WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. Radni uchwalili wynagrodzenie dla nowego burmistrza

Dodano: 29.11.2018 13:24
Źródło: LM.pl

Nieco niższa od maksymalnej będzie pensja nowego burmistrza Kleczewa Mariusza Musiałowskiego. Decyzję o wynagrodzeniu podjęli w czwartek na nadzwyczajnej sesji radni Kleczewa.

Burzliwej dyskusji wokół sprawy wynagrodzenia nie było, radni byli jednomyślni i przyjęli zaproponowaną wysokość pensji. Mariusz Musiałowski zgodnie z wolą Rady Miejskiej zarabiać będzie (bez dodatku stażowego) 7800 zł, na co składa się 4500 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1800 zł (30%) dodatku specjalnego oraz 1500 zł dodatku funkcyjnego. 

To nieco mniej, niż maksymalne kwoty wynagrodzenia dla burmistrza, które wynoszą: 4700 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1900 zł dodatku funkcyjnego oraz 40% dodatku specjalnego. - Ocenę zostawiam panu burmistrzowi, czy będzie pan zadowolony - mówił w czwartek przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie Maciej Trzewiczyński.

Podczas czwartkowej sesji radni zajęli się również sprawą własnych diet. Według nowego prawa radni, którzy nie uczestniczą w sesji rady lub w posiedzeniach komisji, muszą mieć obniżoną miesięczną dietę. Zgodnie z propozycją za każdą nieobecności radni w Kleczewie mieli mieć obcinane dziesięć procent diety. 

Radny Jacek Pernal zaproponował, by to obniżenie wynosiło tylko pięć procent. - Radny nie tylko obraduje na komisjach, czy sesjach, ale również pełni swoją funkcję w terenie, wśród mieszkańców. Zdarza się tak, że czyni wiele starań poza komisją, czy poza sesją, a nagle w dniu komisji, czy w dniu sesji nie może się z różnych przyczyn stawić. Dlaczego karać takiego radnego, który swoją pracę wykonał przed komisją, czy przed sesją - tłumaczył Jacek Pernal.

Większość pozostałych radnych przychyliła się do jego argumentacji. Dwunastoma głosami za i trzema wstrzymującymi się Rada Miejska przyjęła obniżanie diet w przypadku nieobecności o pięć procent. 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie doczytalem jednak ile ta dieta dla radnych ma wynosic
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Bodek
Oświadczenie majątkowe z 2016 r Marka wesolowskiego za pracę dla gminy opiewa na przeszło 159000zl rocznieczyli jakieś 13250zl brutto na miesiac. Skąd ta dysproporcje szanowna rado. Proszę o podanie ile bierzecie diety za sesję i za poszczególne komisje. Zapewne fajne kwoty wyjdą
Dodano: 29.11.2018 15:52    Przez: ~Gmina
Trzewiczynskiemu wydaje się że rządźi wyjedziesz na teczkach jak Wesołowski. Wszyscy się od Ciebie odwroca
Dodano: 29.11.2018 14:45    Przez: ~Gruszka
Tak sobie czytam te komentarze i jestem w szoku .Ludzie kochani ,ile w Was jest nienawiści to głowa mała . Ile fałszu i obłudy . Obelgi , ruszanie rodziny , oskarżenia o kradzież ,przecież to się w głowie nie mieści .Idż jeden z drugim na sesje i powiedz to w oczy , zapytaj o diety dlaczego tyle a nie tyle , nikt Was nie wygoni bo takie jest Wasze prawo .Dlaczego nie startujecie w wyborach na radnych ?? , nie trzeba nawet kończyć szkoły podstawowej żeby wystartować , a większość komentarzy jest na tym poziomie więc droga otwarta . Wygrał Pan Musiałowski to dajcie mu rządzić , ludzie wybrali radnych więc o czymś to świadczy .Mamy demokracje .I nie zapominajcie że internet nie jest anonimowy , nie można pisać co się chce . Pozdrawiam i życzę więcej wiary w ludzi .
Dodano: 30.11.2018 08:08    Przez: ~Kominiarz
Ludzie dajcie im trochę popracować. Jeśli ciężko komentujecie wysławianie się radnych to może najpierw sami na tym forum używajcie poprawnej polszczyzny! Bo prawie każdy post dotyczący form wypowiedzi radnych jest tutaj napisany z błędem. Poza tym te bzdurne komentarze doprowadza do tego że radni nie będą niczego robić bo zaraz wszyscy im tyłek obgadają. Poza tym kosz jak kosz co za problem że chcą aby w gminie było czysto. Powiem tak kiedyś znajomy przyjechał do nas z Poznania i był zachwycony czystością naszego miasteczka. Więc może doceńmy to a nie ciągła krytyka. Poza tym ludzie myślicie że o czym będą decydować radni. Spraw poważnych w gminie jest na pewno wiele Ale tymi przyziemnych sprawami też się zajmują. Dajcie ludzie już na luz bo nie mam siły czytać tych zawostnych komentarzy. Jeszcze nie zaczęli rządzić a już taka nienawiść.
Dodano: 29.11.2018 20:08    Przez: ~Mieszkanka

KOMENTARZE

Skoro mu sie nalezy...
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Pn
Nie doczytalem jednak ile ta dieta dla radnych ma wynosic
Dodano: 29.11.2018 14:06    Przez: ~Bodek
Dietę sobie uchwalili bufony oby tym Janusza się noga powinela za to chamstwo w kiedy mu nowego burmistrza. Co skaczą się przekręty i teraz obrażeni może na ludzi że wybrali innego burmistrza. I zaklucili spokojne ograbianie gminy.
Dodano: 29.11.2018 14:14    Przez: ~nareszcie zmiany
To ewidentnie Pana nygusostwo , proszę iść na sesję i spytać .
Dodano: 30.11.2018 08:16    Przez: ~kominiarz
Widać było że bufon że swoimi JANUSZAMI po złości uchwalili wynagrodzenie burmistrza i ten głupi tekst przewodniczącego Kleczewskich Januszy !!!!
Dodano: 29.11.2018 14:17    Przez: ~zalosne
I kto ich wybrał za mało młodzieży głosuje jeszcze Ale mamy nadzieję że to już ostatnia kadencja Januszy i wreszcie coś się zmieni !!!
Dodano: 29.11.2018 14:19    Przez: ~pozytywny
Panie przewodniczący a może powinien Pan postawić kosz i oczywiście toaletę koło sklepu bajka . Jak można w centrum miasta pozwolić na sprzedaż i spożywanie alkoholu. Co robi komisja do spraw alkoholowych. Panie Jacku to jest 100 metrów od Pana domu i nie widzi Pan problemu
Dodano: 29.11.2018 14:40    Przez: ~Mieszkaniec123456
Maciek zadowolony jest bo blisko i tanio. Tak muszą wzorować do marketu
Dodano: 29.11.2018 15:58    Przez: ~Gumis
Komisja bierze diety za swoja wyczerpującą pracę.
Dodano: 29.11.2018 16:47    Przez: ~Almoholik
Tylko po co ta komisja
Dodano: 29.11.2018 17:04    Przez: ~Dfg
Żona Andrzeja to się wyrzekla hehe za takie wypowiedzi jak zestresowane dziecko z przedszkola. Andrzej nie odzywaj się bo jeszcze wyjdzie że szkoły nie masz !!! Masz 1300 to siedź cicho A nie próbujesz coś zdziałać. Na takie rzeczy trzeba mieć szkołę A nie przedszkole. Pozdrawiam
Dodano: 29.11.2018 17:55    Przez: ~helyna 222
Szkoły nie skończył A żonie załatwił stołeczek niby głupi zacina się Ale do siebie wie jak grbic oni wszyscy wiedzą każdy tam tak robi. Oby to się zmienilo
Dodano: 29.11.2018 18:03    Przez: ~rodzic
Sami swoi dostaniesz kasę i siedź cicho
Dodano: 29.11.2018 19:08    Przez: ~manipulator
Panie Andrzeju cio Pan taki zdenerwowany. Kosz koło Twojego marketu zęby dzieci wrzucamy papierki po batonach może zona powinna bardziej edukować dzieci
Dodano: 29.11.2018 14:43    Przez: ~Marek
Trzewiczynskiemu wydaje się że rządźi wyjedziesz na teczkach jak Wesołowski. Wszyscy się od Ciebie odwroca
Dodano: 29.11.2018 14:45    Przez: ~Gruszka
Czuje się bogiem zachowuje się jak by jakieś zobowiązanie miał do byłego "Burmistrza ..." teraz czuje się bardziej postawny niż burmistrz Pan świata. Janusz weź Piotera i jedzta na wakacje za gminne :D
Dodano: 29.11.2018 15:03    Przez: ~hylyna :D
Wielki radny P. Andrzej Pawlaczyk Ale się udzielał żona nauczyciel A wyłowić się nie potrafi !!! To Janusz jeden :P albo powinien wziąść lekcje od kolegi bufona P. Trzewiczynskiwgo!!!! Tak ładnie się wypowiadał. Tylko ten dziad najstarszy radny siedzi cicho i sobie latwi. Kruszywo dla gminy przecież ma firmę i zaopatruje gminę kleczew !!!! Przekręt
Dodano: 29.11.2018 15:08    Przez: ~widzialem
Były już tyle nakradl że mu wystarczy i jego dzieci są ustawione chamstwo że takim nic nie zrobią!!!!
Dodano: 29.11.2018 15:09    Przez: ~gmina
byłes widziałes ze kradł idioto skonczony nikt nic nie robi tylko kradnie tak trzeba było sie uczyc skonczyc studia i startowac na burmistrza ale z cb ciemna osóbka pozdrawiam serdecznie
Dodano: 30.11.2018 00:07    Przez: ~gmio
Akurat tak się składa że widziałem.jak kradł ustawione przetargi wszystkie ziemię podzielone między burmistrza i zastępcę. Wszystkie ustawione. Złodzieje!!!! Dobrze im tak niech się teraz w piekle smaża teraz mają tak za nasze więc później piekło dla gnoji
Dodano: 30.11.2018 08:01    Przez: ~oni
Kolego za Fałszywe oskarżenia jest paragraf. A do oni -jeśli widziałeś a nic z tym nie robiłeś również również podpadasz pod paragraf za ukrywanie przestępstwa.
Dodano: 30.11.2018 09:10    Przez: ~praw.
Myślę że jeśli mają czyste ręce to mogą coś z tym zrobić. Nasuwa się tylko pytanie czy to nie spowoduje otwarcie puszki Pandory. Pan kubaszewski już raz z nimi wygral ale teraz za sprawą będzie trzeba płacić samemu i jeszcze wiele udowodnić
Dodano: 30.11.2018 09:21    Przez: ~Obserwator
Oświadczenie majątkowe z 2016 r Marka wesolowskiego za pracę dla gminy opiewa na przeszło 159000zl rocznieczyli jakieś 13250zl brutto na miesiac. Skąd ta dysproporcje szanowna rado. Proszę o podanie ile bierzecie diety za sesję i za poszczególne komisje. Zapewne fajne kwoty wyjdą
Dodano: 29.11.2018 15:52    Przez: ~Gmina
I takie mogło być. W sierpniu decyzją premiera uposażenia prezydentów,burmistrzów,wójtów zostało obniżone o o 20%.Duży wpływ na pensje ma wysługa lat. Nowy za wiele ich nie ma stąd i pensja będzie niższa.Co do Radnych -za udział w komisjach nie pobierają żadnych pieniędzy. Biorą tylko ustalony przez Radę ryczałt miesięczny.
Dodano: 30.11.2018 09:04    Przez: ~obserw.
Niech sprawdza które firmy nie płacą podatków w gminie i na jakiej podstawie je umarzania . Może przewodniczący też o tym nie wie
Dodano: 29.11.2018 15:56    Przez: ~Robo
Parkingi się buduje prywatnym firma na gminnej ziemi to co tam głupi podatek parę tysięcy. I ten człowiek ma czelność mówić ile dobrego zrobił dla gminy
Dodano: 29.11.2018 16:02    Przez: ~Arleta
Jak przewodniczący miał wiedzieć jak on tylko podpisywał
Dodano: 29.11.2018 16:44    Przez: ~Radny
Przewodniczący poprosił o kosz bo uczniowie wyrzucają śmieci na chodnik moze trzeba im to wytłumaczyć chyba że to do Pan jest zbyt dluzo lepiej postawić kosz. Tak dobra szkole zniszczyliscie z kolegami . Dobrze że nie zostałeś dyrektorem tej placówki a wiadomo że chciales
Dodano: 29.11.2018 16:57    Przez: ~Lkjhg
Wiadomo kto ma firmy transportowe Pan stolarki z kamionki kruszywo żwiry destrukt wszystko dla gminy minus brak podatku i wiadomo dla.czego mamy taka elitę w gminie każdy dla swoich spraw tylko.
Dodano: 29.11.2018 17:04    Przez: ~gmina
Ciekawe czy jakoś radny niema firmy transportowej. Która czerpie korzyści gminy !!!!
Dodano: 29.11.2018 18:59    Przez: ~wiem
Firmy transportowe to powinny być dojone mają z czego płacić!!!!
Dodano: 29.11.2018 19:44    Przez: ~ja
1 z 4
1234>>