WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wyniki egzaminów ósmoklasisty. Konin przoduje w językach

Dodano: 31.07.2020 14:25
Źródło: LM.pl

Średnio o ponad 3,7 punkta procentowego lepsi byli uczniowie z Konina od swoich kolegów z Wielkopolski podczas egzaminu z języka angielskiego. Dziś opublikowane zostały wyniki egzaminów ósmoklasistów.

W Koninie do egzaminów kończących edukację w szkole podstawowej przystąpiło ponad 650 uczniów, w powiecie konińskim - ponad 1200. Dziś ósmoklasiści poznali wyniki swoich testów. Na tle Wielkopolski koninianie wypadli całkiem nieźle, duży rozstrzał wyników widać natomiast w gminach powiatu konińskiego.

Egzaminy składały się z trzech części: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Najgorzej uczniowie, tradycyjnie, poradzili sobie z ,,królową nauk". W Koninie średni wynik z matematyki wyniósł 44,08%, ale i tak był minimalnie lepszy niż w Wielkopolsce (44,06%). W porównaniu do największych miast Wielkopolski Konin wypadł lepiej od Kalisza (42,76%), ale gorzej od Leszna (46,9%) i Poznania (53,94%)

Jeśli chodzi o gminy powiatu konińskiego to najlepiej z matematyką poradzili sobie uczniowie Kramska, uzyskując aż 49,39%. Najgorzej ,,matma" poszła w Wilczynie, gdzie wynik wyniósł zaledwie 28,13%.

Język polski uczniowie z Konina zdawali średnio na poziomie 56,67%. To wynik nieco gorszy od średniej wojewódzkiej (56,9%). W tej części egzaminu pobili nas zarówno kaliszanie (56,74%), lesznianie (59,69%), jak i poznaniacy (64%). Lepszy wynik zanotowali również uczniowie z gminy Kazimierz Biskupi (59,39%). Najgorzej w regionie poszło zdającym w gminie Wilczyn (48,97%). 

Konin może pochwalić się natomiast dobrą edukacją języka angielskiego. Średnia na poziomie 55,25% jest lepsza zarówno od średniej wojewódzkiej (51,53%), jak i wyników uczniów z Kalisza (54,91%) i Leszna (54,78%). Lepiej wśród największych miast było tylko w Poznaniu (64,34%). W gminach powiatu konińskiego język angielski najlepiej poszedł w Starym Mieście (52,72%), a najgorzej w Grodźcu (30,51%).

Kilkanaście osób w regionie zdawało również język niemiecki. W Koninie średnia wyników wyniosła 48,1% i była znacznie wyższa, niż w Wielkopolsce (39,6%). Świetny wynik, 96,67%, osiągnęła jedna zdająca osoba w gminie Krzymów, najgorzej egzamin z tego języka poszedł natomiast uczniowi z gminy Ślesin (18,33%).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO