WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Krzymów. Gmina ma budżet na miarę możliwości, a nie potrzeb

Dodano: 18.01.2019 11:17

Radni gminy Krzymów przyjęli budżet na 2019 rok. – To budżet na miarę naszych możliwości- podsumował Leszek Staszak, przewodniczący Rady Gminy.

Trzecia sesja Rady Gminy Krzymów, 16 stycznia br, zaczęła się od minuty ciszy, którą uczczono pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

Po pozytywnych opiniach komisji i RIO, przegłosowaniu autopoprawek, przystąpiono do uchwalania budżetu na 2019 rok. Zgłoszono 14 autopoprawek, większość to konsekwencja niewykorzystanych środków w minionym roku. Radni musieli przeznaczyć dodatkowe środki na dotację dla MZK na utrzymanie ruchu pasażerskiego w gminie. Do 275 tys złotych na utrzymanie linii MZK na terenie gminy, trzeba było dołożyć 123 tys, żeby utrzymać ruch na poziomie z lat ubiegłych.

Planowane dochody gminy Krzymów to 35 mln złotych, a wydatki - 38 mln złotych. Deficyt sfinansowany zostanie z kredytu. Chodzi między innymi o budowę kanalizacji we wschodniej części gminy Krzymów. To największa i najbardziej kosztowna inwestycja w tym roku.

- Chciałbym podziękować radnym za głosowania bo ten budżet nie jest na miarę potrzeb, ale na miarę naszych możliwości – podsumował przewodniczący Rady Gminy.

Zdjęcie z sesji inauguracyjnej Rady Gminy Krzymów 

  • Krzymów. Gmina ma budżet na miarę możliwości, a nie potrzeb

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   Rada Gminy,   budżet Krzymów,   Leszek Staszak,   Danuta Mazur,   wójt,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W artykule brak wielu informacji m.in. opinii opozycji na temat budżetu !!! Nie ma rzeczy idealnych !!! Gdzie zostanie lub został zaciągnięty kredyt ??? chyba nie na lichwiarskich warunkach ??? Chciałbym wiedzieć !!! Jeżeli tych i podobnych informacji nie ma to po co umieszcza się na stronie LM, chyba ,że autor ma dodatkowo płaconą tzw. wierszówkę.
Dodano: 18.01.2019 12:38    Przez: ~Mundek
Prawda jest taka ze liczy się tylko stare brzezno paprotnia i krzymow a o reszcie miejscowości jakos nigdy nie starcza w budżecie aby cos zrobic typu chodniki czy progi zwalniające
Dodano: 19.01.2019 12:32    Przez: ~Aaa
Chodniki? Progi zwalniające? Na ulicy Kupieckiej można urwać koła od dziur w asfalcie. Nawet prowizorycznie mogliby to zakleić...
Dodano: 19.01.2019 14:29    Przez: ~M.C.
Mieszkam w Nowym Brzeźnie od 4 lat, powiem szczerze że Gmina łącznie ze starymi włodarzami to DRAMAT, mam nadzieję że nowa Pani wójt coś zmieni i zrobi dla WSZYSTKICH wsi wchodzących w skład gminy, a nie tak jak napisał ktoś powyżej tylko dla wybranych......
Dodano: 19.01.2019 17:42    Przez: ~Maciej
Pani wójt niczego nie zmieni, oprócz napełnienia swojej kieszeni i przybraniu na wadze, co najlepiej dotychczas robiła. Za to będzie na pewno na każdej imprezie, powie każdemu "dzień dobry" i rozpłacze się na zawołanie tak jak to robiła na lekcjach matematyki "o zgrozo"
Dodano: 20.01.2019 22:49    Przez: ~wojt
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO