WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Nefrologia w kwarantannie. Kolejny przypadek COVID-19

Dodano: 19.07.2020 13:15
Źródło: LM.pl

Trzynasty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim. Na oddziale nefrologii podjęto działania związane z kwarantanną.

Sanepid potwierdził pierwszy od dawna nowy przypadek zakażenia koronawirusem. To 30-letnia opiekunka medyczna z oddziału nefrologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Jak informuje Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie, kobieta jest w izolacji domowej. W związku z wykonywanym przez 30-latkę zawodem, podjęte zostały działania związane z kwarantanną w szpitalu.

- Na oddziale nefrologii wstępnie mamy 20 osób w kwarantannie, a dodatkowo prowadzimy postępowanie epidemiologiczne. Osoba ze stwierdzonym koronawirusem 14 lipca była ostatni raz na dyżurze, więc 21 lipca pobierzemy wymazy od personelu medycznego – mówi Agnieszka Dybała-Kamińska.

W związku z podejrzeniem wirusa SARS-CoV-2, w oczekiwaniu na wynik hospitalizowane są 4 osoby, a w kwarantannie jest w sumie 310 osób ( 28 z kontaktu i 282 graniczne). Objętych nadzorem epidemiologicznym jest obecnie 6 osób. Prób w kierunku koronawirusa do tej pory pobrano w Koninie i powiecie konińskim 1689, a w ostatniej dobie – 2.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I tutaj zgodzę się z Tobą Edku! Ludzie i starsi, i młodsi w sklepach bez maseczek i rękawiczek- "macają" chleb, bułki i warzywa!!! Nawet bez Koronawirusa należy zachować higienę!!! A tak to możemy pójść na rekord!!!
Dodano: 20.07.2020 14:56    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Wystarczy jeden i lawina poleci . Oby nie było tak jak w Turku
Dodano: 19.07.2020 13:54    Przez: ~Edek
I tutaj zgodzę się z Tobą Edku! Ludzie i starsi, i młodsi w sklepach bez maseczek i rękawiczek- "macają" chleb, bułki i warzywa!!! Nawet bez Koronawirusa należy zachować higienę!!! A tak to możemy pójść na rekord!!!
Dodano: 20.07.2020 14:56    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO