WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Akcja detoksykacja - gdzie na detoks alkoholowy w Poznaniu?

Materiał promocyjny

Dodano: 1.11.2019 21:53

Według badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny na terenie województwa wielkopolskiego rocznie wypija się 2559,8 tys. litrów alkoholu. W Polsce jedynie w 2 innych obszarach wskaźnik ten był większy. Może to oznaczać, że znaczna część społeczeństwa nadużywa płynu etylowego i cierpi na kaca bądź doświadcza ciągu alkoholowego. Aby powstrzymać to lub przerwać warto zdecydować się na detoks alkoholowy. Gdzie szukać pomocy w Poznaniu

Czym jest detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe z pewnością nie przypomina znanych wszystkim detoksów sokowych. Niepodważalnie detoks alkoholowy rzeczywiście oczyszcza organizm z niepotrzebnych toksyn i zbędnych substancji, lecz nie jest to spowodowane np. złą dietą czy nieodpowiednim trybem życia. Odtrucie alkoholowe naprawia te szkody, które wywołał w organizmie alkohol. Skutecznie i natychmiastowo stabilizuje gospodarkę wodną i elektrolitową. Ma także dobry wpływ na przebieg odbudowy wyniszczonych komórek oraz organów przez płyn etylowy. Jednakże regeneracja to nie jedyną zaletą detoksu alkoholowego. Osoby po odtruciu alkoholowym przestają być rozdrażnione, niespokojne i rozkojarzone. Co więcej, podejmowanie racjonalnych decyzji również jest dużo prostsze. Wynika to z trzeźwości i przywrócenia podstawowych funkcji, które nie są zaburzone dłużej przez alkohol. Organizm zaraz po detoksie alkoholowym może regenerować się przez kilka dni. Poprawa jest natychmiastowa, lecz na ostateczną i pełną stabilizację wszelkich procesów zachodzących w ciele człowieka, potrzeba czasu. Wiąże się to także z tym, ile dana osoba piła i przez jak długi czas. Wtedy odpowiednio dostosowywany jest również czas trwania detoksu alkoholowego oraz ilość i rodzaj podawanych leków. Za każdym razem odtrucie alkoholowe musi być dobrane w taki sposób, aby w pełni pomogło uzależnionemu w walce z kacem lub ciągiem alkoholowym. 

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

Detoks alkoholowy nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony zainteresowanego, jednakże są pewne procedury, które nie mogą zostać pominięte. Przed każdym odtruciem alkoholowym lekarz rozmawia najpierw z pacjentem. Dowiaduje się o tym, czy wcześniej był przeprowadzany detoks alkoholowy. Pyta także o wiek, wagę, występujące stałe choroby oraz ewentualne zażywane na co dzień leki. Specjalista z Poznania sprawdza także poziom alkoholu w wydychanym powietrzu oraz parametry życiowe takie jak: akcja serca, ciśnienie i poziom glukozy. Wstępny wywiad medyczny jest głównym elementem odpowiednio dobranego detoksu alkoholowego. Dlatego nie należy wykonywać go samodzielnie w domu. Odtrucie alkoholowe powinno odbywać się w specjalistycznej klinice, która ma wiedzę na ten temat. Forma detoksu alkoholowego zawsze jest tak sama. Podstawą jest kroplówka podawana dożylnie. Głównie to mieszanka witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz mikro i makroelementów. 

Gdzie zdecydować się na detoksykację w Poznaniu?

Na terenie Polski istnieje wiele zaufanych klinik, które specjalizują się w leczeniu alkoholizmu, a przede wszystkim detoksie alkoholowym. W Poznaniu jest to AlkoMed. Gabinet ten od wielu lat specjalizuje się w kompleksowym leczeniu choroby alkoholowej, które rozpoczyna odtrucie alkoholowe. Cena takiej usługi zależy od czy zwalczyć trzeba kaca bądź ciąg alkoholowy oraz czasu trwania detoksu alkoholowego w Poznaniu. Cennik zaczyna się od 600 zł. Bez względu na to AlkoMed Poznań w bezpieczny sposób przeprowadzi indywidualnie dobrane odtrucie alkoholowe, które umożliwi dalszą terapię.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:alkohol,   detoks

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO