WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Proste i przyjemne nadawanie paczek

Materiał promocyjny

Dodano: 12.07.2019 13:45
  • Proste i przyjemne nadawanie paczek

Polacy coraz chętniej robią zakupy za pośrednictwem internetu.

W odpowiedzi na ich potrzeby bardzo intensywnie rozwinęły się firmy kurierskie oraz logistyka na terenie całego kraju. Aby wysłać lub odebrać paczkę jest parę możliwości. Jaki sposób wybrać? Czym się różnią? Jak to wygląda?

Jak nadać paczkę kurierem?

Pomimo powszechności usług kurierskich jeszcze nie wszyscy mogli mieć bezpośredni kontakt i mogą nie wiedzieć jak wysłać paczkę kurierem. Wszystko odbywa się za pośrednictwem serwisu internetowego, nawet nie trzeba dzwonić. Podstawą jest określenie rodzaju paczki, jej wielkości, wagi oraz miejsca doręczenia. Dodatkowe opcje to ubezpieczenie paczki i przesyłka za pobraniem. Następnie należy wybrać przewoźnika oraz wpisać dokładne dane, czyli numer telefonu, numer konta bankowego, opis zawartości itp. Automatycznie zostaną zapisane w celu ułatwienia korzystania z serwisu następnym razem.

Kolejny krok to ustalenie terminu przyjazdu kuriera po odbiór paczki. Przyjedzie on dokładnie pod adres nadawcy, w dzień i o godzinie jaką wpiszemy. Należy wcześniej przygotować przesyłkę, to znaczy zapakować paczkę oraz wydrukować dokumenty dla przewoźnika. Należy zwrócić uwagę w jakich godzinach pracują firmy, ponieważ mogą się różnić.

Zlecenie zostało przyjęte do realizacji i w związku z tym pozostała płatność. Oczywiście przelewem zwykłym lub przy pomocy szybkiego, wtedy natychmiast zostanie przekazane do firmy kurierskiej zlecenie. Natomiast na maila zostaną wysłane dokumenty przewozowe. Należy je wydrukować, wypełnić i dać razem z paczką kurierowi.

Bardzo ważne, aby paczka była odpowiednio zapakowana oraz zabezpieczona do transportu. Kurier podczas odbioru paczki skanuje kod kreskowy, jaki znajduje się na wydrukowanej etykiecie. W ten sposób trafia do systemu w celu śledzenia przesyłki na bieżąco. Dostarczenie paczki zazwyczaj jest na drugi dzień lub maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych.

Jak wysłać przesyłkę w paczkomacie?

Jeśli chodzi o paczkomaty można nadać przesyłkę w dwojaki sposób. Pierwszy to za pomocą Managera Paczek, w którym zakładamy konto – oczywiście darmowe. Następnie w zakładce „ Wyślij przesyłki” wypełnia się specjalną etykietę i po dokonaniu opłat ze środków na koncie, można wydrukować etykietę.

Następnie trzeba przygotować paczkę do wysyłki, czyli odpowiednio zapakować oraz zabezpieczyć. Naklej etykietę na paczce i można wysłać we wskazanym paczkomacie. Wystarczy zeskanować numer paczki i podać kod nadania, jaki jest podany na etykiecie. Po chwili otworzy się skrytka, w której można umieścić paczkę.

Druga możliwość to nadanie paczki bezpośrednio w paczkomacie. Jest to możliwe we wszystkich maszynach z opcją płacenia kartą. To bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie. Należy wprowadzić: gabaryt paczki, numer telefonu swój oraz odbiorcy i wskać docelowy paczkomat.

Za usługę należy zapłacić kartą, a następnie otworzy się skrytka. Na końcu zostanie wygenerowana wiadomość sms z potwierdzeniem płatności. Natomiast na adres mailowy zostanie wysłany link do śledzenia paczki dla odbiorcy oraz nadawcy. Na bieżąco dzięki temu można monitorować drogę przesyłki.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kurier,   paczki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO