WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koninianie ruszyli do urn. Trwa II tura wyborów prezydenckich

Dodano: 12.07.2020 10:32
Źródło: LM.pl

Ponad 56 tys. mieszkańców Konina jest uprawnionych do głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Od godz. 7.00 otwarte są lokale wyborcze.

47 lokali wyborczych w Koninie otwartych zostało o godz. 7.00. Może w nich dziś zagłosować 56 190 mieszkańców naszego miasta. W całej Wielkopolsce wchodniej to ponad 235 tys. wyborców. Najwięcej - 101 122 to mieszkańcy powiatu konińskiego, ponadto 67 355 osób może głosować w powiecie kolskim, 46 758 w powiecie słupeckim, a 65 191 w powiecie tureckim.

O ile PKW nie zdecyduje inaczej, lokale wyborcze otwarte będą do godz. 21.00. Podobnie, jak w I turze wyborów prezydenckich, obowiązują w nich obostrzenia sanitarne. W lokalu przebywać może określona, zależna od jego wielkości, liczba osób. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce, a w środku należy mieć zasłoniętą twarz. Przed głosowaniem trzeba okazać się dowodem osobistym, a następnie wypełnić kartę do głosowania i wrzucić ją do urny.

Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów znane będą po zakończeniu ciszy wyborczej. Wcześniej, ok. godz. 13.30 i 18.30, PKW powinna podać dane o frekwencji na godz. 12.00 i 17.00. 

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory,   wybory prezydenckie,   II tura,   głosowanie,   lokale wyborcze

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO