WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Trzy nowe przypadki zakażeń w powiecie tureckim

Dodano: 1.07.2020 11:23
Źródło: LM.pl

Do 30 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w powiecie tureckim. O trzech nowych przypadkach informuje dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Nowe zakażone osoby to dwie kobiety: 24-letnia i 47-letnia oraz 44-letni mężczyzna. Wszyscy przebywają obecnie w izolacji domowej. Tym samym łączna liczba zakażonych w powiecie tureckim od początku epidemii wzrosła do 30 osób. Od wtorku w Malanowie (powiat turecki) działa mobilny punkt pobrań próbek na obecność SARS-CoV-2. Tylko w ciągu jednego dnia przebadano tam 1160 osób.

W środowym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje aż o 107 nowych przypadkach koronawirusa. Anna Czuchra z oddziału mediów i komunikacji społecznej uspokaja jednak: - W dzisiejszym raporcie w województwie wielkopolskim dodano 81 przypadków zachorowań z ogniska w fabryce z powiatu kępińskiego, które wystąpiły w maju. Wyżej wymienione zachorowania dotyczą osób zamieszkujących województwo łódzkie. Zostały one objęte nadzorem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w woj. łódzkim (nałożenie kwarantanny, izolacja), jednakże liczbowo nie zostały wcześniej wykazane przez WSSE w Łodzi zgodnie ze swoim miejscem zamieszkania. W drodze dochodzenia epidemiologicznego ustalono, iż zachorowania z ogniska fabryki będą wykazywane do ogólnych statystyk zachorowań COVID-19 przez województwo wielkopolskie.

Wśród 26 pozostałych zachorowań są osoby z powiatu kępińskiego (sześć), gostyńskiego (dwie), pilskiego (jedna), Poznania (osiem), powiatu ostrzeszowskiego (pięć), jarocińskiego (jedna) i wspomniane już trzy przypadki z powiatu tureckiego. Łączna liczba zakażeń w Wielkopolsce sięgnęła 2776 osób, 176 zmarło, a 2016 wyzdrowiało.

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych od początku epidemii to niezmiennie dwanaście osób. Osiem wyzdrowiało, a cztery zmarły. Kwarantanną objętych jest 120 osób, w tym jedna mająca wcześniej kontakt z zakażonym i 119, które wróciły z zagranicy). Ogółem na obecność SARS-CoV-2 przetestowano 1231 osób, w ostatniej dobie - 39. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   powiat turecki,   Turek,   Malanów,   sanepid,   kwarantanna

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

C_O_V_I_D_911 Zostaliśmy Oszukani.
Dodano: 01.07.2020 21:09    Przez: Piotr
Jest coraż gorzej...mamy juz najwięcej zachorowań w Europie a rząd bezczelnie kłamie że już tego nie ma...i to celuje w tych najbardziej narażonych...
Dodano: 02.07.2020 21:50    Przez: werka
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO