WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Maluch plus" dla Konina, czyli dofinansowanie miejskiego żłobka

Dodano: 1.06.2020 17:52

W delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koninie wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała dziś z samorządem Konina umowę na dofinansowanie bieżącej działalności miejskiego żłobka w ramach modułu 2 programu "Maluch+".

Dofinansowaniem objętych zostanie 66 miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3. Kwota dotacji to: 106 920,00 zł. - W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka serdecznie dziękuję za dobrą współpracę, dzięki której już kolejne środki trafiają do konińskiego samorządu. Rozsądna i odpowiedzialna polityka prorodzinna jest rządowym priorytetem, ponieważ silna i bezpieczna rodzina, to silna i bezpieczna Polska. Serdeczne podziękowania kieruję do samorządowców, ale także posłów. Ta dobra współpraca na wielu frontach, zaangażowanie wielu podmiotów sprawia, że udaje się wypracowywać rozwiązania służące polskim rodzinom. Myślę, że w tym szczególnym czasie, w którym cały czas funkcjonujemy, tym bardziej doceniamy wartość rodziny, a także opieki instytucjonalnej - mówiła podczas uroczystości wicewojewoda.

Program "Maluch+" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. "Maluch+" jest programem rocznym.

Fot. WUW 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO