LM.plWiadomościKonin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy

Konin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy

W ciągu najbliższych 2 lat w Koninie przybędzie około 400 nowych miejsc pracy. Wszystko to dzięki inwestorom, którzy zamierzają tutaj rozkręcać swój biznes.

Prezydent Piotr Korytkowski wspólnie z Romanem Karbowym, kierownikiem Wydziału Obsługi Inwestora poinformował o zainteresowaniu inwestowaniem w Koninie.

- Do 2020 roku firmy zadeklarowały, że w mieście stworzonych zostanie 180 miejsc pracy, a wartość inwestycji tych firm to około 45 mln zł – mówi Piotr Korytkowski. - W ostatnim czasie mówiliśmy też o nowym inwestorze – Johnson Matthey. Firma ma zamiar zainwestować blisko miliard złotych i zatrudnić 200 osób. Budowa rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec tego roku, a finalizacja inwestycji przewidywana jest na przełom 2021 i 2022 roku – dodaje.

Wśród inwestorów, o których można już dzisiaj powiedzieć znaleźli się: KRJ Display planujący zainwestować ok. 8 mln zł, PND Kurier zamierzający zainwestować 4 mln zł i zatrudnić 30 osób, a także Dystrybutor BHP Jaskon, który chce zatrudnić 5 osób, ale ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 6 mln zł.

- Pozostałe inwestycje są obarczone klauzulami tajemnicy handlowej. Możemy powiedzieć, że będą to firmy z branży: transportowej, metalowej, samochodowej, urządzenia medyczne, instalatorstwo elektryczne, handel wyrobami chemicznymi, odlewnia aluminium, czy produkcja plandek – mówi prezydent Korytkowski.

Roman Karbowy podkreśla natomiast, że miasto cieszy każdy inwestor i każde nowe miejsce pracy.

- To wzrost zatrudnienia, a nie tylko kreowanie nowych miejsc pracy – mówi Roman Karbowy. - Mamy dobrych, wykwalifikowanych pracowników i dobre szkoły, przygotowujące młodzież do pracy. W Koninie jest potencjał wzrostowy – dodaje.

Na koniec maja w samym Koninie stopa bezrobocia wyniosła 5,6%, a w powiecie konińskim – 8,2%. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie w czerwcu tego roku zarejestrowanych było 5349 osób bezrobotnych, z czego 1943 osoby to mieszkańcy Konina.

Konin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole