WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wygrała droga pieszo - rowerowa. Znamy nieoficjalne wyniki KBO

Dodano: 9.09.2019 09:48
Źródło: LM.pl

Blisko 10 tysięcy osób oddało głos w tegorocznej edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Znane są już nieoficjalne wyniki.

Wczoraj zakończyło się głosowanie na wnioski złożone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że z możliwości współdecydowania o wydaniu 3 mln zł skorzystało 9 959 osób, z czego 876 osób oddało swój głos w lokalach wyborczych, a pozostałe przez internet.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że z wniosków dużych ( do 1 mln zł) do realizacji zakwalifikowało się zadanie pod nazwą „Droga pieszo-rowerowa łącząca ul. Jana Pawła II od mostu na Kanale Ślesińskim z ul. Staromorzysławską”. Wniosek ten otrzymał 2378 głosów.

Wśród wniosków małych, najwięcej bo 1472 głosy otrzymały nowe budy dla bezdomnych psiaków w schonisku ( 65 tys. zł). A w dalszej kolejności, do realizacji zakwalifikowały się:

  • Leczenie i opieka nad bezdomnymi zwierzętami oraz kotami wolno żyjącymi 90.000 zł – 1016 głosów

  • Budowa ogrodu zimowego wraz z hortiterapią dla pacjentów Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie 99.999 zł – 837 głosów

  • Budowa tarasu widokowego i utwardzenie ścieżek pieszo-rowerowych na hałdach w Koninie 95.000 zł – 847 głosów

  • Rolkowisko 99.999 zł – 596 głosów

  • Szafki ubraniowe szkolne dla uczniów SP nr 6 w Koninie 68.000 zł – 657 głosów

  • Bezpieczne przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 1 99.900 zł – 552 głosy

  • Miejsce spotkań dla mieszkańców 5 osiedla II etap 88.700 zł – 548 głosów

  • Bezpieczna Kaliska – Aktywne przejście dla pieszych przy Skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Solnej 99.000 zł – 543 głosy

  • Przebudowa i modernizacja łazienki szkolnej w SOSW im. Janusza Korczaka w Koninie 99.753 zł – 544 głosów

  • Doposażenie czytelni w filii Chorzeń i filii „Medycznej MBP 90.000 zł – 530 głosów

  • Bezpieczne przejścia dla pieszych w regionie SP nr 15 w Koninie 99.900 zł – 536 głosów

  • Pomoc skrzywdzonym zwierzętom 70.000 zł – 549 głosów

  • Plac Zabaw „dziecięce marzenia” 99.000 zł – 489 głosów

  • Naukowo-sensoryczny park doświadczeń na terenie Przedszkola nr 4 „Biały Konik” na osiedlu Sikorskiego w Starym Koninie 94.252,19 zł – 466 głosów

  • Realizacja bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II w pobliżu z ulicą Portową 99.999 zł – 469 głosów

  • Bieżnia rekreacyjna tartanowa dla mieszkańców III osiedla 99.966,66 zł – 576 głosów

  • Łódź ratunkowa dla działań przeciwpowodziowych i poprawy bezpieczeństwa na akwenach wodnych miasta Konina 68.000 zł – 455 głosów

  • Z książką po drodze 2 99.000 zł – 411 głosów

  • Automatyczna brama garażowa dla strażaków – bezpieczeństwo sprzętu ratowiczo-gaśniczego oraz szybkość wyjazdu 20.000 zł – 379 głosów

  • Sprzęt szkoleniowy i ratowniczy dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie 32.200 zł – 374 głosy

  • Jadłodzielnia sercem przyprawiona – rozwijanie projektu 99.999,99 zł – 379 głosów

  • Konin lubi książki 5 80.000 zł – 369 głosów

  • Wygrała droga pieszo-rowerowa. Znamy nieoficjalne wyniki KBO

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

budżet z którego maja korzystać wszyscy mieszkańcy miasta... Więc pytam czy ja będę mógł skorzystać z wyremontowanej łazienki w tej szkole... Co za bzdurne projekty kto to wybiera...
Dodano: 9.09.2019 10:12    Przez: ~mieszkaniec
Rozumiem, że jak mi się zachce iść za potrzebą to będę mogła wejść do SOSW im. Janusza KorczakaNie wiem jak będę mogła skorzystać z szafki ubraniowej dla uczniów SP 6....No i mam nadzieję, że place zabaw przy przedszkolach będą ogólnodostępne....Hospicjum nie komentuje, bo tam może trafić każdy i rozumiem!
Dodano: 9.09.2019 10:20    Przez: Anna Przybylska
Hospicjum jak najbardziej, ale chyba miało już nie być projektów w szkołach.
Dodano: 9.09.2019 11:08    Przez: koninianinin
Raczej będzie to nie możliwe, tak samo jak zostawienie ubrań w SP 6 :D
Dodano: 9.09.2019 10:22    Przez: Anna Przybylska
No akurat z Whisky trafił Pan w moje gusta :-) Dziękuję za dobre słowa dotyczące mojego projektu, wiele osób pracowało na wygraną.
Dodano: 9.09.2019 12:12    Przez: Marek Nasiłowski

KOMENTARZE

budżet z którego maja korzystać wszyscy mieszkańcy miasta... Więc pytam czy ja będę mógł skorzystać z wyremontowanej łazienki w tej szkole... Co za bzdurne projekty kto to wybiera...
Dodano: 09.09.2019 10:12    Przez: ~mieszkaniec
Raczej będzie to nie możliwe, tak samo jak zostawienie ubrań w SP 6 :D
Dodano: 09.09.2019 10:22    Przez: Anna Przybylska
Tak, będziesz mogła. Wstęp wolny.
Dodano: 09.09.2019 11:44    Przez: Rafał Kujawiński
Rozumiem, że jak mi się zachce iść za potrzebą to będę mogła wejść do SOSW im. Janusza KorczakaNie wiem jak będę mogła skorzystać z szafki ubraniowej dla uczniów SP 6....No i mam nadzieję, że place zabaw przy przedszkolach będą ogólnodostępne....Hospicjum nie komentuje, bo tam może trafić każdy i rozumiem!
Dodano: 09.09.2019 10:20    Przez: Anna Przybylska
Hospicjum jak najbardziej, ale chyba miało już nie być projektów w szkołach.
Dodano: 09.09.2019 11:08    Przez: koninianinin
Nie wiem czy miały czy nie miały ale to poprostu ma służyć ludzia wydaje mi się że pieniądze na te rzeczy są z innej puli niż Kbo... Pieniądze z KBO idą na zwierzęta schronisko szkoły itp
Dodano: 09.09.2019 13:54    Przez: ~mieszkaniec
Znowu uwierzyłem w siłę społeczności lokalnych. Bez podziałów politycznych, światopoglądowych, bez ideologii, bez konwencji. Dla autora projektu duuuuuuża whisky,P.S. Radny bezradny emeryt M. powinien zakopać się pod ziemię.Dobrych pomysłów na nowe projekty.
Dodano: 09.09.2019 11:41    Przez: Andy
No akurat z Whisky trafił Pan w moje gusta :-) Dziękuję za dobre słowa dotyczące mojego projektu, wiele osób pracowało na wygraną.
Dodano: 09.09.2019 12:12    Przez: Marek Nasiłowski
KBO to jedna wielka ściema!!!!
Dodano: 09.09.2019 19:45    Przez: dominik
Ludziska Wygrał ten projekt ktòry miał wygrać I tyle w tym temacie :-) Trzeba bylo głosować a nie teraz teorie spiskowe snujecie Dziękuje Dobranoc!:-) :-) :-)
Dodano: 09.09.2019 20:06    Przez: ~HGK
Co to jest?? KBO ma służyć wszystkim mieszkańcom a nie instytucjom jak WOPR czy też Straży Pożarnej czy też zwierzętom . To powinno iść z oddzielnej puli kasy miasta . Na takie projekty patrzy prezydent i widzi so się dzieje?? To nic innego jak przyzwolenie prezydenta gdzie juz po raz kolejny pokazuje brak gospodarności i tym samym nie liczy sie wcale z mieszkańcami . To żaden gospodarz !!! To zasługa PO-KO... Kolejna wtopa . Takie działania to nic innego jakby dzielenie budżetu kasy miasta . Chamstwo , oszustwo , . Wyglada na to że KBO to wielkie kłamstwo . Prezydent zarządza KBO jak budżetem kasy miasta !!!Szafki , leczenie zwierzat , pomoc dla skrzywdzonych zwierząt ....plus instytucje to powinno iść z kasy miasta Konina ujete w budżecie a nie z projektu KBO !!!!!
Dodano: 09.09.2019 20:07    Przez: kot
Projekty z KBO mają służyć wszystkim mieszkańcom a nie zwierzętom czy instytucjom.
Dodano: 09.09.2019 20:10    Przez: pies
avatar Tak na pewno ogólnodostępna będzie brama garażowa OSP lub kibel w SOSW czy szafki ubraniowe w SP6. Projekty z zakresu kompetencji miasta i Zarządu Dróg (przejścia dla pieszych) to też poroniony pomysł. Mnie już to obrzydziło cały ten KBO i po raz pierwszy nie głosowałem. Niestety wg. mnie projekty takie nie powinny być nim objęte.
Dodano: 10.09.2019 10:29    Przez: Oscar
Panosiu prezydenciku a moze pan sie dorzuci i da pan kilka swoich pensji na zwierzaczki czu tez WOPR albo dla strażaczków ? czyimiś pieniędzmi czyli podatników w ten sposób zarządzać w niegospodarny sposób , my marz z mieszkańcy nie zgadzamy się z pana decyzjami bo te wyniki to oszustwo , niech sie pan spotka twarzą w twarz to panu powiedzą prawdę. obecna władza to nic innego jak staranie sie mydlenia oczu mieszkańcom i wciskania kitu . przeciez głosy internetowe można naciągnąć , bo jak widać najwięcej głosów oddano internetowo czyli zmanipulowane. Rzeczywistość jest inna najlepiej spotkanie w realu z mieszkańcami to władza usłyszy prawdziwe głosy mieszkańców