WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Golinianie dzieciom po raz trzeci. Rozpoczęło się święto gminy

Dodano: 20.07.2019 23:46
Źródło: LM.pl

Kilkunastu autorów bajek do trzeciej edycji książki „Golinianie dzieciom” nagrodzono podczas XIV Dni Goliny. Podczas pierwszego dnia święta gminy nie zabrakło innych wyróżnień i koncertów.

Imprezę w parku otworzył burmistrz Mirosław Durczyński wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej – Wojciechem Wojdyńskim i dyrektorem Domu Kultury – Damianem Ciesielskim.

- Poprzednia kadencja pełna była inwestycji – mówił Mirosław Durczyński. - Chciałem się skupić na 2019 roku i na tym, co udało się już zrobić – dodał.

Burmistrz wśród rozpoczętych inwestycji wymienił fotowoltaikę, a także budowę sieci kanalizacyjno-ściekowej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Zadania powinny się zakończyć w listopadzie 2020 roku. Przed gminą Golina kolejne wyzwania, a wśród nich: budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ramach KOSI, czy rewitalizacja osiedla Starówka.

Po krótkim wystąpieniu burmistrza, przyszedł czas na wyróżnienia i nagrody. Mamie najlepszego ucznia golińskiej szkoły podstawowej przekazano rower, a odznaki „Zasłużony dla powiatu konińskiego” otrzymali: Anna Kapturska, Wojciech Grodzki, Urszula Furmaniak i Żanetta Matlewska. Nie zabrakło też podsumowania konkursu pisarskiego.

- To kolejne, trzecie dzieło – mówiła Żanetta Matlewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie. - Po raz pierwszy bajki zostały podzielone na „Dzieci dzieciom” i „Golinianie dzieciom”. Dziękuję, że uruchomiliście swoją wyobraźnię i złapaliście za pióra – dodała.

Osoby, które pokusiły się o napisanie bajki otrzymały nagrody finansowe, a najmłodsi pisarze – tablety. Książki będą dostępne w szkołach, bibliotekach i przedszolach.

Jutro drugi dzień Dni Goliny. O godz. 16.00 w parku rozpoczną się animacje dla dzieci. Później przyjdzie czas na koncerty, które o godz. 21.00 zakończy występ gwiazdy – zespołu VOX.

slajd 1 z 44
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO