WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ekologiczny konkurs dla uczniów i rodzinny piknik w Golinie

Dodano: 19.10.2019 20:39
Źródło: LM.pl

Pierwszy Rodzinny Piknik Ekologiczny odbył się dziś w hali widowisko-sportowej w Golinie. W trakcie imprezy nagrodzono uczestników konkursu plastyczno-fotograficznego.

Piknik jaki odbył się w sobotnie popołudnie w Golinie był zwieńczeniem działań pod hasłem „OZE wśród nas – konkurs plastyczno-fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Golina”. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wzięli w nim uczniowie czterech szkół w Golinie, Kawnicach, Radolinie i Przyjmie.

- Chciałem podziękować nauczycielom naszych placówek oświatowych – mówił Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny. - Teraz nauczyciele nie chcą brać udziału w niczym w czasie wolnym, a tutaj widzimy, że jest duże zaangażowanie. Ekologia jest ważnym czynnikiem i istotną sprawą dla życia naszej gminy – dodał.

Celem konkursu plastyczno-fotograficznego było rozwijanie wrażliwości estetycznej i ekologicznej, promowanie odnawialnych źródeł energii oraz rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych. Prace zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas I – III wykonywali prace plastyczne, a uczniowie klas IV – VI – fotografie dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Jak poinformowała Żanetta Matlewska, dyrektor golińskiej biblioteki, do etapu finałowego zgłoszonych zostało 46 prac, a komisja miała nie lada wyzwanie, żeby wybrać najlepsze z najlepszych.

Oceniano zgodność tematyczą, oryginalność i pomysłowość oraz wkład pracy. W kategorii I – III pierwsze miejsce zajął Jakub Staszak ze Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej Curie w Przyjmie. Drugie miejsce przypadło Marii Witasik z tej samej szkoły, a trzecie – Vanessie Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie. Wyróżnieni zostali: Agata Borowiecka ze Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Kawnicach i Jan Grzesiak ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie. Natomiast w kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Jakub Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie. Drugie miejsce przypadło Igorowi Marciniakowi ze Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Kawnicach, a trzecie – Wiktorii Domagała ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie. Wyróżnienia otrzymały: Wioletta Tyderka ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie i Nicola Strużyńska ze Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Kawnicach.

Podczas Pikniku Rodzinnego można było podziwiać finałowe i zwycięskie prace. Poza tym szkoły przygotowały swoje ekologiczne stoiska. Nie zabrakło też występów artystycznych, a nawet ekologicznego pokazu mody.

slajd 1 z 52
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO