WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Oblodzenie dróg i chodników. Ostrzeżenie ważne od godz. 19.00 do 9.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kazimierz Biskupi. Na tę drogę czekali 40 lat. Udało się ją wyremontować

Materiał promocyjny

Dodano: 28.08.2020 13:26

555-metrowy odcinek drogi w Woli Łaszczowej (gmina Kazimierz Biskupi) oddany został do użytku. Oficjalnego otwarcia dokonali wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, parlamentarzyści Leszek Galemba i Ryszard Bartosik oraz wójt Grzegorz Maciejewski.

Oddany do użytku odcinek drogi w Woli Łaszczowej liczy 555 m. W ramach prac wykonana została nowa nawierzchnia, chodniki oraz zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa i energooszczędne oświetlenie. Na drodze wybudowano również wyniesione przejścia dla pieszych, które mają ograniczać prędkość samochodów, a co za tym idzie - zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców.

Oficjalne otwarcie nowej drogi nastąpiło w czwartek. Oprócz władz samorządowych uczestniczyli w nim parlamentarzyści Leszek Galemba i Ryszard Bartosik i wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Poświęcenia otwartego odcinka dokonał natomiast proboszcz parafii w Posadzie ks. Jan Kozłowicz.

- Na obiekty drogowe czeka się pięć lat, dziesięć lat, piętnaście lat, ale w przypadku tej drogi mieszkańcy czekali 40 lat. My samorządowcy wiemy dobrze, że realizacja tych inwestycji byłaby niemożliwa bez Funduszu Dróg Samorządowych. Bardzo za to dziękuję, w imieniu samorządu, jak i mieszkańców

- mówił podczas uroczystości wójt Grzegorz Maciejewski.

Całość inwestycji pochłonęła niemal 1,7 mln zł. Niecałe 830 tys. zł gmina otrzymała właśnie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Po takich drogach aż chce się jeździć. To cieszy, że dziś możemy taką drogę w kolejnym miejscu w Wielkopolsce otworzyć. Rząd wydaje duże środki na zrównoważony rozwój. Ta inwestycja pięknie wpisuje się w założenia premiera Mateusza Morawieckiego

- deklarował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wtórowali mu parlamentarzyści.

- Dzięki temu poprawia się komfort życia miejscowości. Samorządowi na czele z panem wójtem życzę dalszych sukcesów i pozyskiwania kolejnych środków

- mówił poseł Ryszard Bartosik, a Leszek Galemba dodał:

- To jest dobry przykład współpracy rządu i samorządu. Krok po kroku, parlamentarzyści i rząd premiera Morawieckiego, będziemy zmieniać Polskę. I ta Polska będzie wyglądała tak, jak tu, w tej miejscowości, to tu jest Polska.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwestycje,   drogi,   komunikacja,   kazimierz biskupi,   Grzegorz Maciejewski
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO