WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Sześć autobusów elektrycznych w połowie przyszłego roku

Dodano: 10.09.2019 15:23

Sześć autobusów elektrycznych pojawi się na ulicach Konina w połowie przyszłego roku. W obecności prezydenta Piotra Korytkowskiego, została  podpisana umowa na ich zakup.

Firmą, która wygrała przetarg ogłoszony przez MZK jest Solaris Bus & Coach S.A. Prezydent podkreślił, że dla miejskiego przewoźnika to zmiana epokowa. - Kupujemy ciche, ekologiczne autobusy. Wchodzimy z komunikacją miejską w XXI wiek. Warto podkreślić, że to pierwszy etap zmian, bo przed nami zakup jeszcze jednego autobusu elektrycznego i 6 hybrydowych. Będziemy stopniowo eliminować silniki spalinowe, by przedsiębiorstwo stało się instytucją ekologiczną. To wpisuje się w strategię rozwoju naszego miasta – powiedział prezydent Konina, Piotr Korytkowski.

Cena 6 autobusów wraz z 3 ładowarkami to ponad 16 milionów złotych brutto. Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych, pochodzących z projektu „Ekologiczny Konin – rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego”.

Jeden autobus kosztuje ponad 2 miliony złotych netto, do tego należy jeszcze dodać 3 ładowarki, które będą umieszczone w naszej zajezdni. To są autobusy w tej chwili w Polsce najnowocześniejsze. Oprócz napędu elektrycznego posiadają pełną klimatyzację w przestrzeni pasażerskiej, monitoring w środku pojazdu, informację dla pasażerów. Wszystko po to, by pasażer miał idealne warunki podróży, a kierowca bardzo dobre warunki pracy – wyjaśnia prezes MZK Mirosław Pachciarz. Dodaje, że „autobusy będą jeździły tak cicho, że nie będzie ich słychać, co jest ważnym czynnikiem ekologicznym”. Nowe autobusy będą woziły pasażerów na najbardziej obleganych liniach.

- W Wielkopolsce Konin jest 5 klientem, który zakontraktował i odbierze w przyszłym roku autobusy w pełni elektryczne – wyjaśnił Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży – kraj z firmy Solaris Bus & Coach S.A.  Dodał, że autobusy będą dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Firma nieodpłatnie przeszkoli też pracowników MZK (kierowców, elektromechaników oraz pracowników personelu technicznego) w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i napraw.

Autobusy mają dotrzeć do Konina do końca maja przyszłego roku. W tym samym czasie w mieście powinno też pojawić się 6 hybryd.

Źródło Miasto Konin 

  • Konin. Sześć autobusów elektrycznych w połowie przyszłego roku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:autobusy elektryczne,   Konin,   MZK Konin,   hybrydy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nawet fajnie. Tylko co z tego. Jest nowy rozkład. Też fajnie. Tylko chyba kierowcy mają u siebie inny niż na przystankach. Dziś rano jakiś cyrk był. Jedna 50 gdzieś zaginęła w akcji, druga tak spóźniona, że nie wiadomo czy to następna nie jechała wcześniej. Dwa egzemplarze 52 jadą jednocześnie i razem stoją na przystankach. Na dworcu 51 do Rumina jadą w dwuminutowym odstępie. Brawo. I to tylko z jednego dnia w przeciągu pół godziny. Rano na 50 jeździ mały autobus, zapewnia to pasażerom sporo przytulania. Po południu nie da się na PKP przesiąść z 54 na 56, bo mimo, że 56 w rozkładzie jest po 54 to i tak jedzie przed czasem. Autobus opóźniony, kierowca wesoło sprzedaje bilety, wydaje resztę, może jeszcze prasa i hotdogi ? Wesoło jak diabli. Radosnego podróżowania wszystkim pasażerom i sobie życzę :-)
Dodano: 10.09.2019 18:53    Przez: ObywatelNr1
jak ten prezydent wygląda , kup sobie pan marynarkę żebyś się w nią zmieścił . jest moda na wąskie marynarki ale ona jest dla szczupłych mężczyzn a nie dla panów z wystającym brzuchem . wygląda pan koszmarnie . żona tego nie widzi . nigdy bym nie pozwoliła mężowi tak się ubrac żeby wyglądał jak niedojda
Dodano: 10.09.2019 16:38    Przez: ~Ola
Obywatel a co ich interesuje szary człowiek .Oni wypasionymi brykami jeżdżą i nigdy nie zrozumieją pasażera MZK Konin .Ten rozkład jest wielką porazką chyba dla wszystkich korzystających
Dodano: 10.09.2019 20:27    Przez: Ona
huhaha tymu jak się marynara ciągnie. Wygląda jak torbasiewicz w tym szkockim stroju w kratę a nie jak prezydent miasta. Nawet nie widzi jak wygląda w lustrze, masakra
Dodano: 10.09.2019 21:09    Przez: ~mieszkaniec
Ja nie widzę nic żenującego.Ludzie prawdę piszą
Dodano: 11.09.2019 07:31    Przez: Ona

KOMENTARZE

jak ten prezydent wygląda , kup sobie pan marynarkę żebyś się w nią zmieścił . jest moda na wąskie marynarki ale ona jest dla szczupłych mężczyzn a nie dla panów z wystającym brzuchem . wygląda pan koszmarnie . żona tego nie widzi . nigdy bym nie pozwoliła mężowi tak się ubrac żeby wyglądał jak niedojda
Dodano: 10.09.2019 16:38    Przez: ~Ola
avatar Ola - oceniasz prezydenta po marynarce ?? - czy chciałabyś , żeby oceniać Cię po sukience ???
Dodano: 11.09.2019 12:41    Przez: julian anonimus
To nawet fajnie. Tylko co z tego. Jest nowy rozkład. Też fajnie. Tylko chyba kierowcy mają u siebie inny niż na przystankach. Dziś rano jakiś cyrk był. Jedna 50 gdzieś zaginęła w akcji, druga tak spóźniona, że nie wiadomo czy to następna nie jechała wcześniej. Dwa egzemplarze 52 jadą jednocześnie i razem stoją na przystankach. Na dworcu 51 do Rumina jadą w dwuminutowym odstępie. Brawo. I to tylko z jednego dnia w przeciągu pół godziny. Rano na 50 jeździ mały autobus, zapewnia to pasażerom sporo przytulania. Po południu nie da się na PKP przesiąść z 54 na 56, bo mimo, że 56 w rozkładzie jest po 54 to i tak jedzie przed czasem. Autobus opóźniony, kierowca wesoło sprzedaje bilety, wydaje resztę, może jeszcze prasa i hotdogi ? Wesoło jak diabli. Radosnego podróżowania wszystkim pasażerom i sobie życzę :-)
Dodano: 10.09.2019 18:53    Przez: ObywatelNr1
Nie czepiaj się kierowców, tylko popatrz jak o 8 rano wyglądają drogi - rondo Wyszyńskiego/Wyzwolenia zakorkowane, nie da się dojechać do Sosnowej - autobusy też tam stoją. Zjazd ze ślimaka przy bazarze - korek. Podziękuj PKP za zamknięcie przejazdu na Okólnej.
Dodano: 11.09.2019 14:16    Przez: GalaktycznyEdek
Obywatel a co ich interesuje szary człowiek .Oni wypasionymi brykami jeżdżą i nigdy nie zrozumieją pasażera MZK Konin .Ten rozkład jest wielką porazką chyba dla wszystkich korzystających
Dodano: 10.09.2019 20:27    Przez: Ona
huhaha tymu jak się marynara ciągnie. Wygląda jak torbasiewicz w tym szkockim stroju w kratę a nie jak prezydent miasta. Nawet nie widzi jak wygląda w lustrze, masakra
Dodano: 10.09.2019 21:09    Przez: ~mieszkaniec
Komentarze dotyczące wyglądu żenujące. De gustibus non est disputandum.
Dodano: 11.09.2019 06:38    Przez: aga
To juz wyglądu też nie można komentowac??....
Dodano: 11.09.2019 06:50    Przez: ~mieszkaniec
Można, ale po co? Czy o tym jest artykuł? O modzie męskiej? Proponuję zacząć komentowanie wyglądu od spojrzenia rano na siebie w lustrze......
Dodano: 11.09.2019 12:08    Przez: aga
"Proponuję zacząć komentowanie wyglądu od spojrzenia rano na siebie w lustrze......" Spojrzałem, w żadnej marynarce nie jestem tak opięty, jak prezydent Konina. Jestem tylko "szarym robaczkiem", za to prezydent reprezentuje miasto, więc mógłby zadbać o swój wygląd.
Dodano: 11.09.2019 14:19    Przez: GalaktycznyEdek
Ja nie widzę nic żenującego.Ludzie prawdę piszą
Dodano: 11.09.2019 07:31    Przez: Ona
Ludzie? Czy zawistnicy? Krój marynarki i wygląd wpływa na jakość pracy?Jeśli tak myślisz to gratuluję, ale nie rozumu
Dodano: 11.09.2019 12:10    Przez: aga
avatar Aga - ręce opadają , zawistnicy z LM kasują już moje zupełnie bezstronne komentarze ....
Dodano: 11.09.2019 12:47    Przez: julian anonimus
Julianie - do dyskusji trzeba mieć partnera. Na LM niewielu ich znajdziesz. Jeżeli nie ma sie nic do powiedzenia, to atakuje się nawet wygląd zewnetrzny. Dla mnie to trollizm i tyle.
Dodano: 11.09.2019 15:50    Przez: aga
avatar Aga - dobrze z kimś pogadać i mieć świadomość,że jest się rozumianym...🌹
Dodano: 11.09.2019 16:19    Przez: julian anonimus
julian anonimus pewnie że bym chciała ale w tym problem ze sobie nie radzi w samorządzie to niech chociaż wygląda . żeby nie wiem co robił to nic nie zrobi duża gadka mało czynów
Dodano: 11.09.2019 15:38    Przez: ~Ola
avatar brak zdecydowanych działań to jedno - a marynarka ???? ...co ona ma do tego..
Dodano: 11.09.2019 16:16    Przez: julian anonimus
Julianie- vice versa
Dodano: 11.09.2019 16:36    Przez: aga
julian anonimus i aga uważam że jeśli jest się prezydentem to wygląd też ma znaczenie i nie ważne jaka ma się głowę i co w tej głowie . to prezydent reprezentuje Konin i wypadało by nie wyglądać jak chłoptas w krótkich spodenkach . specjalista od wizerunku powie to wprost wygląda niedbale . nie ma znaczenia czy to prezydent miasta czy kraju. tyle w temacie i aż tyle . pozdrawiam 🥀
Dodano: 11.09.2019 18:39    Przez: ~Ola
Proszę przeczytac swó pierwszy j komentarz. Z kulturą nie ma on nic wspólnego. Oceniłaś w sposób chamski wygląd prezydenta.Co innego konstruktywna krytyka a co innego zwykłe czepianie się.Teraz marynarka przeszkadza, co potem, kolor oczu?
Dodano: 11.09.2019 19:56    Przez: aga
1 z 2
12>>