WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

Konin dużo inwestuje w sport, warto spojrzeć na dofinansowania klubów przez miasto to dopiero jest ciekawe....,!!!!!
Dodano: 08.01.2019 23:10    Przez: ~Przejży
A tak nic niema,marne kluby !
Dodano: 09.01.2019 13:33    Przez: ~Zobacz
ówczesna polityka polega na wmawianiu ludziom,że pada deszcz,kiedy na nich plują,a kompetencje najlepiej widać w spółkach państwowych,ew.miejskich(najlepiej przy zmianie władzy)
Dodano: 08.01.2019 23:22    Przez: ~wyborca
Bardzo dobry artykuł. Mam nadzieję że będzie temu towarzystwu patrzył na ręce. Widzę że nowy prezydent to odzwierciedlenie starego. I znowu w tym mieście się nic nie zmieni. Czy Konin naprawdę nie zasługuje na prawdziwego gospodarza.
Dodano: 08.01.2019 23:29    Przez: ~Neo
Nie zasługuje.
Dodano: 08.01.2019 23:59    Przez: ~Trocki
ano" ciemniakom" wszystko się wciśnie ''''''''''
Dodano: 09.01.2019 00:06    Przez: ~ela
z Panem Olejnikiem to jest tak jak w tym dowcipie .cytuję, chodził kelner z palcem w zupie strasznie to denerwowało klienta zwrócił mu uwagę i taka mu powiedział (klient),wsadź sobie pan ten palec w dupę a nie w zupę, a kelner się obraził i spokojnie odpowiedział w dupę wsadzam jak do kuchni wracam. Panu Olejnikowi jest zawsze nie tak ,ciągle śmierdzi, typowy żyd (ja do pana nic nie mam ale?, i kij w szprychy .Po mojemu to mąciciel społeczny z jego artykułów nic dobrego nie wynika Niech tam Krukowskiego popiera. To jest bardzo niski poziom dziennikarstwa (nie obiektywnego)tak na marginesie, tak na ręce władzy trzeba patrzeć. dość życia ponad stan kosztem mieszkańców, Zastępcy prezydenta 2 osoby dlaczego nie jedna ,kierownik biura ,rzecznik prasowy ,dużo za dużo urzędasów i pieniądze wyciekają przez palce. co to Korytkowski nie może się wygadać -wypowiedzieć znaleźli sobie sposób na wygodne życie kosztem mieszkańców ,tyle na dziś Obser ...
Dodano: 09.01.2019 09:53    Przez: ~xxx
Władzy trzeba patrzeć,coćby dlatego: ==> NBP to nie prywatny bank. To bank państwowy. Bank, który zarabia na monopolu emisji pieniądza. Ten monopol dało NBP państwo. Państwo, czyli my wszyscy jako wspólnota.Najwyższa pora ujawnić tę patologię kadrowo-płacową w NBP. Co do reszty.... też się zgadzam. Temu panu nikt nie dogodzi bo ten typ już tak ma. Tu przychodzi mi tekst... :stary, zgorzkniały..." i coś w tym jest. Niech pan nie obwinia innych za swoje nieudane życie. P.S., Gdyby było udane to wiałoby od pana wielkim optymizmem, radością etc. A tu piszesz pan o Kowalskim ale nie odpuścisz żeby nie kopnąć leżącego Iksińskiego. Słabiutkie, bardzo to słabiutkie...
Dodano: 09.01.2019 10:55    Przez: ~Pn
Bardzo dobre dlatego tak Pn dotknęło do żywego nic tak nie boli jak prawda a ile tam wypocił he, he
Dodano: 09.01.2019 17:15    Przez: ~dla Pn
"NBP to nie prywatny bank. To bank państwowy. Bank, który zarabia na monopolu emisji pieniądza. Ten monopol dało NBP państwo. Państwo, czyli my wszyscy jako wspólnota.Najwyższa pora ujawnić tę patologię kadrowo-płacową w NBP."
Dodano: 09.01.2019 10:50    Przez: ~Pn
Jestem za ujawnieniem zarobków w NBP i powiązań rodzinnych z wysoko postawionymi politykami SLD i PO jest ich tam całe multum ot taki URZĄD MIASTA KONIN w większej skali
Dodano: 09.01.2019 17:32    Przez: ~dla Pn
Mam podobne poglądy jakie Pan przedstawił. Powinniśmy zdać sobie sprawę,że wybrany polityk może być skończoną niedojdą. O tym że został wybrany do władz zdecydował jego sztab wyborczy. Pozostawienie bez nadzoru społecznego-a moim zdaniem taki nadzór sprawują bezstronni dziennikarze - takiego wybrańca,który rządząc może spowodować nieobliczalne straty nie tylko finansowe. Tak więc zachęcam Pana do rzetelnej informacji społeczeństwo Konina o niegodnych działaniach "naszych" polityków.
Dodano: 09.01.2019 12:00    Przez: ~Koninianin
Brawo Panie Redaktorze! Jest Pan jedynym dziennikarzem, którego stać na krytyczne spojrzenie na władze naszego miasta, reszta przyklaskuje lub potakuje, a wiadomo, że władza wymaga kontroli i temu m.in. służy prawdziwe dziennikarstwo. Każda partia nagradza "konfiturami" swych członków, ważne , aby nie zapomniała, iż główny cel to praca dla całej społeczności a nie dla partyjnych kolesiów.
Dodano: 09.01.2019 13:08    Przez: ~toJa
Widac, zes suweren skoro bijesz brawo temy tendencyjnemu i przewidywalnemu panu.
Dodano: 09.01.2019 14:57    Przez: ~Pn
Pn cebulę masz na wieczór ?
Dodano: 09.01.2019 16:41    Przez: ~olo
Więcej takich artykułów i Pn odwinie kitę he,he
Dodano: 09.01.2019 17:20    Przez: ~dla Pn
Suwerenem jesteśmy my czyli społeczeństwo, które wybiera swych przedstawicieli do organów władzy, lecz problem polega na tym, że oni szybko zapominają kogo reprezentują, kto ich wybrał i dlaczego. Każda rządząca partia robi to samo, dlatego niezbędna jest kontrola na każdym szczeblu i niezależne media , które informują o nadużyciach oraz nieuchronne konsekwencje , które każdy polityk za takowe powinien ponieść.
Dodano: 10.01.2019 11:04    Przez: ~toJa
pn świnio pokaż pysk zobaczymy jak wygląda orginalna czerwona morda