WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Powstanie w mieście nowy park? Wpłynęła petycja

Dodano: 28.07.2020 14:04
Źródło: LM.pl

Do prezydenta Konina wpłynęła petycja w sprawie stworzenia w mieście nowego parku.

Zgodnie z intencją inicjatora, park miejski miały powstać pomiędzy ul. Gajową, a ul. Kleczewską, czyli na popularnych hałdach.

- Na dzień dzisiejszy, tereny pokopalniane w Koninie, to miejsca zapomniane od wielu lat przez władze Naszego miasta, a doraźne działania aktywistów miejskich, to o wiele za mało dla ich funkcjonowania. Miejsce to jest unikatowe, które można nazwać „lasem pierwotnym” ze względu na jego zadrzewienie, a także żyjącą w nim faunę. To jest ostatni dzwonek o niezwłoczne działanie, które pozwoli zachować przyrodę w stanie pierwotnym i unikatowym dla Naszego miasta” - podkreśla inicjator petycji.

Pismo zostało niedawno złożone do magistratu, więc na decyzję prezydenta w tej sprawie trzeba będzie poczekać.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po formie poznaję,że "pismo napisał" pan wieczny działacz Szczepankiewicz- świadczą o tym takie zwroty,jak "na dzień dzisiejszy", "las pierwotny" (na hałdach!),powtarzanie:"unikatowy" i"pierwotny".Czy pisząc "fauna pierwotna" miał pan na myśli żyjące tam dinozaury?No i ten ostatni dzwonek? Słowem mistrzostwo-gratuluję i życzę sukcesów we wszystkim.
Dodano: 28.07.2020 17:51    Przez: Grzech Walerian
ale tak poważnie żeby powstał tam park to potrzeba kasy i podejrzewam że nie tak mało .To nie robi się na pstryk . Chyba że wyczynie społecznym 😂
Dodano: 28.07.2020 19:01    Przez: ~Edek
Petycja musi nabrać mocy urzędowej. Przed wyborami samorządowymi będzie o niej głośno 🤣🤣🤣
Dodano: 28.07.2020 14:59    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Petycja musi nabrać mocy urzędowej. Przed wyborami samorządowymi będzie o niej głośno 🤣🤣🤣
Dodano: 28.07.2020 14:59    Przez: ~Edek
ale tak poważnie żeby powstał tam park to potrzeba kasy i podejrzewam że nie tak mało .To nie robi się na pstryk . Chyba że wyczynie społecznym 😂
Dodano: 28.07.2020 19:01    Przez: ~Edek
Po formie poznaję,że "pismo napisał" pan wieczny działacz Szczepankiewicz- świadczą o tym takie zwroty,jak "na dzień dzisiejszy", "las pierwotny" (na hałdach!),powtarzanie:"unikatowy" i"pierwotny".Czy pisząc "fauna pierwotna" miał pan na myśli żyjące tam dinozaury?No i ten ostatni dzwonek? Słowem mistrzostwo-gratuluję i życzę sukcesów we wszystkim.
Dodano: 28.07.2020 17:51    Przez: Grzech Walerian
Może byłby to dobry pomysł, gdyby nie koszty z tym związane- Edku masz rację potrzeba kasy i to nie robi się na pstryk!!! W dobie pandemii należy rozważnie zarządzać budżetem, bo kryzys gospodarczy się pogłębia!!! Konin ma mądrych Włodarzy, którzy nie pozwolili utworzyć strefy wolnej od LGBT!!! 6 miast które mają takie strefy nie dostaną dotacji unijnych w ramach projektu dotacji miast partnerskich!!! Brawo Unia Europejska!!! Stop homofobii, nienawiści i dyskryminacji!!!
Dodano: 28.07.2020 23:07    Przez: Wiedźma
stop dyskryminacji ? , a czym jest brak dotowania miast które utworzyły strefę wolna od L G B T ,
Dodano: 29.07.2020 08:59    Przez: ~gabi
Czytałem kiedyś kryminał,gdzie sąd skazał na śmierć mordercę,a jego obrońca argumentował,że sędziowie nie różnią się od jego klienta,ponieważ również chcą zadać komuś śmierć. Życzę dobrego samopoczucia-Gabi.
Dodano: 29.07.2020 11:50    Przez: Grzech Walerian
Do Gabi! Brak dotacji nie jest dyskryminacją!!! Objawia się może u Ciebie "Moralność Kalego"! Oznacza podwójny system oceny uczynków, w zależności od tego, kto ich dokonuje- "Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry to jak Kali zabrać komuś krowy"!!! To odzwierciedla obłudę, zwaną potocznie "Moralnością Kalego"! Unia pokazuje, że homofobia się nie opłaca, że nie ma tolerancji dla homofobii!!! To ważny moment- ostatni aby politycy PIS się opamiętali! To solidarność z mniejszościami!!! "Orientacja seksualna nie jest wyborem, kolor skóry nie jest wyborem, pochodzenie społeczne nie jest wyborem, narodowość nie jest wyborem- Nienawiść jest wyborem!!! Jesteś odpowiedzialny/a za swoje wybory!!!" Trzeba tolerować i szanować CZŁOWIEKA!!!
Dodano: 29.07.2020 12:14    Przez: Wiedźma
Takie poglądy powinny nazywać się "moralnością Polaka". I coś mi się zdaje,że to ktoś znad Wisły spaskudził opinię Kalemu.
Dodano: 29.07.2020 14:48    Przez: Grzech Walerian
Taras widokowy na hałdach kosztował aż 73 tys. Kawałek drogi wysypanej kamieniem, dwie ławki z bali i ruszająca się cieniutka barierka, . Pozostawione gałęzie po ścince drzew, brud, butelki po alkoholach. Cóż to za profesjonalna firma zrobiła ten taras za takie grube pieniądze? Prosimy na portalu LM opublikować faktury!!!
Dodano: 29.07.2020 16:46    Przez: ~AZ
....a i jeszcze jest kosz na śmieci.
Dodano: 29.07.2020 16:51    Przez: ~AZ
Grzech Walerian trafiłeś w punkt!!! Sama bym tego lepiej nie określiła!!! Ludzie mają klapki na oczach- fanatycznie wierzą i ufają swoim wybranym "Guru"!!! Każda partia ma coś za uszami i zawsze wyjdą jakieś "kwiatki!!! Ale myśleć należy samodzielnie i samodzielnie podejmować decyzje!!! Uprzedzenia zawsze były, ale teraz to co się dzieje za sprawą "Ktosia" znad Wisły podchodzi pod Ku Klux Klan!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 29.07.2020 17:37    Przez: Wiedźma