WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Specjalne nabożeństwo w sanktuarium z okazji Dnia Matki

Dodano: 25.05.2020 11:19
Źródło: LM.pl

Kilkaset osób wzięło udział w specjalnej mszy świętej w licheńskiej bazylice, która odprawiona została w intencji wszystkich matek.

Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Z tej okazji wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiego, przed obliczem patronki szczęścia rodzinnego modlono się szczególnie w intencji kobiet, które otrzymały dar macierzyństwa.

– Wielka radość matki, gdy dowie się o nowym życiu, które nosi pod sercem i przyjmuje z miłością jest znakiem stwórczej miłości Boga w początku naszego życia. Radość i bezinteresowna miłość Boga objawia się w postawie kochającej matki – stwierdził ks. Janusz Kumala, kustosz licheńskiego sanktuarium. – Istotą macierzyństwa jest miłość, od początku, aż po nieskończoność. Życie się nie kończy, miłość macierzyńska, która jest bezwarunkowa, pozostaje na całą wieczność. Dlatego największym cierpieniem matki jest odrzucenie przez jej dzieci Pana Boga, gdy ich zbawienie staje się zagrożone – mówił marianin. Kustosz uwrażliwił wiernych na różne oblicza macierzyństwa: matki samotnie wychowujące dzieci, te, które są ofiarami przemocy w domu lub które nie potrafiły wypełnić macierzyńskiego posłannictwa. – A może to czas, by przebaczyć matce, która w jakiś sposób nas skrzywdziła? Albo powiedzieć „przepraszam”, jeśli sami zawiedliśmy w szacunku wobec niej? Różne są historie życia matek, ogarnijmy je wszystkie modlitwą, miłością i pomocą – polecił.

Obecne na mszy świętej matki brały aktywny udział w liturgii słowa, niosły dary do ołtarza i odczytały razem z księdzem kustoszem Akt zawierzenia matek Matce Bożej Licheńskiej. Później obecne na Eucharystii matki otrzymały folder z codzienną modlitwą matki do Matki Bożej Licheńskiej.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO