WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Nowy przypadek zakażenia w powiecie konińskim

Dodano: 25.08.2020 11:08
Źródło: LM.pl

5227 przypadków zakażenia koronawirusem odnotowanych zostało w Wielkopolsce od początku epidemii. We wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 34 nowych zakażeniach, w tym czterech z naszego regionu.

Dwa nowe przypadki pochodzą z powiatu tureckiego, to 31-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta. Do tego dochodzi kolejne zakażenie w powiecie kolskim, dotyczy ono 44-letniej kobiety oraz jeden nowy przypadek w powiecie konińskim - 50-letni mężczyzna Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.

Łącznie zakażenie koronawirusem wykryto u 34 osób w Wielkopolsce. Najwięcej przypadków jest z powiatu poznańskiego (dziewięć), ponadto nowe zakażenia odnotowano również w powiecie gnieźnieńskim (dwa), wrzesińskim (dwa), ostrowskim (cztery), kościańskim (pięć), pleszewskim (dwa), krotoszyńskim (trzy), chodzieskim (jedno), międzychodzkim (jedno) i kępińskim (jedno). Pięć osób przebywa w szpitalu w Poznaniu, reszta - w izolacji domowej.

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych od początku pandemii sięgnęła 65 osób. Trzynaście osób zmarło, 23 wyzdrowiały. Obecnie hospitalizowanych jest jedenaście osób, osiemnaście przebywa w izolacji. Kwarantanną objętych jest 221 osób (51 mających wcześniej kontakt z zakażonymi i 170, które wróciły z zagranicy). Łącznie wykonano 2791 prób na obecność SARS-CoV-2, w ostatniej dobie - pięć. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   powiat koniński,   zakażenie,   sanepid,   kwarantanna,   izolacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO