WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ponad pół tysiąca pierwszaków w szkołach. Powiat zdał egzamin

Dodano: 31.07.2019 13:01
Źródło: LM.pl

Powiat koniński poradził sobie z podwójnym rocznikiem uczniów. Do trzech szkół trafiło łącznie ponad pół tysiąca nowych podopiecznych.

Do dyspozycji absolwentów likwidowanych gimnazjów oraz szkół podstawowych, z tzw. podwójnego rocznika, powiat koniński w trzech prowadzonych przez siebie placówkach przygotował 904 miejsca. Ostatecznie okazało się, że chętnych było znacznie mniej - na ten moment aplikacje i dokumenty złożyło 538 osób. 

Najwięcej chętnych było do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, gdzie w klasach pierwszych będzie uczyć się 239 osób. To ponad dwa razy więcej, niż rok temu. 177 osób dostało się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie (w zeszłym roku - 75), a 120 uczniów przyjętych zostało do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie (w zeszłym roku - 60). 

- To zadanie, które udało się dobrze wykonać. To praca dyrektorów szkół, który robili spotkania, zabiegali o uczniów. Tworzymy warunki, by uczeń się dobrze u nas czuł. Prowadzimy szereg inwestycji, np. remont korytarzy w szkole w Sompolnie. We wrześniu ma być wszystko gotowe. W Żychlinie również trwa remont, będzie może tydzień opóźnienia. To, co było naszym zadaniem, zostało wykonane  na 120 procent - przekonywał wicestarosta koniński Władysław Kocaj.

Łącznie w trzech placówkach prowadzonych przez powiat koniński w nowym roku szkolnym uczyć będzie się ponad 1260 osób.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO