WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Reprezentacja Polski: Cały mecz Grzywińskiej, godzina Chudzik

Dodano: 7.03.2020 21:39
Źródło: LM.pl

Zwycięstwem 5:0 zakończył się sobotni mecz eliminacji do mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Mołdawią. Na boisku pojawiły się dwie zawodniczki Medyka Konin.

W dopiero drugim meczu eliminacyjnym do Euro Polki mierzyły się z jedną ze słabszych drużyn grupy D - Mołdawią. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazły się obie powołane na to spotkanie piłkarki Medyka Konin. Pełne 90 minut rozegrała Gabriela Grzywińska, a 60 minut od selekcjonera Miłosza Stępińskiego otrzymała Natalia Chudzik.

Polki pokonały rywalki aż 5:0. Gdyby spojrzeć na listę strzelczyń jeszcze kilka lat temu należałoby napisać, że gole zdobywały same zawodniczki Medyka Konin. Wynik już w dziewiątej minucie otworzyła była piłkarka Medyka, dziś reprezentantka Juventusu Aleksandra Sikora. Hat-tricka w spotkaniu zanotowała wychowanka konińskiego klubu (dziś VfL Wolfsburg) Ewa Pajor, a jednego gola dołożyła jeszcze kolejna piłkarka z historią w Medyku - Katarzyna Daleszczyk.

Dzięki wygranej Polki wyprzedziły Mołdawianki w tabeli, po dwóch meczach mają na koncie cztery oczka i zajmują trzecie miejsce, ale mają jeden mecz rozegrany mniej od rywalek. Kolejne spotkanie już w środę. W Baku biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu.

Polska - Mołdawia 5:0 (9' Aleksandra Sikora, 27', 34', 86' Ewa Pajor, 45'+ Katarzyna Daleszczyk)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik (60' Martyna Wiankowska), Aleksandra Sikora, Katarzyna Daleszczyk (74' Nikola Karczewska), Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (60' Dominika Grabowska), Emilia Zdunek, Ewa Pajor. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO