WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Młodzież strajkuje. Chcą Klimatycznego Stanu Wyjątkowego

Dodano: 29.11.2019 14:13
Źródło: LM.pl

„Dosyć słów, teraz czyny”, „Stop kłamstwu o klimacie”, „Edukujcie, nie emitujcie”, „Solidarni z górnikami, ale nigdy z kopalniami” - między innymi takie hasła skandowali dziś uczestnicy czwartego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Koninie.

W południe na placu przed byłymi Domami Towarowymi „Centrum” kilkadziesiąt młodych osób po raz kolejny zwracało uwagę na katastrofę klimatyczną.

- Jeżeli nie powstrzymamy gazów cieplarnianych to Ziemia nie będzie nadawała się do mieszkania i to nie są nasze wymysły – mówił Piotr Czerniejewski z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. - Spotykamy się miesiąc po wyborach parlamentarnych, kiedy apelowaliśmy do polityków, żeby uznali temat katastrofy klimatycznej za priorytetowy. Mamy dosyć tego, że cały czas mówią nam, że coś zrobią, że coś się zmieni. Dosyć słów, teraz czyny! - dodał.

Po przedstawieniu postulatów, wśród których znalazła się m.in. propozycja stworzenia niezależnej rady klimatycznej, czy przyjęcia przez polski rząd oficjalnego stanowiska związanego z katastrofą klimatyczną, głos zabrali uczestnicy zgromadzenia.

- Niektórzy zarzucają nam, że przychodzimy tu, bo chcemy się zerwać ze szkoły. Jak mamy się uczyć, skoro nie wiemy jaka czeka nas przyszłość? - pytała jedna z członkiń Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. - Strajkujemy, by uświadomić ludziom jak zmienia się klimat, jakie są przyczyny i skutki. Jest dużo negatywnych opinii o nas, ale nie przejmujmy się tym. Musimy coś zrobić, żeby ludzie dostrzegli ten problem i zrozumieli jego wagę – dodała.

Piotr Czerniejewski podkreślił, że Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zwrócił się do Rady Miasta Konina o ustosunkowanie się do kwestii katastrofy klimatycznej i wprowadzenie Klimatycznego Stanu Wyjątkowego.

- Dzisiaj spotyka się zespół złożony z przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i Rady Miasta, żeby wypracować wspólne stanowisko – mówił Piotr Czerniejewski.

Jeśli radni je przyjmą, Konin będzie trzecim polskim miastem, który wprowadziłby Klimatyczny Stan Wyjątkowy.

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Może niech zaczną od siebie, zamiast samochodem piechotą do szkoły, smartfony do śmietnika, elektronika zawiera szkodliwe związki, zamiast plastiko-podobnych plecaków do szkoły parciane torby, butelki plastikowe noszone z piciem zamienić na szklane, sztuczne plastikowe tipsy na pazurach zamienić na umyte i dobrze zadbane własne, zamiast trującego lakieru do włosów użyć cukru. Pozdrawiam pseudo ekologów.
Dodano: 29.11.2019 14:53    Przez: gembird12
Wasz strajk tyle znaczy co krzyk wołajacego na pustyni. Tak na serio to musicie rozpocząć od siebie. Podejrzewam że może jeden na milion chciałby żyć jak jaskiniowiec.
Dodano: 29.11.2019 16:02    Przez: ~Ola
avatar Piotr Czerniejewski - "Jeżeli nie powstrzymamy gazów cieplarnianych" - Człowieku - Czy ty się dobrze czujesz??! Jak chcesz powstrzymać emisję gazów cieplarnianych? Bo kopalnie zamkniesz i używania węgla zakażesz?! A wiesz, że są gazy o wiele gorsze niż CO2? Np: metan, który to masowo uwalnia się dziś z bagien Syberii, oraz z oceanów. Je też polikwidujesz? Wprowadzenie klimatycznego stanu wyjątkowego na terenie miasta jest tylko deklaracją, bez żadnych skutków prawnych - więc czym oczy maślicie? Zapomnieliście że światem rządzi pieniądz a nie polityka? Z pieniądzem chcecie walczyć??! Jak ktoś zechce wybudować śmierdzącą fabrykę to to zrobi i nic nie wskóracie! Przykład - biogazownia Chemat, czy Aresnit za FUGO. Potraficie je zamknąć? Czy chcecie zrobić tak jak w Krakowie, gdzie w tym miesiącu skazano pierwszego człowieka w Polsce za palenie węglem i drewnem w piecu? Niemcy wracają do węgla - a nam nie wolno?! Zatem za czyim lobby stoicie? Lepiej przyznaj się kto Cię opłaca.
Dodano: 29.11.2019 16:25    Przez: Pulsar71
avatar Do @ Ropuch: Jak by ludzi było stać na ogrzewanie np: elektryczne czy gazowe to żadnego problemu by nie było. Jak masz problem z tworzywami sztucznymi, to doprowadź do całkowitego zakazu ich produkcji i będzie po sprawie raz na zawsze. Wróćmy najlepiej do XIX wieku. Komputer też wywal, bo wiele w nim szkodliwych substancji. Zresztą gdyby godziwie płacono za zwrot plastikowych opakowań w skupach i sklepach, tak jak to jest w innych krajach, to ludzie prędzej woleli by sprzedać to do skupu, niż spalić w piecu. Tym bardziej, że za zbieranie takich odpadów jeszcze trzeba haracz zapłacić do miasta.
Dodano: 29.11.2019 16:36    Przez: Pulsar71
avatar Proszę, Kochane Dzieci proklamujcie Młodzieżowy Strajk Narkotyczny!!! W trosce o Wasze zdrowie psychiczne i życie, które z powodu narkotyków można stracić, zwróćcie się do władz. Niech władze państwowe i samorządowe w końcu uświadomią sobie jaką ofiarę ponosicie. Możecie zagrozić Narkotycznym Stanem Wyjątkowym jeżeli władze nie obejmą Was i Waszego środowiska szczególnym monitoringiem. Musicie coś zrobić, żeby ludzie dostrzegli ten problem i zrozumieli jego wagę.
Dodano: 29.11.2019 21:10    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

Może niech zaczną od siebie, zamiast samochodem piechotą do szkoły, smartfony do śmietnika, elektronika zawiera szkodliwe związki, zamiast plastiko-podobnych plecaków do szkoły parciane torby, butelki plastikowe noszone z piciem zamienić na szklane, sztuczne plastikowe tipsy na pazurach zamienić na umyte i dobrze zadbane własne, zamiast trującego lakieru do włosów użyć cukru. Pozdrawiam pseudo ekologów.
Dodano: 29.11.2019 14:53    Przez: gembird12
łatwo krytykować prawda? Każdy powinien zacząć od siebie ale pomyśl o tym, że są osoby którym trzeba wytłumaczyć co robią źle. Wskocz na ul. Torową w nocy i powąchaj co jest w powietrzu, tam raczej się nie segreguje odpadów, a je pali. Podobnie na przedmieściach gdzie ciągle ranczerzy palą w piecu wszystkim co mają pd ręką. Segregacja odpadów - w rzeczywistości większość trafia do spalarni na ul. Sulańskiej. Trzeba zmienić nie tylko ludzi ale i przepisy, program czyste powietrze? - Kpina!
Dodano: 29.11.2019 15:00    Przez: Ropuch
avatar Do @ Ropuch: Jak by ludzi było stać na ogrzewanie np: elektryczne czy gazowe to żadnego problemu by nie było. Jak masz problem z tworzywami sztucznymi, to doprowadź do całkowitego zakazu ich produkcji i będzie po sprawie raz na zawsze. Wróćmy najlepiej do XIX wieku. Komputer też wywal, bo wiele w nim szkodliwych substancji. Zresztą gdyby godziwie płacono za zwrot plastikowych opakowań w skupach i sklepach, tak jak to jest w innych krajach, to ludzie prędzej woleli by sprzedać to do skupu, niż spalić w piecu. Tym bardziej, że za zbieranie takich odpadów jeszcze trzeba haracz zapłacić do miasta.
Dodano: 29.11.2019 16:36    Przez: Pulsar71
avatar Proszę, Kochane Dzieci proklamujcie Młodzieżowy Strajk Narkotyczny!!! W trosce o Wasze zdrowie psychiczne i życie, które z powodu narkotyków można stracić, zwróćcie się do władz. Niech władze państwowe i samorządowe w końcu uświadomią sobie jaką ofiarę ponosicie. Możecie zagrozić Narkotycznym Stanem Wyjątkowym jeżeli władze nie obejmą Was i Waszego środowiska szczególnym monitoringiem. Musicie coś zrobić, żeby ludzie dostrzegli ten problem i zrozumieli jego wagę.
Dodano: 29.11.2019 21:10    Przez: Józef Bąk
avatar Kochane Dzieci!!! Zaproponujcie polskiemu rządowi stworzenie niezależnej rady narkotycznej, czy przyjęcia oficjalnego stanowiska związanego z katastrofa narkotyczną. Zaproponujcie swoim rówieśnikom na całym świecie, żeby chronili naszą planetę przed narkotykami.
Dodano: 29.11.2019 21:27    Przez: Józef Bąk
avatar Kochane Dzieci!!! Czy Prezydent Piotr Korytkowski powiedział Wam, że będziecie wdychały jeszcze więcej spalin z pojazdów? Czy powiedział, że nie będzie obwodnic, a będą inwestycje generujące poza tranzytowym, dodatkowy ruch pojazdów w mieście. Kilkadziesiąt tysięcy rur wydechowych na dobę w miejscu Waszego odpoczynku, nauki i rozrywki? To, od czego oczy aż bolą nie zauważacie? Kochane Dzieci, czy pozbawione jesteście możliwości samodzielnego myślenia?
Dodano: 29.11.2019 21:49    Przez: Józef Bąk
Wasz strajk tyle znaczy co krzyk wołajacego na pustyni. Tak na serio to musicie rozpocząć od siebie. Podejrzewam że może jeden na milion chciałby żyć jak jaskiniowiec.
Dodano: 29.11.2019 16:02    Przez: ~Ola
avatar Piotr Czerniejewski - "Jeżeli nie powstrzymamy gazów cieplarnianych" - Człowieku - Czy ty się dobrze czujesz??! Jak chcesz powstrzymać emisję gazów cieplarnianych? Bo kopalnie zamkniesz i używania węgla zakażesz?! A wiesz, że są gazy o wiele gorsze niż CO2? Np: metan, który to masowo uwalnia się dziś z bagien Syberii, oraz z oceanów. Je też polikwidujesz? Wprowadzenie klimatycznego stanu wyjątkowego na terenie miasta jest tylko deklaracją, bez żadnych skutków prawnych - więc czym oczy maślicie? Zapomnieliście że światem rządzi pieniądz a nie polityka? Z pieniądzem chcecie walczyć??! Jak ktoś zechce wybudować śmierdzącą fabrykę to to zrobi i nic nie wskóracie! Przykład - biogazownia Chemat, czy Aresnit za FUGO. Potraficie je zamknąć? Czy chcecie zrobić tak jak w Krakowie, gdzie w tym miesiącu skazano pierwszego człowieka w Polsce za palenie węglem i drewnem w piecu? Niemcy wracają do węgla - a nam nie wolno?! Zatem za czyim lobby stoicie? Lepiej przyznaj się kto Cię opłaca.
Dodano: 29.11.2019 16:25    Przez: Pulsar71
Prowincjonalny portal i prowincjonalne artykuły. Od dwóch dni piszą, że Impexmetal sprzedaje eks hutę za miliard złotych a w LM akcje Zielonym do góry; wypadek auta; chodnik w gminie Rzgów. Bardzo ciekawe jest to iż Szwedzi napisali o Koninie iż ten zakład, walcownia był dla nich konkurencją. Teraz go kupili. Ciekawy jest list tej walcownii.
Dodano: 29.11.2019 21:37    Przez: Marcin Swoinski
Czytam Wasze wpisy i nie mogę wyjść z podziwu. Co Wam przeszkadza młodzież walcząca o swoją przyszłość. Nikomu nie szkodzą, nie blokują ulic, nie rzucają petardami, nie niszczą infrastruktury miejskiej. Po prostu spotykają się i przekazują nam dorosłym swoje obawy (uważam ze słuszne) co do przyszłości naszej planety.Dlaczego nie potępiacie tych co palą śmieci, nie segregują, wyrzucają w lasach czy nie oszczędzają wody, energii...Młodzi chcą korzystać z dobrodziejstwa technologii w każdym wymiarze ale np. chcą ładować telefony czy laptopy czystą energia (panele, el. wiatrowe, wodne itp.).Nikt z nich nie neguje potrzeby ogrzewania domów ale dlaczego nie pompa ciepła czy prąd z fotowoltaiki...Czy wszyscy "starzy" już maja w nosie stan środowiska bo zostało nam 30-40 lat życia??? A nasze dzieci, wnuki?Czy ktoś z Was negujący potrzeby zmian w gospodarowaniu środowiskiem sprawdził jakie są koszty leczenia społeczeństwa z chorób spowodowanych zmianami klimatycznymi (choroby płuc, niewydo ...
Dodano: 29.11.2019 17:27    Przez: maq
avatar Co mi przeszkadza młodzież walcząca o swoją przyszłość? Ano przeszkadza mi, gdyż robią z siebie ludzi ośmieszających nasze miasto. Z głupotą, indolencją i hipokryzją trzeba walczyć. Gdyby te wasze protesty naprawdę coś dały i miały by sens, to i samo społeczeństwo by Was poparło. Takie ciche i spokojne protesty mają z reguły zwoje drugie dno, bo zawsze mogą komuś, albo czemuś służyć, jak nie teraz to w przyszłości. Już nie raz tak bywało. Czy naprawdę jesteście aż tak głupi, iż wierzycie że coś możecie? Młodzi myślą że świat jest kolorowy i da się zmienić, ale mentalności ludzi nie zmienicie. To pieniądz rządzi ludźmi, więc gdy trzeba będzie samemu za wszystko płacić, wtedy wasze idee rozpłyną się jak para z czajnika. Wasza zielona energia to nic innego jak nabijanie kasy bankom i finansistom, bo kogo stać na fotowoltaiki? I nie wciskajcie kitu, że to zmiany klimatyczne powodują choroby,... poczytajcie o pestycydach w rolnictwie, o tworzywach sztucznych, które zabijają ludzkość.
Dodano: 29.11.2019 23:42    Przez: Pulsar71
Trzeba być albo zupełnym ignorantem, laikiem lub po prostu złośliwcem żeby posądzać młodzież, że ktoś im płaci! Czy nie rozumiesz jeden z drugim, że to również dla Was, waszych dzieci i wnuków?Posądzanie organizatorów o "branie kasy" jest duuuużo poniżej poziomu Młodzieży Strajkującej .....Przy następnym Strajku może idź jeden z drugim i podyskutuj z Młodymi, poniesie się Wam poziom dyskusji, zrozumienia (oooby) i może samoocena!
Dodano: 29.11.2019 17:46    Przez: maq
avatar Cytat z internetu: - "George Soros finansował co najmniej 22 grupy skrajnych aktywistów ekologicznych będące partnerami globalnego strajku klimatycznego – w latach 2000-2017 otrzymały one bagatela 24 854 592 dolarów za pośrednictwem sieci fundacji Open Society.(...) Każda z tych grup posiada agendę powiązaną ze sprawami klimatycznymi, natomiast ich cele obejmują redukcję dwutlenku węgla i wprowadzenie w stu procentach „czystej energii” aż po eliminację nowych projektów związanych z paliwami kopalnymi i „ruch zielonych praw obywatelskich”. Warto w tym miejscu przypomnieć, że – jak informował w 2017 roku „The Washington Times” - George Soros, który stoi na czele sieci fundacji Open Society, w l. 2000-2014 przeznaczył ponad 36 mln dolarów na 18 z 55 organizacji z komitetu sterującego marszami dla klimatu. W tym kontekście występ nastolatki ze Szwecji Grety Thunberg w ONZ, podobnie jak i organizowane na całym świecie strajki klimatyczne nabierają zupełnie innego wymiaru." - i co Ty na to?
Dodano: 29.11.2019 23:50    Przez: Pulsar71
Hejterzy zrobili jedyne co potrafią... schowali się za ekranem i wylali wiadro hejtu na młodzież która chciala zademonstrować ze obchodzą ich losy planety. Czy ktoś z was hejterow przeczytał chociaż raport ONZ w sprawie klimatu? Czy rozumiecie dlaczego naukowcy alarmują a młodzież organizuje protesty?Kto z was hejterow ignorantów coś zrobil w tej sprawie!? Także darujcie sobie! Młodzież jest dziś mądra, inteligentna i zaangażowana, i wasze szczekanie im nie straszne.Hejterzy do budy! 😂
Dodano: 29.11.2019 20:30    Przez: Tomek
avatar Zapewne jesteś młodym człowiekiem, więc najpierw skończ szkołę, znajdź pracę, załóż rodzinę - a potem się wypowiadaj, bo jak na razie masz mleko pod nosem. Jak zostaniesz znaczącym politykiem w świecie, to wtedy możesz wprowadzić swe idee w życie, o ile bankierzy i finansiści Ci na to pozwolą. Poczytaj sobie młody człowieku kto finansuje ten klimatyczny bajzel i dlaczego, i jakie jest tego drugie dno. Bo na razie to jesteś niczym krowa, która dużo ryczy, a mało mleka (czyli pożytku) daje. A co Ty zrobiłeś w tej sprawie?! Poryczałeś trochę i postałeś z transparentem i myślisz, że świat zmieniłeś? Po prostu śmieszny jesteś. Młodzież jest dziś głupia, upośledzona umysłowo i przejawiająca brak zainteresowania tam gdzie powinna. Do szkoły, a nie zajmować się bzdurami.
Dodano: 29.11.2019 23:56    Przez: Pulsar71
Człowieku schowaj się z tymi bzdurami. Nic o mnie nie wiesz, skończyłem już dawno szkole, z dobrymi ocenami, skończyłem studia, orientuje się co się dzieje na świecie. Nie mów mi ze mam milczeć bo nie jestem „znaczącym politykiem”... nikomu tak nie mów. Stosując twoja logikę ty tez zamilcz bo nie jesteś znaczącym nic w świecie politykiem!! Lol Rosa Parks, Luther King i sufrażystki tez nie byli znaczącymi politykami. Zmiana zaczyna się od zwykłych obywateli. Ale nie takich buraków co tylko hejtują zza ekranu. Tylko mądrych i zaangażowanych jak nasza młodzież która obrażasz.Konin to burackie miasto co widać po ilości hejtu jaki z siebie wycisnęło. Ale nam wasz hejt wisi i powiewa. I wasze półinteligenckie mądrości na każdy temat. Dzisiejsza młodzież słucha nauki, a nie niedoinformowanego wujka półinteligenta opowiadającego o teoriach spiskowych Sorosa. Śmiejemy wam się w twarz! Mamy wasz żałosny hejt za nic! Także ogólnie Janusz wypad stąd z tym hejtem!
Dodano: 30.11.2019 08:06    Przez: Tomasz Gwozdz
avatar Do @Tomasz Gwozdz: Piszesz- "Dzisiejsza młodzież słucha nauki, a nie niedoinformowanego wujka półinteligenta opowiadającego o teoriach spiskowych Sorosa." - Taaa.... młodzież słucha nauki, - tej nauki, która niczym dziwka, za pieniądze zmienia swoje poglądy na żądanie klienta. Dlatego nauka jest niczym chorągiewka na wietrze. Widać to chociażby po tym klimatycznym zamieszaniu,... jedni naukowo wieszczą katastrofę, a drudzy, też naukowo obalają teorię tych pierwszych. I gdzie tu sens? Skoro zatem tak chwiejną i zepsutą płatną korupcją naukę młodzież ma za autorytet, to już widzę co z tej młodzieży wyrośnie. A co do Sorosa, to skoro piszą też o nim renomowane portale, to jednak jest coś na rzeczy... więc jednak nie są to teorie spiskowe. Cienki jesteś chłopaczku, jak reszta młodzieży.
Dodano: 30.11.2019 15:56    Przez: Pulsar71
Nikt nic nie obala, jest wśród naukowców z całego świata konsensus w sprawie zmian klimatycznych, i tego ze człowiek ma wpływ na te zmiany. Wiedza to wszyscy, na całym świecie mówią tez o tym politycy od lewa do prawa, poza kilkoma dziwnymi wyjątkami typu Trump i republikanie. W UK nawet konserwatywny premier Boris Johnson mówi o konieczności ograniczania emisji gazów cieplarnianych i słuchania w tej sprawie większości naukowców. Ale Ty zapewne jesteś wybitnym klimatologiem i zbadałeś sprawę i możemy ci zaufać ze oni wszyscy sobie to wymyślili bo zielone lobby zapłaciło im za rozsiewanie fałszywych informacji? Czy przyszło ci kiedyś do głowy ze przemysł oparty na wydobyciu paliw kopalnych tez może lobbować i ze jesteś ofiara ich kłamstw? Zechcesz łaskawie przeczytać raport ONZ? Czy to tez lobby? Mi nie zależy na przekonaniu ludzi jak ty, możecie sobie żyć w niewiedzy, tylko przestańcie ubliżać młodzieży za to ze angażuje się w życie społeczne.
Dodano: 30.11.2019 18:11    Przez: Tomasz Gwozdz
avatar O jakim Ty konsensusie piszesz? Pod 4 raportem IPCC podpisało się 600 autorów z 40 krajów, - natomiast petycję przeciwko niemu podpisało ponad 1000 naukowców z całego świata!!! Naukowcy z IPCC, jak prof. dr Stephen Schneider, czy prof. dr Richard Lindzen, albo np. fizyk Robert Austin sami przyznają, że sprawozdania są sporządzane zgodnie z zapotrzebowaniem politycznym. Uczeni mówią, że IPCC jest „oszustwem i nie ma nic wspólnego z nauką”. Zwolennikom globalnego ocieplenia zarzuca się, że realizują interesy grup biznesowych i określonych państw, propagujących rozwój energetyki jądrowej. Politycy zapropagowali tę teorią ze względu na zyski, jakie realizacja tej globalnej polityki przyniesie grupom interesów, kosztem kilku miliardów obywateli. W latach 80-90 grzmiano o dziurze ozonowej, więc zakazano freonu w Europie (Konwencja wiedeńska 1985), a po cichu instalacje sprzedano do Chin, które do dziś walą ile wlezie. Taka jest prawda o ochronie środowiska. Pieniądze mają pierwszeństwo.
Dodano: 02.12.2019 01:39    Przez: Pulsar71
Piszesz ze we wszystkim chodzi o pieniądze ale jesteś ślepy na 900 mln dolarów które rocznie wydaje lobby paliwowe na promowanie poglądów przeczących globalnemu ociepleniu.A potem piszesz kłamstwa. Prof Schneider oraz ponad 250 naukowców napisali w 2010 list otwarty, w którym przyjęli stanowisko, ze drobne błędy w raporcie IPCC za które spłynęła ta cała krytyka nie dyskredytują całego raportu, i ze końcowy wniosek raportu jest poprawny. To samo mówił list otwarty podpisany przez 255 z Narodowej Akademii Nauk w tym 11 laureatów nagrody Nobla, i potępiał atak na klimatologów z IPCC. Jak łatwo zmanipulować informacja, żeby poprzeć swój punkt widzenia.Nauka nie jest doskonała, a naukowcy w dochodzeniu do prawdy popełniają błędy. Ale w każdej dziedzinie nauki istnieją fakty, co do których juz nikt nie ma wątpliwości. Takim faktem jest wśród klimatologów globalne ocieplenie.
Dodano: 02.12.2019 18:24    Przez: Tomasz Gwozdz
Ty masz w ogóle problem z nauka i wszędzie widzisz spisek, tylko nie tam gdzie nie ma sprzeczności z twoim swiatopoglądem. Teoria konspiracyjna na temat dziury ozonowej wygrywa! Trump byłby dumny! :) Jesli cała nauka tak kłamie na lewo i prawo, może czas zrezygnować z osiągnięć nauki, na początek odrzucić medycynę i technologie.Próbuje tez zrozumieć, co ludzie głoszący poglądy podobne do twoich myślą na niektóre tematy związane z ekologia. Czy uważasz, ze ciagle rosnąca populacja ludzka może zużywać zasoby planety bez końca bez żadnych konsekwencji? Ze może wypierać inne gatunki nie naruszając struktury ekosystemu? Wyjaśnisz co jest złego w tym ze np. Greta Thunberg próbuje przekonać młodych ludzi do tego żeby ograniczali konsumpcyjny styl życia (kupuj tylko tyle ile absolutnie potrzebujesz), jedzenie mięsa czy żeby angażowali się w sadzenie drzew?
Dodano: 02.12.2019 18:45    Przez: Tomasz Gwozdz
Hejterzy zrobili jedyne co potrafią... schowali się za ekranem i wylali wiadro hejtu na młodzież która chciala zademonstrować ze obchodzą ich losy planety. Czy ktoś z was hejterow przeczytał chociaż raport ONZ w sprawie klimatu? Czy rozumiecie dlaczego naukowcy alarmują a młodzież organizuje protesty? Kto z was hejterow ignorantów coś zrobil w tej sprawie!? Także darujcie sobie! Młodzież jest dziś mądra, inteligentna i zaangażowana, i wasze szczekanie im nie straszne.Hejterzy do budy! 😂
Dodano: 29.11.2019 20:32    Przez: Ja
Hejterzy zrobili jedyne co potrafią... schowali się za ekranem i wylali wiadro hejtu na młodzież która chciala zademonstrować ze obchodzą ich losy planety. Czy ktoś z was hejterow przeczytał chociaż raport ONZ w sprawie klimatu? Czy rozumiecie dlaczego naukowcy alarmują a młodzież organizuje protesty? Kto z was hejterow ignorantów coś zrobil w tej sprawie!? Także darujcie sobie! Młodzież jest dziś mądra, inteligentna i zaangażowana, i wasze szczekanie im nie straszne.Hejterzy do budy! 😂
Dodano: 29.11.2019 20:32    Przez: Ja
Nie no zapraszam po własne śmieci tam gdzie się spotykaće w czasie wolnym po sprzątać po sobie jeziorko Zatorze i teren ...W ramach godziny wychowawczej i wos!!!
Dodano: 30.11.2019 22:50    Przez: ~wychodzę z galerii do kosza ...
Pseudoidaliści!Zacznijcie małymi krokami od siebie.
Dodano: 01.12.2019 06:18    Przez: ~zzk