WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Żeglowali „na sucho”. Piknik w hali przy ul. Dworcowej

Dodano: 22.01.2019 13:09
Źródło: LM.pl

Co robią żeglarze zimą? Żeglują, ale... bez wody. We wtorek w hali sportowej przy ul. Dworcowej odbył się piknik żeglarski ,,na sucho".

Piknik zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na hali sportowej przy ul. Dworcowej wszyscy uczestnicy wypróbować mogli jachty Optymist, deskę windsurfingową, czy kajaki. Swoje umiejętności prezentowali również konińscy żeglarze. Każdy chętny mógł nauczyć się wiązać węzły, a także składać żagle. - Musimy sobie wyobrazić, że ta woda jest wokoło nas - mówił podczas otwarcia Janusz Lipiński z MOSiR Konin. 

Ważnym elementem pikniku było bezpieczeństwo. Swoje stanowiska mieli strażacy z Państowej Straży Pożarnej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przedstawiciele obu służb zaprezentowali swój sprzęt i umiejętności oraz przybliżtyli uczestnikom najważniejsze zasady zachowania się na wodzie oraz, ze względu na zimową porę, na lodzie.

 slajd 1 z 38
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powinno być lepiej rozgłośnione. Wspaniała inincjatywa promująca nasze "regionalne dobra", czyli lokalne akweny. Ale zbyt mały rozmach i zbyt mało rozgłosu.Prezydent powinien zmierzać do propagowania lokalnych dóbr, i propagowania tego sportu i zainteresowań wśród szkolnej młodzieży.Ale jak widac nowy prezydent cały czas robi wszystko zza tylnej kurtyny, po cichutku, mam nadzieję że nie tylko dla swoich PO-kolegów?
Dodano: 22.01.2019 13:37    Przez: ~True
Impreza widać cieszyła się dużym zainteresowanie tylko grupa ludzi, którzy zorganizowali tą imprezę.
Dodano: 22.01.2019 13:18    Przez: ~ziku

KOMENTARZE

w Koninie trzeba utworzyć na nowych zdrowych zasadach Konińskie Towarzystwo Wodne w którym sukcesywnie powstaną sekcje kajakowa z podziałem: na spływy kajakowe i kajakarstwo sportowe,sporty motorowodne,żeglarstwo w tym szkółka nauki żeglowania (Maki ,żaki, małe żaglówki),transport rzeczny (Taxi -wodne nazwane po Konińskiemu -tramwaje wodne,pływanie na desce z wyciągarką ,wioślarze i na koniec sekcja płetwonurków. Dorzucił bym do tego WOPR wraz z nauka udzielania pierwszej pomocy i wypożyczalnię sprzętu wodnego .To wszystko zlokalizował bym w budynku dzisiejszego LOK -miejsce idealne,LOK przenieś należy do budynku Miejskiego koło kawiarni Rogatki. Ktoś powie że to abstrakcja uważam ze to dobry pomysł (dla niezorientowanych ,przed wojna w Koninie było 6 klubów kajakowych i około 1000kajaków i można było. przy porozumieniu z ZE PAK na Konińskich wodach można pływać cały rok tylko trzeba chcieć( układ hydrotechniczny elektrowni -ciepła woda zr ...
Dodano: 25.01.2019 09:20    Przez: ~xxx
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO