WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Biblioteka i muzeum muszą się przygotować do otwarcia

Dodano: 4.05.2020 08:44
Źródło: LM.pl

Od dzisiaj drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostają hotele i miejsca hotelowe, galerie handlowe, uruchomiona zostaje rehabilitacja i częściowo instytucje kultury. Konińska biblioteka oraz muzeum nadal zamknięte. 

Rusza kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Przede wszystkim dzisiaj otwarte ponownie zostaną centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, ale z limitem osób. Na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrach handlowych nie mogą jeszcze działać kluby fitness, przestrzeń rekreacyjna i miejsca spożywania posiłków. Jeśli chodzi o sklepy i markety budowlane to będą one czynne również w weekendy.

Otwarte dzisiaj zostają też hotele i miejsca noclegowe. Usługi te będą świadczone, ale z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych (posiłki tylko do pokoju) i przestrzeni rekreacyjnych, a zamknięte ciągle jeszcze będą hotelowe baseny i siłownie.

Od 4 maja możliwe będzie również skorzystanie z rehabilitacji, muzeum czy bibliotek. O terminie otwarcia każdej z tych placówek decyduje organ prowadzący placówkę, po konsultacji z miejscowym sanepidem. Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Gosławicach póki co otwarte nie zostaną.

- Nie zdecyduję się otworzyć biblioteki wcześniej, jak z dniem 18 maja br. Proszę zatem przyjąć tę datę, jako możliwą datę rozpoczęcia funkcjonowania MBP w Koninie wraz z filiami (chyba że rozwój wypadków spowoduje przesunięcie tej daty). Nie będzie to jednak pełne otwarcie i powrót do tzw. normalności – informuje Damian Kruczkowski, dyrektor MBP w Koninie.

- Planujemy otwarcie muzeum we wtorek za tydzień (12 maja). Musimy przygotować nowy regulamin oraz zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno pracownikom jak i osobom nas odwiedzającym - mówi Elżbieta Barszcz, dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie.

Jeśli chodzi o żłobki i przedszkola, możliwość ich otwarcia pojawi się 6 maja. Decyzję o uruchomieniu placówek podejmą samorządowcy. Decyzja prezydenta Piotra Korytkowskiego w tej sprawie, powinna być znana dzisiaj.

fot. facebook/Kancelaria Premiera

  • Konin. Biblioteka i muzeum muszą się przygotować do otwarcia
  • Konin. Biblioteka i muzeum muszą się przygotować do otwarcia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO