WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Dziewiętnaście nowych przypadków w Wielkopolsce

Dodano: 22.06.2020 11:54
Źródło: LM.pl

Do 2474 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Wielkopolsce. W poniedziałek odnotowano dziewiętnaście nowych przypadków.

Sześć nowych przypadków dotyczy mieszkańców powiatu kępińskiego, dziewięć - Kalisza i powiatu kaliskiego, trzy powiatu ostrzeszowskiego, a jeden powiatu poznańskiego. Najmłodsza zakażona osoba to dziewczynka z powiatu kaliskiego, a najstarsza - 82-latka z powiatu kępińskiego. Jedna osoba hospitalizowana jest w Poznaniu, reszta przebywa w izolacji domowej.

Łącznie od początku epidemii odnotowano 2474 przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. 170 osób zmarło, a 1790 wyzdrowiało.

W powiecie konińskim i mieście Konin stwierdzono dwanaście przypadków zakażenia. Cztery osoby zmarły, a osiem wyzdrowiało. Objętych kwarantanną jest obecnie 106 osób, w tym siedem mających wcześniej kontakt z zakażonymi i 99, które wróciły z zagranicy. Nikt nie jest jednak hospitalizowany, ani poddany izolacji domowej. 

Łącznie wykonano 1118 badań w kierunku koronawirusa, w ostatniej dobie - cztery. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Wielkopolska,   sanepid,   kwarantanna

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO