WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Klasyki w Muzeum Okręgowym. Stare auta zakończyły sezon

Dodano: 13.10.2019 17:15
Źródło: LM.pl

Ponad 120 samochodów i kilkadziesiąt motocykli zjechało na „Klasyczny piknik na zakończenie sezonu”, który odbył się w Muzeum Okręgowym w Koninie.

Fiaty 126 p, polonezy, warszawy, trabanty, ale też wojskowe auta i amerykańskie limuzyny. Ich właściciele do Konina przyjechali z różnych stron kraju, m.in. Sochaczewa, Zdun, Warszawy, Inowrocławia, czy Bydgoszczy.

- To już któraś z kolei impreza w muzeum, którą robimy. Pomysł miał pan Roman, który jakieś 2 lata temu wymyślił, żeby się tu spotkać. Wtedy było nas kilkoro i wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś większego. Wieść się rozniosła. Tutaj jest przepiękny obiekt, klimat jest niepowtarzalny. Jest zamek, dworek, skansen, mnóstwo histroii o odkrywkach. To wizytówka Konina i całego regionu. Jest idealnie – mówi Mariusz Szwecki, jeden z organizatorów zlotu.

Najstarszy pojazd jaki pojawił się dzisiaj w muzeum to 104-letni ford - ambulans, który wzbudzał największe zainteresowanie zwiedzających. Miłośnicy klasyków podkreślają, że takie pikniki to dla nich możliwość do spotkania się, wymiany doświadczeń i zintegrowania środowiska. Organizatorzy imprezy liczą, że zlot będzie się odbywał w muzeum cyklicznie.

slajd 1 z 48
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Parada starych aut uświetniła nową wystawę banknotów polskich. Nomizmatycy pokazali, że polskie banknoty powstały razem z Polskim Hymnym dzięki Józefowi Wybickiemu.
Dodano: 14.10.2019 09:54    Przez: Lajt
Konińscy numizmatycy zebrali wszystkie POLSKIE BANKNOTY . Najciekawsze jest ich tło historyczne.Jak KOŚCIUSZKO TADEUSZ podpisywał banknoty? Dlaczego po wojnie w 1948r. wyminiono banknoty, ale z przelicznikiem np. 1:3
Dodano: 14.10.2019 10:05    Przez: Lajt
Auta z PRL były kultowe, a BANKNOTY też były z tego okresu.
Dodano: 14.10.2019 13:40    Przez: Leszek
Fantastyczna kulturalna niedziela :w zamku,w muzeum,w plenerze.Dla każdego coś wybornego!
Dodano: 15.10.2019 11:42    Przez: ~zzk
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO