WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sprzątali brzeg Warty. Gmina Golina w akcji "River Cleanup World"

Dodano: 9.06.2020 10:09
Źródło: LM.pl

Około 40 osób sprzątało w minioną niedzielę brzegi Warty w gminie Golina. - Jako jedyni w Polsce dołączyliśmy do międzynarodowego projektu pod nazwą „River Cleanup World” - podkreśla Stanisława Jasiczek ze Stowarzyszenia Kulturalnego Tradycja z Węglewa-Kolonii.

W niedzielę, 7 czerwca 270 drużyn z 39 krajów na sześciu kontynentach ruszyło wzdłuż 124 rzek, żeby oczyścić ich brzegi i zwrócić uwagę na problem zaśmiecania wód. Wśród uczestników akcji znalazła się również grupa mieszkańców gminy Golina, w tym 22 mieszkańców Radoliny.

- Nasza grupa pod kierunkiem radnego Krzysztofa Szymańskiego była odpowiedzialna za posprzątanie starorzecza Warty. Wyposażeni w rękawiczki i worki ufundowane przez stowarzyszenie raźno i z uśmiechami na twarzach ruszyli do pracy. W drodze powrotnej pozbierali również śmieci leżące wzdłuż drogi do Radoliny. Z radością informujemy, że odpadków było niewiele – informuje Karolina Kasprzak z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „Nasza Radolina”.

Akcja „Zabierz mnie nad rzekę Wartę”, jak podkreśla jego organizatorka – Stanisława Jasiczek, zakończyła się sukcesem, bo okazało się że w gminie Golina jest spora grupa osób, którym na sercu leży ekologia. Partnerami wydarzenia byli: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, Dom Kultury w Golinie oraz Rodzinne Rajdy Rowerowe w Golinie. Natomiast patronat honorowy objął burmistrz Goliny Mirosław Durczyński.

fot. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Nasza Radolina"

slajd 1 z 7
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Brawo !!!
Dodano: 09.06.2020 12:18    Przez: Marianello_5000
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO