WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sielsko i gorąco podczas Wielkiego Dnia Pszczół w skansenie MOK

Dodano: 8.08.2020 19:56

Wielki Dzień Pszczół na malowniczym terenie skansenu etnograficznego w Muzeum Okręgowym w Koninie. Było gorąco i sielsko. 

- Od 2014 roku robimy Wielki Dzień Pszczół, który został zainaugurowany przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica. Natomiast w tym roku zupełnie samodzielnie, przy udziale naszych partnerów, czyli MZGOK, Pasieki Łężyn, Szkółki Drzew i Krzewów Karola Piątkowskiego oraz wielu innych osób i instytucji  – informuje Iga Janiszewska-Pawlak z MOK. – Zaprosiliśmy koninian na Wielki Dzień Pszczół, aby przypomnieć dlaczego są tak ważne, jak im pomagać, jak wspierać rośliny miododajne.

Na terenie skansenu odbyły się liczne warsztaty : wyplatania wianków, przygotowywania zakładek zielnikowych, czy zabawek z odzysku. Na miejscu można było zaopatrzyć się w miód.  

- Nie zapominamy o walorze edukacyjnym, dlatego zaprosiliśmy na spacer szlakiem miododajnym, grę terenową, czy pogadankę  na ten temat skierowaną głównie do dzieci – powiedziała Iga Janiszewska-Pawlak. 

slajd 1 z 22
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ta pszczółka z pierwszego zdjęcia całkiem spoko jest.
Dodano: 9.08.2020 06:36    Przez: Gucio
Janegab! Info o tym wydarzeniu było 30.07.! Kto czyta info nie tylko z zakresu swoich zainteresowań ten jest na bieżąco!!! Wtedy nie będziesz mieć pretensji, że dowiedziałeś się o czymś po fakcie!!!
Dodano: 9.08.2020 11:43    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Tradycyjnie w Koninie informacja o tym wydarzeniu PO IMPREZIE ha..ha..
Dodano: 08.08.2020 21:24    Przez: janegab
A gdzie te muzeum i skansen w Slesinie czy w Golinie a moze w Koninie a juz wiem w LYCHENIU
Dodano: 08.08.2020 21:25    Przez: janegab
Ta pszczółka z pierwszego zdjęcia całkiem spoko jest.
Dodano: 09.08.2020 06:36    Przez: Gucio
Janegab! Info o tym wydarzeniu było 30.07.! Kto czyta info nie tylko z zakresu swoich zainteresowań ten jest na bieżąco!!! Wtedy nie będziesz mieć pretensji, że dowiedziałeś się o czymś po fakcie!!!
Dodano: 09.08.2020 11:43    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO