WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Wymieniali śmieci na wrzosy. Pierwsza taka eko-akcja

Dodano: 21.09.2019 18:42
Źródło: LM.pl

Półtora tysiąca wrzosów rozdano dziś na parkingu przed konińskim amfiteatrem. Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

To była pierwsza miejska akcja ekologiczna. Wystarczyło przynieść 2 kg makulatury, albo 15 słoików lub szklanych butelek, 15 zgniecionych butelek, 10 aluminiowych puszek, albo 30 nekrętek po napojach. W zamian za to można było otrzymać piękne wrzosy. Ten pomysł spodobał się koninianom, którzy tłumnie pojawili się przy amfiteatrze na długo przed oficjalnym startem akcji.

- Bardzo nas zaskoczyło zaangażowanie mieszkańców. Mieliśmy przygotowanych 500 wrzosów i myśleliśmy, że jeszcze je obsadzimy w mieście. Okazało się, że nie wydamy 500, tylko 1500. Taką decyzję podjęliśmy widząc olbrzymie zainteresowanie – mówiła Małgorzata Broniszewska z wydziału strategii i marketingu miasta UM w Koninie.

- Widać, że takie akcje są potrzebne. Zapewne na wiosnę ponowimy akcję, z jakimiś wiosennymi kwiatami. Jesteśmy zadowoleni, że tak wielu mieszkańców czuje segregację – dodał Rafał Oblizajek, kierownik gospodarki komunalnej UM w Koninie.

Koninianie najwięcej przynosili zakrętek po napojach. Te, zostaną przekazane przez magistrat oraz PGKiM na szczytny cel. Było też sporo puszek i makulatury, a nawet książek, które być może zostaną przekazane bibliotece.

Poza zbiórką odpadów i wydawania wrzosów, na parkingu przed amfiteatrem czekało sporo atrakcji dla najmłodszych. Mogli oni zjeść zieloną watę cukrową, pobawić się w eko-miasteczku i na dmuchańcu. Na dorosłych czekały stoiska MZGOK, Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz #WeźSięZaZieleń, gdzie rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat terenów zielonych w Koninie, w ramach opracowywanego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

slajd 3 z 43

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO