WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kto może egzekwować parkowanie w pobliżu Straży Miejskiej?

Dodano: 11.01.2019 12:15

Kto ma egzekwować sposób parkowania w pobliżu siedziby Straży Miejskiej w Koninie? - Pyta jeden z mieszkańców i opisuje zastaną tam sytuację. 

Z definicji „Straż gminna i miejska jest to umundurowana formacja tworzona przez radę miasta (gminy) mająca na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta (gminy). Gdzie jest straż miejska, kiedy ktoś zostaje pobity albo okradziony? Wtedy straży miejskiej nie ma, natomiast kiedy ktoś zaparkuje pod znakiem zakazu wtedy pojawia się straż miejska i wypisuje mandat. W Koninie większość osiedli nie jest przystosowana do liczby samochodów i przez to mieszkańcy parkują na chodnikach oraz w miejscach objętych zakazem postoju. Mimo, iż zakazy w wielu miejscach nie mają większego sensu, ponieważ niektóre powierzchnie wręcz się proszą, aby tam zaparkować to za każdorazowy postój można spodziewać się mandatu. Jeśli tak stanowi prawo i nie można w tych miejscach parkować - to nie można. Dlaczego jednak straż miejska wypisuje mandaty z drugiego końca miasta, a pod własną siedzibą ok. 30 samochodów stoi pod znakiem zakazu i nikt tego nie respektuje?

Prawo jest jedno i tak samo powinno się odnosić do wszystkich, więc jak to jest? Czy może parking pod siedzibą jest za mały? Za dużo aut tam parkuje? Czy może znak jest postawiony bez sensu? Pod blokiem takie czynniki nie mają znaczenia, zaparkowany pod znakiem zakazu = mandat. A kto wystawi mandat przy siedzibie straży miejskiej?

 

 

  • Kto ma egzekwować parkowanie przy Straży Miejskiej?
  • Kto ma egzekwować parkowanie przy Straży Miejskiej?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż miejska Konin,   mandaty za parkowanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Odpowiedz nasuwa się sama, rozwiązać Straż miejska to zwyczajne darmozjady.
Dodano: 11.01.2019 12:39    Przez: ~karol
A kogo to zabolało? Czyżby ktoś z redakcji LM dostał mandat ? 😂😂😂
Dodano: 11.01.2019 14:32    Przez: ~Kks
Od poniedziałku Straż Miejska i Policja będzie holować i pisać mandaty, zero pouczeń. Naturalnie będzie to akcja zaczynająca się pod komendą w kierunku całego miasta. Aaa! Bym zapomniał Januszu idealnego planu, jak postawisz auto w miejscu do tego niedozwolonym to nie myśl, że będą na Ciebie czekać, na Twoich oczach je odholują ;) Po prostu więcej... miejsca na drogach.
Dodano: 11.01.2019 12:44    Przez: ~Husar
no to naprawdę ciekawe czy te auta są policjantów czy strażników? no panowie wystarczy ruszyc 4litery i już budzet miasta i panstwa zasilony ;-) no schodzimy na dół i do roboty!!!! czy trzeba poczekac do jutra albo poniedziałku???
Dodano: 11.01.2019 13:10    Przez: ~jazda
Teren na zdjęciach to chyba przy policji- zlikwidować policję. Ha Ha Ha . Jeb..ać karać nie wyróżniać .
Dodano: 11.01.2019 17:05    Przez: ~OOOO

KOMENTARZE

Co za bzdury. Może trzeba zostawiać samochody na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej.SM nie jest od wystawiania mandatów, tylko policjanci.
Dodano: 12.01.2019 20:50    Przez: ~li
To jest pikuś... Na staraku pod Lidlem za brak biletu na parkingu wystawiany jest mandat... Nic w tym dziwnego jednak mandat wkładany jest za wycieraczkę, robione zdjęcie następnie z mandatu odrywana zostaję dolna częścią gdzie znajduje się opis jak się odwołać od w/w mandatu i dopiero taki kwitek pozostaje przy aucie... Chyba ktoś ma prowizje od ilosci mandatów :)
Dodano: 12.01.2019 20:59    Przez: ~Stalemwkolejcedokasyiwidzial
To coś to nie mandat, tylko opłata. Doucz się człowieku - mandat wystawia policja, a nie parkingowy. Tak samo kontrolerzy w autobusach i pociągach nie wystawiają mandatu, tylko opłaty.
Dodano: 14.01.2019 11:14    Przez: ~aaa
Na ul. Dworcowej jest znak zakaz parkowania (nie dotyczy mieszkańców), nikt tego nie przestrzega, a straż miejska twierdzi, że znak postawił idiota i jeszcze jedno po co nam SM, skoro mamy Policję, Nowickiemu była potrzebna do zakupów, rozwiązać to coś.
Dodano: 13.01.2019 14:19    Przez: ~Papol
Dworcowa to prywatny folwark na wieś wyprowadź się buraku będzisz miał swoje miejsce
Dodano: 13.01.2019 14:38    Przez: ~Konin
3 z 3
<<123
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO