WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Narodowe Czytanie. Gościem będzie Daniel Olbrychski

Dodano: 6.09.2019 13:13
Źródło: LM.pl

Fragmentów trzech nowel będzie można posłuchać podczas Narodowego Czytania, które odbędzie się już jutro w Koninie.

Na ósme Narodowe Czytanie prezydent Polski zaproponował osiem pozycji. Z nich w Koninie wybrano trzy: „Orkę” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego i „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

- Przede wszystkim chodziło nam o długość tekstu. „Sachem” jest na tyle krótką nowelą, że jesteśmy w stanie odczytać ją niemalże całą. „Orkę” może nie każdy zna, ale autora owszem. Natomiast „Rozdziobią nas kruki,wrony...” to była lektura szkolna i wybór był prosty – mówi Damian Kruczkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. - Wszystkie wskazane przez prezydenta pozycje są dobrymi nowelami i warto je przeczytać, ale na coś musieliśmy się zdecydować. Uznaliśmy, że gdybyśmy chcieli wszystkie po fragmencie wyszedłby miszmasz – dodaje.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 7 września o godz. 11.30 w Konińskim Domu Kultury. Odczytany zostanie najpierw list prezydenta RP. Później rozpocznie się czytanie fragmentów nowel. Czytać będzie 13 osób, w tym prezydent Konina, starosta koniński, lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele kultury oraz oświaty. Ostatnim będzie Daniel Olbrychski, który przeczyta fragment noweli „Sachem”. Aktor weźmie też udział w spotkaniu autorskim, które poprowadzi Katarzyna Roszak-Markowska. Na godz. 13.15 zaplanowano wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania. W holu KDK będzie można natomiast obejrzeć wystawę poświęconą autorom nowel.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  • Konin. Narodowe Czytanie. Gościem będzie Daniel Olbrychski
  • Konin. Narodowe Czytanie. Gościem będzie Daniel Olbrychski

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO