WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych w powiecie tureckim

Dodano: 25.06.2020 13:31
Źródło: LM.pl

Do dwunastu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tureckim. Łącznie w porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o jedenastu nowych zakażeniach w Wielkopolsce.

W czwartek rano informowaliśmy o zakażonym pracowniku zakładu Sun Garden z Malanowa (powiat turecki), zatrudniającego ok. 3000 osób. W związku z wykryciem potencjalnego ogniska koronawirusa w zakładzie wprowadzono dodatkowy reżim sanitarny, zaalarmowane zostały też służby oraz władze samorządowe z terenu całego powiatu.

Do środy w powiecie tureckim odnotowano dziesięć przypadków zakażeń koronawirusem. W porannym komunikacie w czwartek Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o dwóch nowych zakażeniach z tego regionu - 68-letniego mężczyzny i 41-letniego mężczyzny. Obaj przebywają w izolacji domowej. Łączna liczba zakażonych wzrosła więc do dwunastu.

Ponadto w całej Wielkopolsce stwierdzono jeszcze dziewięć kolejnych przypadków koronawirusa. Trzy dotyczą mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, dwa - kępińskiego, dwa - Poznania, a po jednym - Kalisza i powiatu jarocińskiego. Trzy osoby przebywają w szpitalach w Poznaniu, jedna w izolatorium w Poznaniu, a reszta w izolacji domowej. Łącznie do tej pory w Wielkopolsce zakażonych zostało 2527 osób, 172 zmarły, a 1882 wyzdrowiały.

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych od początku epidemii wynosi dwanaście osób. Cztery osoby zmarły, osiem wyzdrowiało. Objętych kwarantanną jest obecnie 113 osób (dwie mające wcześniej kontakt z zakażonymi i 111, które wróciły z zagranicy), nikt nie jest hozpitalizowany, ani nie przebywa w izolacji domowej. W ostatniej dobie wykonano trzynaście testów na obecność SARS-CoV-2, od początku epidemii łącznie - 1146. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do tych wszystkich "mądrali" którzy twierdzą że wirusa nie ma i masek nosić nie trzeba: Otóż wirus jest i każdego może zabić.Nikt nie może być pewny jak jego organizm zareaguje. Ponadto nosząc maskę troszczysz się również o innych którzy mogą nie przeżyć choroby. Pomyślcie o tym i nie bądzcie egoistami....
Dodano: 25.06.2020 13:49    Przez: angular

KOMENTARZE

Do tych wszystkich "mądrali" którzy twierdzą że wirusa nie ma i masek nosić nie trzeba: Otóż wirus jest i każdego może zabić.Nikt nie może być pewny jak jego organizm zareaguje. Ponadto nosząc maskę troszczysz się również o innych którzy mogą nie przeżyć choroby. Pomyślcie o tym i nie bądzcie egoistami....
Dodano: 25.06.2020 13:49    Przez: angular
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO