WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. Radni uchwalili wynagrodzenie dla nowego burmistrza

Dodano: 29.11.2018 13:24
Źródło: LM.pl

Nieco niższa od maksymalnej będzie pensja nowego burmistrza Kleczewa Mariusza Musiałowskiego. Decyzję o wynagrodzeniu podjęli w czwartek na nadzwyczajnej sesji radni Kleczewa.

Burzliwej dyskusji wokół sprawy wynagrodzenia nie było, radni byli jednomyślni i przyjęli zaproponowaną wysokość pensji. Mariusz Musiałowski zgodnie z wolą Rady Miejskiej zarabiać będzie (bez dodatku stażowego) 7800 zł, na co składa się 4500 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1800 zł (30%) dodatku specjalnego oraz 1500 zł dodatku funkcyjnego. 

To nieco mniej, niż maksymalne kwoty wynagrodzenia dla burmistrza, które wynoszą: 4700 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1900 zł dodatku funkcyjnego oraz 40% dodatku specjalnego. - Ocenę zostawiam panu burmistrzowi, czy będzie pan zadowolony - mówił w czwartek przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie Maciej Trzewiczyński.

Podczas czwartkowej sesji radni zajęli się również sprawą własnych diet. Według nowego prawa radni, którzy nie uczestniczą w sesji rady lub w posiedzeniach komisji, muszą mieć obniżoną miesięczną dietę. Zgodnie z propozycją za każdą nieobecności radni w Kleczewie mieli mieć obcinane dziesięć procent diety. 

Radny Jacek Pernal zaproponował, by to obniżenie wynosiło tylko pięć procent. - Radny nie tylko obraduje na komisjach, czy sesjach, ale również pełni swoją funkcję w terenie, wśród mieszkańców. Zdarza się tak, że czyni wiele starań poza komisją, czy poza sesją, a nagle w dniu komisji, czy w dniu sesji nie może się z różnych przyczyn stawić. Dlaczego karać takiego radnego, który swoją pracę wykonał przed komisją, czy przed sesją - tłumaczył Jacek Pernal.

Większość pozostałych radnych przychyliła się do jego argumentacji. Dwunastoma głosami za i trzema wstrzymującymi się Rada Miejska przyjęła obniżanie diet w przypadku nieobecności o pięć procent. 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie doczytalem jednak ile ta dieta dla radnych ma wynosic
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Bodek
Oświadczenie majątkowe z 2016 r Marka wesolowskiego za pracę dla gminy opiewa na przeszło 159000zl rocznieczyli jakieś 13250zl brutto na miesiac. Skąd ta dysproporcje szanowna rado. Proszę o podanie ile bierzecie diety za sesję i za poszczególne komisje. Zapewne fajne kwoty wyjdą
Dodano: 29.11.2018 15:52    Przez: ~Gmina
Trzewiczynskiemu wydaje się że rządźi wyjedziesz na teczkach jak Wesołowski. Wszyscy się od Ciebie odwroca
Dodano: 29.11.2018 14:45    Przez: ~Gruszka
Czuje się bogiem zachowuje się jak by jakieś zobowiązanie miał do byłego "Burmistrza ..." teraz czuje się bardziej postawny niż burmistrz Pan świata. Janusz weź Piotera i jedzta na wakacje za gminne :D
Dodano: 29.11.2018 15:03    Przez: ~hylyna :D
a dieta radnego w jakiej kwocie
Dodano: 29.11.2018 16:01    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

Skoro mu sie nalezy...
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Pn
Nie doczytalem jednak ile ta dieta dla radnych ma wynosic
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Bodek
Dietę sobie uchwalili bufony oby tym Janusza się noga powinela za to chamstwo w kiedy mu nowego burmistrza. Co skaczą się przekręty i teraz obrażeni może na ludzi że wybrali innego burmistrza. I zaklucili spokojne ograbianie gminy.
Dodano: 29.11.2018 14:14    Przez: ~nareszcie zmiany
To ewidentnie Pana nygusostwo , proszę iść na sesję i spytać .
Dodano: 30.11.2018 08:16    Przez: ~kominiarz
Widać było że bufon że swoimi JANUSZAMI po złości uchwalili wynagrodzenie burmistrza i ten głupi tekst przewodniczącego Kleczewskich Januszy !!!!
Dodano: 29.11.2018 14:17    Przez: ~zalosne
I kto ich wybrał za mało młodzieży głosuje jeszcze Ale mamy nadzieję że to już ostatnia kadencja Januszy i wreszcie coś się zmieni !!!
Dodano: 29.11.2018 14:19    Przez: ~pozytywny
Panie przewodniczący a może powinien Pan postawić kosz i oczywiście toaletę koło sklepu bajka . Jak można w centrum miasta pozwolić na sprzedaż i spożywanie alkoholu. Co robi komisja do spraw alkoholowych. Panie Jacku to jest 100 metrów od Pana domu i nie widzi Pan problemu
Dodano: 29.11.2018 14:40    Przez: ~Mieszkaniec123456
Maciek zadowolony jest bo blisko i tanio. Tak muszą wzorować do marketu
Dodano: 29.11.2018 15:58    Przez: ~Gumis
Komisja bierze diety za swoja wyczerpującą pracę.
Dodano: 29.11.2018 16:47    Przez: ~Almoholik
Tylko po co ta komisja
Dodano: 29.11.2018 17:04    Przez: ~Dfg
Żona Andrzeja to się wyrzekla hehe za takie wypowiedzi jak zestresowane dziecko z przedszkola. Andrzej nie odzywaj się bo jeszcze wyjdzie że szkoły nie masz !!! Masz 1300 to siedź cicho A nie próbujesz coś zdziałać. Na takie rzeczy trzeba mieć szkołę A nie przedszkole. Pozdrawiam
Dodano: 29.11.2018 17:55    Przez: ~helyna 222
Szkoły nie skończył A żonie załatwił stołeczek niby głupi zacina się Ale do siebie wie jak grbic oni wszyscy wiedzą każdy tam tak robi. Oby to się zmienilo
Dodano: 29.11.2018 18:03    Przez: ~rodzic
Sami swoi dostaniesz kasę i siedź cicho
Dodano: 29.11.2018 19:08    Przez: ~manipulator
Panie Andrzeju cio Pan taki zdenerwowany. Kosz koło Twojego marketu zęby dzieci wrzucamy papierki po batonach może zona powinna bardziej edukować dzieci
Dodano: 29.11.2018 14:43    Przez: ~Marek
Trzewiczynskiemu wydaje się że rządźi wyjedziesz na teczkach jak Wesołowski. Wszyscy się od Ciebie odwroca
Dodano: 29.11.2018 14:45    Przez: ~Gruszka
Czuje się bogiem zachowuje się jak by jakieś zobowiązanie miał do byłego "Burmistrza ..." teraz czuje się bardziej postawny niż burmistrz Pan świata. Janusz weź Piotera i jedzta na wakacje za gminne :D
Dodano: 29.11.2018 15:03    Przez: ~hylyna :D
Wielki radny P. Andrzej Pawlaczyk Ale się udzielał żona nauczyciel A wyłowić się nie potrafi !!! To Janusz jeden :P albo powinien wziąść lekcje od kolegi bufona P. Trzewiczynskiwgo!!!! Tak ładnie się wypowiadał. Tylko ten dziad najstarszy radny siedzi cicho i sobie latwi. Kruszywo dla gminy przecież ma firmę i zaopatruje gminę kleczew !!!! Przekręt
Dodano: 29.11.2018 15:08    Przez: ~widzialem
Były już tyle nakradl że mu wystarczy i jego dzieci są ustawione chamstwo że takim nic nie zrobią!!!!
Dodano: 29.11.2018 15:09    Przez: ~gmina
byłes widziałes ze kradł idioto skonczony nikt nic nie robi tylko kradnie tak trzeba było sie uczyc skonczyc studia i startowac na burmistrza ale z cb ciemna osóbka pozdrawiam serdecznie
Dodano: 30.11.2018 00:07    Przez: ~gmio
Akurat tak się składa że widziałem.jak kradł ustawione przetargi wszystkie ziemię podzielone między burmistrza i zastępcę. Wszystkie ustawione. Złodzieje!!!! Dobrze im tak niech się teraz w piekle smaża teraz mają tak za nasze więc później piekło dla gnoji
Dodano: 30.11.2018 08:01    Przez: ~oni
Kolego za Fałszywe oskarżenia jest paragraf. A do oni -jeśli widziałeś a nic z tym nie robiłeś również również podpadasz pod paragraf za ukrywanie przestępstwa.
Dodano: 30.11.2018 09:10    Przez: ~praw.
Myślę że jeśli mają czyste ręce to mogą coś z tym zrobić. Nasuwa się tylko pytanie czy to nie spowoduje otwarcie puszki Pandory. Pan kubaszewski już raz z nimi wygral ale teraz za sprawą będzie trzeba płacić samemu i jeszcze wiele udowodnić
Dodano: 30.11.2018 09:21    Przez: ~Obserwator
Oświadczenie majątkowe z 2016 r Marka wesolowskiego za pracę dla gminy opiewa na przeszło 159000zl rocznieczyli jakieś 13250zl brutto na miesiac. Skąd ta dysproporcje szanowna rado. Proszę o podanie ile bierzecie diety za sesję i za poszczególne komisje. Zapewne fajne kwoty wyjdą
Dodano: 29.11.2018 15:52    Przez: ~Gmina
I takie mogło być. W sierpniu decyzją premiera uposażenia prezydentów,burmistrzów,wójtów zostało obniżone o o 20%.Duży wpływ na pensje ma wysługa lat. Nowy za wiele ich nie ma stąd i pensja będzie niższa.Co do Radnych -za udział w komisjach nie pobierają żadnych pieniędzy. Biorą tylko ustalony przez Radę ryczałt miesięczny.
Dodano: 30.11.2018 09:04    Przez: ~obserw.
Niech sprawdza które firmy nie płacą podatków w gminie i na jakiej podstawie je umarzania . Może przewodniczący też o tym nie wie
Dodano: 29.11.2018 15:56    Przez: ~Robo
Parkingi się buduje prywatnym firma na gminnej ziemi to co tam głupi podatek parę tysięcy. I ten człowiek ma czelność mówić ile dobrego zrobił dla gminy
Dodano: 29.11.2018 16:02    Przez: ~Arleta
Jak przewodniczący miał wiedzieć jak on tylko podpisywał
Dodano: 29.11.2018 16:44    Przez: ~Radny
Przewodniczący poprosił o kosz bo uczniowie wyrzucają śmieci na chodnik moze trzeba im to wytłumaczyć chyba że to do Pan jest zbyt dluzo lepiej postawić kosz. Tak dobra szkole zniszczyliscie z kolegami . Dobrze że nie zostałeś dyrektorem tej placówki a wiadomo że chciales
Dodano: 29.11.2018 16:57    Przez: ~Lkjhg
Wiadomo kto ma firmy transportowe Pan stolarki z kamionki kruszywo żwiry destrukt wszystko dla gminy minus brak podatku i wiadomo dla.czego mamy taka elitę w gminie każdy dla swoich spraw tylko.
Dodano: 29.11.2018 17:04    Przez: ~gmina
Ciekawe czy jakoś radny niema firmy transportowej. Która czerpie korzyści gminy !!!!
Dodano: 29.11.2018 18:59    Przez: ~wiem
Firmy transportowe to powinny być dojone mają z czego płacić!!!!
Dodano: 29.11.2018 19:44    Przez: ~ja
1 z 4
1234>>