WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Żeglowali „na sucho”. Piknik w hali przy ul. Dworcowej

Dodano: 22.01.2019 13:09
Źródło: LM.pl

Co robią żeglarze zimą? Żeglują, ale... bez wody. We wtorek w hali sportowej przy ul. Dworcowej odbył się piknik żeglarski ,,na sucho".

Piknik zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na hali sportowej przy ul. Dworcowej wszyscy uczestnicy wypróbować mogli jachty Optymist, deskę windsurfingową, czy kajaki. Swoje umiejętności prezentowali również konińscy żeglarze. Każdy chętny mógł nauczyć się wiązać węzły, a także składać żagle. - Musimy sobie wyobrazić, że ta woda jest wokoło nas - mówił podczas otwarcia Janusz Lipiński z MOSiR Konin. 

Ważnym elementem pikniku było bezpieczeństwo. Swoje stanowiska mieli strażacy z Państowej Straży Pożarnej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przedstawiciele obu służb zaprezentowali swój sprzęt i umiejętności oraz przybliżtyli uczestnikom najważniejsze zasady zachowania się na wodzie oraz, ze względu na zimową porę, na lodzie.

 slajd 1 z 38
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powinno być lepiej rozgłośnione. Wspaniała inincjatywa promująca nasze "regionalne dobra", czyli lokalne akweny. Ale zbyt mały rozmach i zbyt mało rozgłosu.Prezydent powinien zmierzać do propagowania lokalnych dóbr, i propagowania tego sportu i zainteresowań wśród szkolnej młodzieży.Ale jak widac nowy prezydent cały czas robi wszystko zza tylnej kurtyny, po cichutku, mam nadzieję że nie tylko dla swoich PO-kolegów?
Dodano: 22.01.2019 13:37    Przez: ~True
Impreza widać cieszyła się dużym zainteresowanie tylko grupa ludzi, którzy zorganizowali tą imprezę.
Dodano: 22.01.2019 13:18    Przez: ~ziku

KOMENTARZE

w Koninie trzeba utworzyć na nowych zdrowych zasadach Konińskie Towarzystwo Wodne w którym sukcesywnie powstaną sekcje kajakowa z podziałem: na spływy kajakowe i kajakarstwo sportowe,sporty motorowodne,żeglarstwo w tym szkółka nauki żeglowania (Maki ,żaki, małe żaglówki),transport rzeczny (Taxi -wodne nazwane po Konińskiemu -tramwaje wodne,pływanie na desce z wyciągarką ,wioślarze i na koniec sekcja płetwonurków. Dorzucił bym do tego WOPR wraz z nauka udzielania pierwszej pomocy i wypożyczalnię sprzętu wodnego .To wszystko zlokalizował bym w budynku dzisiejszego LOK -miejsce idealne,LOK przenieś należy do budynku Miejskiego koło kawiarni Rogatki. Ktoś powie że to abstrakcja uważam ze to dobry pomysł (dla niezorientowanych ,przed wojna w Koninie było 6 klubów kajakowych i około 1000kajaków i można było. przy porozumieniu z ZE PAK na Konińskich wodach można pływać cały rok tylko trzeba chcieć( układ hydrotechniczny elektrowni -ciepła woda zr ...
Dodano: 25.01.2019 09:20    Przez: ~xxx
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO