WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na sesji o zajęciu przez kopalnię drogi powiatowej w Kryszkowicach

Dodano: 17.05.2020 13:16

Rada Powiatu Konińskiego zapoznała się z ustaleniami w zakresie odbudowy szkód na skutek działalności kopalni na terenie gminy Wierzbinek tj. zajęcia drogi powiatowej w Kryszkowicach.

Przedstawiciele kopalni oraz samorządu powiatowego przedstawili swoje oczekiwania szczególnie w zakresie przygotowania objazdów dla mieszkańców tej części powiatu. Starosta koniński Stanisław Bielik podkreślił, że zabezpieczenie interesów mieszkańców powiatu jest najważniejszą sprawą dla samorządu. Przypomniał, że powiat od pewnego czasu podejmował działania w celu rozstrzygnięcia tej sprawy. Jednym z nich było podjęcie przez radę powiatu we wrześniu ub. roku uchwały w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej poprzez wyłączenie z użytkowania części drogi nr 3196P relacji droga wojewódzka 266 - Janowice - Kryszkowice - Galczyce - granica województwa (Józefowo) na odcinku pomiędzy drogą wojewódzką 266 a m. Kryszkowice. Propozycja przekazania powiatowi kosztorysowej wartości remontu drogi, którą zostanie poprowadzony objazd, w wysokości 940 tys. nie została przez kopalnię zaakceptowana, mimo wcześniejszych zapewnień. Powiat odstąpił również od ustalonej kwoty odszkodowania za zajęcie mienia powiatu w wysokości 726 tys. zł.

– Zarząd Powiatu systematycznie ustępował w negocjacjach z kopalnią. Powiat rozumie trudności kopalni i chce współpracować, ale musi przy tym zabezpieczyć minimum interesów mieszkańców – podkreślił starosta Stanisław Bielik.

Z kolei przedstawiciele kopalni podkreślali, że obecna sytu acja spółki oraz warunki rekultywacji mogą uniemożliwić odbudowę drogi po dzisiejszym śladzie. Karol Sobczak, dyrektor Działu Inwestycji zapewnił, że „kopalnia nie ucieka od remontu drogi powiatowej 3195, zgodnie z oczekiwaniami zaproponowanymi przez Zarząd Powiatu, mając nieco inne zdanie w zakresie drogi 3196”. Rozmowy kopalni ze starostwem w zakresie ugody w tej sprawie wciąż trwają.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kryszkowice,   Wierzbinek,   droga powiatowa,   kopalnia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO