WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

U nas to zawsze przeginka w którąś stronę.
Dodano: 22.01.2019 16:36    Przez: ~Gl
Skoro jest rondo Ksczynskuego to dla zdrowej rownowagi moze byc ulica Adamowicza.
Dodano: 22.01.2019 16:37    Przez: ~Pn
To jest delikatnie mówiąc chichot postkomuny i lewactwa w Koninie. To może jeszcze wyniesiecie na piedestał ubecko-sowieckich okupantów i zdrajców ojczyzny z pod znaku sierpa i młota. ŻENADA INTELEKTUALNA I BRAK POLSKOŚCI I PATRIOTYZMU W WASZYM WYDANIU. A TAK PO MĘSKU TO O HISTORII POLSKI I CZASACH WSPÓŁCZESNYCH TO WY LEWAKI JESTEŚCIE NA POZIOMIE INTELIGENCJI PANTOFELKA
Dodano: 22.01.2019 16:43    Przez: ~Assssss
Brawo Assssssssss
Dodano: 22.01.2019 16:55    Przez: ~Jolka
Nie wierzę w tą głupotę, nie dla takich osób z niewyjaśniona przeszłością
Dodano: 22.01.2019 16:45    Przez: ~Niezadowolony
Osobiście jestem przeciw !!!!
Dodano: 22.01.2019 16:47    Przez: ~Mundek
Przeciez zadaniem zaKODowanych jest sklocic ludzi i ten akrtykul daje tego przyklad.LM jest żenujacy.
Dodano: 22.01.2019 16:52    Przez: ~Opas
Dlaczego koniński KOD nie zabiega o konińską Służbę Zdrowia, a zajmuje się głupotami ? Gdzie mamy leczyć zęby w wolne dni od pracy ?
Dodano: 22.01.2019 16:52    Przez: ~Stomatologia
Po KOD to jest od protestów i siania zamętu i od niczego więcej
Dodano: 22.01.2019 16:57    Przez: ~xd
@Stomatologia - zadaj pytanie "ezadzacym" krajem...
Dodano: 22.01.2019 17:02    Przez: ~Pn
Ludzie ratunku nieda się tego już słuchać rozumu za grosz
Dodano: 22.01.2019 16:56    Przez: ~Normalny
Jak będę miał 7 mieszkań i około 30 kont bankowych i tego nie ujawnię bo zapomnę ,to jako największego zapominalskiego , też chcę mieć swoją ulicę w mieście !!! Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet wszystkim zapominalskim, pamiętliwy
Dodano: 22.01.2019 17:04    Przez: ~Erwin
Adamowicz miał 36 kont bankowych, a ja prosty Polak mam tylko jedno konto, bo i pieniędzy na nim mam niewiele.
Dodano: 22.01.2019 17:13    Przez: ~Robotnik
@Robotnik - bos ciemmny suweren oddający glos na DOJNA. 😂😂😂 Zazdrosc tovoznaka nizszosci...
Dodano: 22.01.2019 20:17    Przez: ~Pn
Co stoi na przeszkodzie,aby mieć 7 mieszkań i 30 kont bankowych?
Dodano: 23.01.2019 16:37    Przez: ~stanley.
Uczciwość "stanley", uczciwość.
Dodano: 23.01.2019 18:22    Przez: ~Rozumiesz ?
a moze ul.kodziarzy oni sporo w koninie chodnikow wydeptali to ma uzasadnienie
Dodano: 22.01.2019 17:06    Przez: ~szrek
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R
Nie podpuszczaj prostych niewyksztalconych ludxi ktorzy zyją of kilku dni pogrzebem, czytaja o obcym im czlowieku i uwazaja juz ze go znaja i przezywaja pogrzeb jsk kogos z najbliższej rodxiny. Co za ciemnota. Ogolnopolska histeria
Dodano: 22.01.2019 17:14    Przez: ~Dajcie spokoj ludzie
Mam dość P. Adamowicza w telewizji, już się tego nie daje oglądać.
Dodano: 22.01.2019 18:29    Przez: ~Telewidz
2 z 9
<<123456789>>