WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn ,który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 06.11.2018 10:20    Przez: ~czytelnik
Nudnys jsk gski z olejem...😂😂😂
Dodano: 06.11.2018 12:43    Przez: ~Pn
Będę tak długo pisać aż zostaną poczynione kroki w stosunku do twojej osoby
Dodano: 06.11.2018 13:31    Przez: ~czytelnik
Pn obraża Prezydenta RP, Premiera i ministrów, mało tego obraża elektorat PiS-u, to samo robi Q i są bezkarni.
Dodano: 06.11.2018 19:51    Przez: ~Komentuj z kulturą
Panie Piotrze, głosowałem na Pana z przekonaniem, że będzie miał pan odwagę zrobić porządek w patologicznej spółce wodociągi i usunie pan ze stanowiska prezesa, przez którego ludzie boją chodzić się do pracy. Panie Piotrze cała moja rodzina głosowała na pana z myślą, że pan na to stanowisko da człowieka kompetentnego, odpowiedzialnego i szanującego ciężko pracującego pracownika na mrozie i upale. Pozdrawiam
Dodano: 06.11.2018 10:23    Przez: ~Fizyczny
W bajki jeszcze wierzysz?
Dodano: 06.11.2018 10:24    Przez: ~xd
ale naiwniak
Dodano: 06.11.2018 10:37    Przez: ~buuu
ty Fizyczny skąd ty żeś przyleciał i w co tu uwierzyłeś -czas Ci jeszcze pokaże
Dodano: 06.11.2018 10:40    Przez: ~wyborca
"Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką." - to już teraz okazuje się, że patrzymy w stronę władzy centralnej? A przed wyborami jakoś alternatywa energetyczna miała być i nikt nic nie wpominał, że będzie rząd do tego potrzebny. To jak to jest. Głaszczemy bo bez wsparcia PiS będzie jak było, czyli zero kasy z góry. Do najbliższych wyborów parlamentarnych. Cóż, dwa lata w takiej sytuacji jakiej jest Konin to może być bardzo poważny problem.
Dodano: 06.11.2018 11:10    Przez: ~koninianin_realista
niech Po rządzi tzn prezydent rada miasta i zobaczymy co będzie za 5 lat ja już czekam na te nowości .....pozdrawiam
Dodano: 06.11.2018 11:32    Przez: ~rafix
Wladza cenyralna bierze wegiel id Rosjan i za bardzo nie interesuje cie jej problem...
Dodano: 06.11.2018 12:45    Przez: ~Pn
Rząd nie powinien w niczym wspierać polityków z PO, jako że politycy PO i .N są totalną opozycją dla rządu PiS-u.
Dodano: 06.11.2018 19:55    Przez: ~Jarosław
Współpracy tak, tylko nie z szarancza pis.
Dodano: 06.11.2018 11:27    Przez: ~Q
dokładnie niech samo rządzi PO w KOninie ludzie wybrali szacunek za to i niech teraz patrzą na te obietnice aaa ja usiądę w cieniu i poczekam jak się ujadanie zacznie aaa czas pokaże .....bo pieniądza brak aaaa tu jeszcze nie wiadomo co za trupy z szafy wyjdą ....
Dodano: 06.11.2018 11:36    Przez: ~cierpliwy
Q dzisiaj na 18 do Kościoła tak jak wczoraj idziemy pamiętaj
Dodano: 06.11.2018 13:30    Przez: ~matka
****l was pies i twoich starych
Dodano: 06.11.2018 17:44    Przez: ~W
Q i Pn to bliżniaki ?
Dodano: 06.11.2018 19:56    Przez: ~Jednojajowe ?
Nie wspomina p.Korytkowski o konsekwentnym wykonywaniu programu wyborczego.Czy już zapomniał co obiecał ? Głosowałem na pana i chcę by program, a szczególnie ten punkt o pozyskiwaniu inwestorów i zwiększaniu zatrudnienia,był wykonywany od pierwszych dni po wyborach .
Dodano: 06.11.2018 11:58    Przez: ~Koninianin
naiwniak max Koninianin
Dodano: 06.11.2018 12:30    Przez: ~fuh
kurcze dajcie czas aa zobaczycie konsekwentny program .....czekajcie na wynik za 5 lat
Dodano: 06.11.2018 12:48    Przez: ~werfd
Liczysz na spełnienie obietnic przez POlityka z PO ?
Dodano: 06.11.2018 19:58    Przez: ~Oj naiwny, naiwny !
Prezydent w Dolinie aale co tam jeszcze sld zostało
Dodano: 06.11.2018 12:46    Przez: ~ela
Proszę Państwa a po co koalicja z kim kolwiek. Jeśli wszystkie ugrupowania zgodnie twierdzą że chcą jak najlepiej dla nas , to nie będą blokowały uchwał Pana Prezydenta. No bo zakładam że będę tylko takie . Pozdrawiam i powodzenia.
Dodano: 06.11.2018 12:58    Przez: ~***
świetnie to pan zauważył ........czas pokaże he he he he
Dodano: 06.11.2018 13:06    Przez: ~elio
Nowicki juz o tym mowil. PiS dla dobra (raczej nie?) zawsze byl przeciw. Przeciw wszystkiemu. Tem typ tak juz ma...
Dodano: 06.11.2018 13:39    Przez: ~Pn
no i o to chodzi żeby pis przeczekał tą Dolinę i punktował aaaaaa i zabrać to 500 zł bo moi znajomi głosowali na p Korytkowskiego aa biorą kasę z PIS
Dodano: 06.11.2018 14:21    Przez: ~tyhjk
Pan prezydent z PO Korytkowski zmieni Konin w krainę mlekiem i miodem płynącą, przecież obiecał ?
Dodano: 06.11.2018 20:03    Przez: ~Wyborca
Demokracja kończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze. - Alexis de Tocqueville
Dodano: 06.11.2018 13:37    Przez: ~Pn
Szmciaz jestes i twoja rodzin błaznie
Dodano: 06.11.2018 17:46    Przez: ~Ciota Pn
Teraz politycy z PO pokażą jak się rządzi Koninem, a rządy ich to będzie pasmo sukcesów, mieszkańcy Konina już niebawem odczują poprawę życia w mieście, a i opłaty i podatki p. Prezydent radykalnie obniży ku powszechnemu zadowoleniu mieszkańców ?
Dodano: 06.11.2018 20:08    Przez: ~Fantasta
PISiory won z Konina