WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sanktuarium Maryjne w Licheniu 2 lipca będzie świętować odpust 

Dodano: 1.07.2020 08:33

W czwartek, 2 lipca Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym świętować będzie odpust. W tym dniu w licheńskiej bazylice będzie obowiązywał niedzielny porządek mszy.

Główna msza w liturgiczny odpust Matki Bożej Licheńskiej odprawiona zostanie z procesją maryjną o godz. 12.00. Eucharystię będą koncelebrowali m. in. ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium oraz wikariusz biskupi, ks. prał. dr Zbigniew Cabański, proboszcz konińskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Świętowanie rozpoczną uroczyste I Nieszpory odprawione w środę o godz. 18.00, a zakończy modlitwa II Nieszporami w czwartek o godz. 17.00.

Od 2005 roku, dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, 2. lipca obchodzony jest jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczystość w licheńskim sanktuarium.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   odpust,   2 lipca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar przecież wszystko już sobie odpuścili - a przede wszystkim uczciwość i przyzwoitość...o skromności nie wspomnę....
Dodano: 01.07.2020 12:25    Przez: zx
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO