.11.2018 12:30    Przez: ~fuh
kurcze dajcie czas aa zobaczycie konsekwentny program .....czekajcie na wynik za 5 lat
Dodano: 06.11.2018 12:48    Przez: ~werfd
Liczysz na spełnienie obietnic przez POlityka z PO ?
Dodano: 06.11.2018 19:58    Przez: ~Oj naiwny, naiwny !
Prezydent w Dolinie aale co tam jeszcze sld zostało
Dodano: 06.11.2018 12:46    Przez: ~ela
Proszę Państwa a po co koalicja z kim kolwiek. Jeśli wszystkie ugrupowania zgodnie twierdzą że chcą jak najlepiej dla nas , to nie będą blokowały uchwał Pana Prezydenta. No bo zakładam że będę tylko takie . Pozdrawiam i powodzenia.
Dodano: 06.11.2018 12:58    Przez: ~***
świetnie to pan zauważył ........czas pokaże he he he he
Dodano: 06.11.2018 13:06    Przez: ~elio
Nowicki juz o tym mowil. PiS dla dobra (raczej nie?) zawsze byl przeciw. Przeciw wszystkiemu. Tem typ tak juz ma...
Dodano: 06.11.2018 13:39    Przez: ~Pn
no i o to chodzi żeby pis przeczekał tą Dolinę i punktował aaaaaa i zabrać to 500 zł bo moi znajomi głosowali na p Korytkowskiego aa biorą kasę z PIS
Dodano: 06.11.2018 14:21    Przez: ~tyhjk
Pan prezydent z PO Korytkowski zmieni Konin w krainę mlekiem i miodem płynącą, przecież obiecał ?
Dodano: 06.11.2018 20:03    Przez: ~Wyborca
Demokracja kończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze. - Alexis de Tocqueville
Dodano: 06.11.2018 13:37    Przez: ~Pn
Szmciaz jestes i twoja rodzin błaznie
Dodano: 06.11.2018 17:46    Przez: ~Ciota Pn
Teraz politycy z PO pokażą jak się rządzi Koninem, a rządy ich to będzie pasmo sukcesów, mieszkańcy Konina już niebawem odczują poprawę życia w mieście, a i opłaty i podatki p. Prezydent radykalnie obniży ku powszechnemu zadowoleniu mieszkańców ?
Dodano: 06.11.2018 20:08    Przez: ~Fantasta
PISiory won z Konina