WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Od soboty bez maseczek na powietrzu. Rząd znosi obostrzenia

Dodano: 27.05.2020 13:03
Źródło: LM.pl

Już od soboty 30 maja zniesiony zostanie nakaz zasłaniania twarzy na powietrzu. Rząd ogłosił dziś zniesienie kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Najważniejsza informacja to koniec nakazu zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Od soboty 30 maja, na świeżym powietrzu, będzie można przebywać bez zasłoniętej twarzy. Cały czas maseczki lub elementy ubrania nosić trzeba będzie natomiast w przestrzeniach zamkniętych, np. sklepach, restauracjach, czy kościołach.

Od soboty zniesione zostaną również limity miejsc w wyżej wymienionych miejscach, dopuszczona zostanie organizacja zgromadzeń i koncertów plenerowych do 150 osób, otwarte zostaną również restauracje, bary, baseny, siłownie i kluby fitness w hotelach. 

Kolejny etap znoszenia obostrzeń rozpocznie się 6 czerwca. Od tego dnia działalność wznowić mogą sauny, salony masażu, salony tatuażu, siłownie, kluby fitness, baseny, sale zabaw i parki rozrywki, ale obowiązywać w nich będzie zasada dystansu społecznego. Tego samego dnia ruszą kina, teatry, opery, balet i cyrki, pojemność widowni ograniczona będzie jednak o 50 procent. 

Od 6 czerwca organizować będzie można również targi, wystawy i kongresy, wesela do 150 osób. Zamknięte pozostaną wciąż dyskoteki i kluby. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   rząd,   Mateusz Morawiecki,   maseczki,   obostrzenia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO