WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W sanktuarium dziękowali za Panamę i Światowe Dni Młodzieży

Dodano: 25.02.2019 09:53

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odwiedzili młodzi diecezji włocławskiej i ich duszpasterze, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Niedzielna Eucharystia stała się okazją do podziękowania za dar pielgrzymki i modlitwy, a także refleksji – co ŚDM wniosły do naszego życia? Przybyłych gości przywitał ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, prosząc, by uczestnicy mszy dziękowali za młodzież, która wiernie kroczy za Chrystusem i dzieli się wiarą. Eucharystii przewodniczył ks. Przemysław Pilarski, duszpasterz młodzieży diecezji włocławskiej i wikariusz parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, a koncelebrował obok księży kustosza i wicekustosza ks. Adama Stankiewicza MIC, ks. Przemysław Pankowski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Kramsku.

Po mszy młodzi pielgrzymi podzielili się krótkimi świadectwami z ŚDM – mówili o doświadczeniu miłości Boga oraz innych ludzi, doświadczeniu rodzinnej wspólnoty mimo różnic kulturowych. Następnie młodzi ze wspólnoty „Kecharitomene” z ks. Rafałem Krauze MIC zaprosili chętnych do domu pielgrzyma „Betania” – tam mogli wysłuchać bardziej rozbudowanych opowieści doświadczeń pielgrzymowania, obejrzeć filmiki, poznać panamskie tańce i stroje.

To spotkanie było dopełnieniem wydarzenia „Panama w Licheniu”, które zorganizowało licheńskie sanktuarium 26 stycznia jako duchowe towarzyszenie młodzieży zgromadzonej z papieżem Franciszkiem w Panamie.

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nieopodatkowana firma. Dlaczego kosciół nie płaci podatków a mały sklepikarz musi płacic?
Dodano: 25.02.2019 10:32    Przez: ~złote ale skromne
za ofiary księży - pedofilów będą się modlić ?
Dodano: 25.02.2019 11:52    Przez: ~zx

KOMENTARZE

"Młodzież wiernie kroczy za Chrystusem" ? Naprawdę ? W którym miejscu ? Czy Pan Jezus w swoim Zborze czyt. Kościele kazał uprawiać bałwochwalstwo i pogaństwo oraz kazał modlić się do zmarłych ludzi, jak np. do swojej matki, która umarła i została pogrzebana w Efezie ?
Dodano: 25.02.2019 10:20    Przez: ~Chrzescijanin
Nieopodatkowana firma. Dlaczego kosciół nie płaci podatków a mały sklepikarz musi płacic?
Dodano: 25.02.2019 10:32    Przez: ~złote ale skromne
jak Ci nie pasuje to zlikwiduj sklep.
Dodano: 26.02.2019 20:08    Przez: ~klient
Dlaczego księża w swoim kościele odprawiają jakieś "msze", msza jest bezkrwawą ofiarą składaną Bogu, czy ofiara Jezusa na krzyżu nie wystarcza ? Jezus złożył doskonalą ofiarę z samego siebie na krzyżu za każdego człowieka i nikt nie musi już żadnych ofiar składać, a jeśli składa ofiarę, to podważa ofiarę Jezusa.
Dodano: 25.02.2019 10:39    Przez: ~Chrz...
Już R. Biedroń i posłanka z .N Joanna Scheuring-Wielgus się za Kościół Katolicki weżmie i zrobi z nimi porządek.
Dodano: 25.02.2019 10:43    Przez: ~Parafianin
Zeby tylko nie zrobil jej dziecka bo to dopiero beda jaja!!!!!
Dodano: 26.02.2019 20:11    Przez: ~eros
za ofiary księży - pedofilów będą się modlić ?
Dodano: 25.02.2019 11:52    Przez: ~zx
Za ofiary nauczycieli - pedofilów również
Dodano: 25.02.2019 23:01    Przez: ~Twx
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, a jeżeli nie Jego to czyim jest ?
Dodano: 25.02.2019 18:54    Przez: ~Chrz...
I za pedofili w kosciele.
Dodano: 26.02.2019 05:41    Przez: ~Ziom
No tak, a za Jarosława nikt się nie modli, już Pan Zero zajmie się osobiście.
Dodano: 26.02.2019 07:20    Przez: ~Q
Q synu diabła, jak umrzesz automatycznie idziesz do piekła -
Dodano: 26.02.2019 11:26    Przez: ~cieszysz się ?
Ciąg dalszy ogłupiania społeczeństwa !!! Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet plebanom oraz otumanionym różnego rodzaju
Dodano: 26.02.2019 09:00    Przez: ~Erwin
Erwin nam karzesz nie popuszczac, a sam chyba popusciles bo jak czytam Twoje wpisy to z laptopa mi sie smrod wydostaje . Co jest?
Dodano: 26.02.2019 20:13    Przez: ~AntyPiS
Do AntyPis -to Ty nie wiesz !!!,że cytuję twojego idola-tzn- chyba nie wiesz !! to Ci powiem- Jana P II !!!!! Komentarz świadczy o Twoim plebańskim/plebejskim wychowaniu !!! Poducz się -wiedza jest dostępna !!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! Nawet różnej maści otumanionym