WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Dwie osoby dołączą do "ozdrowieńców"? Czekają na wyniki

Dodano: 28.05.2020 10:14
Źródło: LM.pl

Dwie osoby spośród zakażonych koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim, oczekują na wynik drugiego wymazu. Pierwszy okazał się ujemny.

Do tej pory w Koninie i powiecie konińskim sanepid odnotował 12 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Z tego 4 osoby zmarły, a 4 wyzdrowiały. Obecnie hospitalizowane są 2 osoby z wynikiem dodatnim w kierunku koronawirusa, a 2 są w izolacji i oczekują na wynik drugiego wymazu.

- Pierwszy wymaz pokazał wynik ujemny. Jeśli drugi wynik też taki będzie to te dwie osoby zostaną „ozdrowieńcami” - mówi Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Nadal w powiecie konińskim izolowane są 2 osoby z potwierdzonym koronawirusem z powiatu kaliskiego. Jeśli chodzi o kwarantannę to aktualnie w mieście i powiecie objętych nią jest 120 osób, z czego 6 osób z kontaktu i 114 granicznych. W kierunku wirusa SARS-CoV-2 ogółem pobrano 954 próbek, z czego 5 w ostatniej dobie. Natomiast w ramach badań przesiewowych przebadano 171 osób w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie i 202 osoby w Domu Pomocy Społecznej w Koninie.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO