WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. W szpitalu przebywa 1 osoba z potwierdzonym zakażeniem

Dodano: 29.05.2020 09:23

Dane odnośnie wirusa SARS-CoV-2 na terenie miasta i powiatu konińskiego.

Z najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej wynika, że w konińskim szpitalu przebywa obecnie 1 osoba z potwierdzonym koronawirusem.

Kwarantanną objętych jest 101 osób (6 z kontaktu, 95 granicznych). Izolacją domową - 4 osoby (1 oczekująca na drugi wynik ujemny, 1 w oczekiwaniu na wynik, 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim izolowane na terenie powiatu konińskiego).

Od początku epidemii stwierdzono - 12 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (4 miasto, 8 powiat) oraz 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim izolowane na terenie powiatu konińskiego, razem 14 osób. Liczba zgonów - 4 (2 miasto, 2 powiat). Liczba wyleczonych – 6.

Prób w kierunku koronawirusa pobrano w ostatniej dobie 3, w ramach badań przesiewowych DPS Ślesin 171, w ramach badań przesiewowych DPS Konin 202. Od początku epidemii pobrano ogółem 957.

Za naruszenie zasad obowiązku kwarantanny nałożono 29 kar pieniężnych na łączną kwotę 145 000zł.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sanepid Konin,   koronawirus Konin,   koronawirus powiat,   szpital Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO