WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sadlno. Zakończyły się prace przy odrestaurowaniu wieży kościoła

Dodano: 17.05.2020 09:48

Zakończyły się prace związane z odrestaurowaniem wieży kościoła w Sadlnie, w gminie Wierzbinek.

W tym roku udało się pozyskać dotację na remont dachu świątyni. Chociaż pierwszy wniosek na dotację został odrzucony, to po złożeniu odwołania, parafii w Sadlnie udało się uzyskać dotację, która wynosi 180 000 złotych. Dotacja pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W przyszłym roku będziemy dalej ubiegać się o kolejne dotację. A tymczasem pragnę podziękować wójtowi Pawłowi Szczepankiewiczowi i posłowi Witoldowi Czarneckiemu za wsparcie i pomoc w remoncie świątyni. Środki pochodzące z dotacji muszą być użyte na remont dachu, nie możemy ich użyć na zapłatę za remont wieży. Dotacja pomoże nam w wyremontowaniu połowy dachu nawy głównej kościoła, co musimy zrobić w tym roku – powiedział proboszcz parafii św. Mikołaja. - Jako parafia musimy we własnym zakresie zebrać środki na spłatę remontu wieży i na wkład własny do otrzymanej dotacji. Dlatego po konsultacji z Radą Parafialną zwracamy się z prośbą do tych wszystkich parafian, którzy czują się współodpowiedzialni za piękną zabytkową świątynię, którzy czują więź ze wspólnotą parafialną, którzy chcą korzystać z naszej świątyni o pomoc materialną. Prosimy o ofiary na ten cel od każdej rodziny, która może to uczynić. Rozumiemy, że czasy są teraz trudne i nie każdy może wesprzeć remont kościoła. Nikogo nie zmuszamy do składania ofiar. Kto chce i ma taką możliwość, może to uczynić. 

Fot. Parafia św. Mikołaja w Sadlnie 

  • Sadlno. Zakończyły się prace przy odrestaurowaniu wieży kościoła

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kościół Sadlno,   remont dachu,   parafia,   Wierzbinek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO