WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ślesin. Policja i urzędnicy sprawdzają warunki w jakich żyje kucyk

Dodano: 16.06.2020 18:54
Źródło: LM.pl

Nie mógł ruszyć łbem, ani napić się wody. Przywiązany do drzewa kucyk rżał i dreptał w miejscu nie mogąc się ruszyć. Sprawą zainteresowała się policja i władze gminy Ślesin.

Niedziela kończąca długi weekend, upał i tłumy na ślesińskiej plaży. Przy budynku należącym kiedyś do OSiR-u stoi kucyk, którego rżenie przyciąga uwagę niektórych wypoczywających nad jeziorem.

- Kiedy dochodziłem do tego miejsca, dwie panie wymuszały na tym człowieku, żeby dał zwierzęciu wody - mówi Damian Kruczkowski, który całą sprawę opisał w mediach społecznościowych. - Pytałem właściciela, dlaczego nie da dłuższego sznurka ale odpowiedział, że koń będzie szalał. A on był ewidentnie przestraszony i bał się tego człowieka - dodaje.

Marzena Giantsios, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie i behawirystka, widząc zdjęcie konia podkreśla, że zwierzę bezdyskusyjnie było trzymane na zbyt krótkiej lince.

- Co z tego, że obok stała woda jak on się nie mógł jej napić – mówi Marzena Giantsios. - Gdyby kuc przebywał w takich warunkach non stop to byłoby znęcanie – dodaje.

Właścicielowi zwierzęcia w przeszłości odebrano dwa psy, natomiast inspektorzy TOZ mieli zastrzeżenia co do warunków w jakich trzymane były kuce, ale te mężczyzna poprawił. Teraz sprawą kuca przywiązanego do drzewa zajmuje się policja, która została powiadomiona o incydencie na ślesińskiej plaży. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, mężczyzny i konia już nie było. Damian Kruczkowski przekazał jedynie zdjęcia jakie wykonał przed ich przyjazdem.

- Powiedzieli, że ten człowiek jest im znany i pojadą do jego domu – mówi koninianin.

Mundurowi byli u właściciela i jak informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie, mężczyzna tłumaczył że oswajał kucyka z ludźmi, żeby nie bał się tłumu. Funkcjonariusze nie stwierdzili na miejscu, żeby zwierzęta były zaniedbane. Jednak dzisiaj na polecenie komendanta komisariatu policji w Ślesinie, mundurowi jeszcze raz mieli udać się do właściciela konia.

- Komendant polecił sprawdzić faktycznie warunki bytowe zwierząt i bacznie się wszystkiemu przyjrzeć. Jeśli będą jakieś uwagi przekażemy je do gminy – mówi Sebastian Wiśniewski. 

Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina również już wie o niedzielnym zdarzeniu. Podkreśla, że jutro sprawą zainteresuje się odpowiedzialna za to urzędniczka.

- Nie było mojej zgody, żeby kucyk był tam uwiązany. Jutro pracownica pojedzie do tego mieszkańca i jak będzie trzeba to zabezpieczymy zwierzę – mówi Mariusz Zaborowski.

Po popołudniowej wizycie policji u właściciela konia, nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Jak podkreśla Sebastian Wiśniewski zwierzęta nie są wygłodzone, chodzą swobodnie po posesji oraz mają dostęp zarówno do pożywienia, jak i do picia. 

fot. Damian Kruczkowski

  • Ślesin. Policja i urzędnicy sprawdzają warunki w jakich żyje kucyk
  • Ślesin. Policja i urzędnicy sprawdzają warunki w jakich żyje kucyk

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Skoro to taki dobry sposób,to przywiązać właściciela do drzewa,niech się oswaja z ludźmi.
Dodano: 16.06.2020 19:34    Przez: Grzech Walerian
dajcie adres, jadę tam i osobiście go przywiążę jak tego kucyka
Dodano: 16.06.2020 22:07    Przez: ~koninianin

KOMENTARZE

Skoro to taki dobry sposób,to przywiązać właściciela do drzewa,niech się oswaja z ludźmi.
Dodano: 16.06.2020 19:34    Przez: Grzech Walerian
dajcie adres, jadę tam i osobiście go przywiążę jak tego kucyka
Dodano: 16.06.2020 22:07    Przez: ~koninianin
wszyscy widzieli a nikt nie pomogl?! poprosze o adres. porozmawiam z mieszkańcami ;) to jest mój e-mail agapawlak22@gmail.com. pozdrawiam
Dodano: 17.06.2020 23:51    Przez: ~Aga Pawlak
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO