WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

#GaszynChallenge. Strażacy z Konina pompowali dla chorych dzieci

Dodano: 8.06.2020 15:02
Źródło: LM.pl

Dziesięć pompek, które mogą pomóc chorym dzieciom. Strażacy z KM PSP w Koninie wzięli udział w #GaszynChallenge.

- Do pompek! - pada komenda, a następnie osiemnastu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie pada na bruk i zaczyna robić dziesięć pompek. To konińska odsłona ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge.

Akcja rozpoczęła się dla Wojtusia Howisa chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Na jego leczenie potrzebne było dziewięć milionów złotych. Popularność zbiórka zawdzięcza jednak Marcinowi Toporowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który wymyślił #GaszynChallenge.

Założenie jest proste - nominowane osoby muszą zrobić dziesięć pompek, wpłacić pięć złotych na zbiórkę i przekazać akcję dalej. Kto zadania nie wykona musi wpłacić dziesięć złotych. Akcja zdobyła dużą popularność, włączyli się w nią przedstawiciele różnych służb mundurowych. Dziewięć milionów udało się zebrać, Wojtuś otrzyma potrzebną pomoc.

Akcja trwa jednak dalej, a teraz zbierane są pieniądze dla innych potrzebujących dzieci. Teraz wyzwanie dotarło do Konina, a wzięli w nim udział strażacy z KM PSP w Koninie. Challenge przekazali dalej - do JRG 2 w Koninie, Komendy Miejskiej Policji w Koninie i OSP Sompolno. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO